Vypadaná srsť na ušiach

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Vypadaná srsť na ušiach

Poslaťod anklo » Pon 22.02.2016 15:20

Ahojte,
chcel by som sa poradiť s problémom, ktorý nastal. Nedavno som zistil, ze nasmu psovi na kusku ucha chyba srst, nejak som to neriesil nakolko som si myslel ze asi tam mal chrastu a vypadala mu preto. Neskor som zistil ze uz nema srst na takmer celych usiach. Moze to byt sposobene zmenou granul (neznackove, supermarketove) alebo to bude nejake ochorenie? Viem, ze som mal asi zaregaovat skor, ale fakt som si zo zaciatku myslel, ze to nic nie je. :ua:

Prikladam aj foto.
anklo
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 9

Re: Vypadaná srsť na ušiach

Poslaťod anklo » Pon 22.02.2016 15:20

foto 1
Prílohy
IMG_20160222_150020.jpg
anklo
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 9

Re: Vypadaná srsť na ušiach

Poslaťod anklo » Pon 22.02.2016 15:21

foto 2
Prílohy
IMG_20160222_150156.jpg
anklo
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 9

Re: Vypadaná srsť na ušiach

Poslaťod Efa » Pon 22.02.2016 15:23

odporúčam návštevu veterinárneho lekára
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Vypadaná srsť na ušiach

Poslaťod anklo » Pon 22.02.2016 15:23

Budem vdacny za kazdu radu. Ide o dvojrocneho psa Jack Russell chovaneho striedavo vo vnutri a na dvore.
anklo
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 9

Re: Vypadaná srsť na ušiach

Poslaťod clupko » Pon 22.02.2016 15:24

mne to sedi na alergiu, nas mal podobne pri alergii na cistiaci roztok do usi. tak, ako na druhej foto - scervenena koza, supiny, vypadana srst.
sla by som k vetovi, alebo skusila zmenit granule, moze to byt tym.
neskrabe si usi, netrasie hlavou? nikde inde na tele to nema?
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Vypadaná srsť na ušiach

Poslaťod anklo » Pon 22.02.2016 15:25

Veterinara chcem navstivit, len som sa chcel predtym poradit, ze cim to moze byt sposobene. Srst mu po vylieceni dorastie, ze ano ? :ach:
anklo
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 9

Re: Vypadaná srsť na ušiach

Poslaťod clupko » Pon 22.02.2016 15:26

myslim si, ze ano. my sme mali presne taketo supiny. ale teda nie na celych usiach, nastastie sa na to dost rychlo prislo. zarastlo mu to hned ako sme prestali davat tie usne kvapky.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Vypadaná srsť na ušiach

Poslaťod anklo » Pon 22.02.2016 15:29

clupko: Prave ze nikde inde na tele to nema, len tie usi. V lete mal problem s usami, mal ich zahnielene. Dostaval dezifekciu ci ako sa tomu hovori (ohrreiniger klassik für tiere). Vtedy ho svrbeli a tocil hlavou a skriabal sa. No preslo mu to postupne.
anklo
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 9

Re: Vypadaná srsť na ušiach

Poslaťod clupko » Pon 22.02.2016 15:39

my sme na kvasinky v usiach v lete davali otodine, z toho to mal. rovnake priznaky, len teda ked sme prestali s kvapkami, preslo aj toto. mozno to suvisi so stravou, ale to uz skor vet pomoze urcit.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Vypadaná srsť na ušiach

Poslaťod anklo » Pon 22.02.2016 16:07

Trochu som hladal na internete... Asi najskor skusim zmenu granul k povodnym a ked nebudem vidiet zlepsenie pojdeme k veterinarovi.
anklo
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 9

Re: Vypadaná srsť na ušiach

Poslaťod Aris » Uto 23.02.2016 0:39

By som to urobila opačne, najprv veterinár, potom zmena granúl :smile:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Vypadaná srsť na ušiach

Poslaťod janajka » Pia 26.02.2016 17:12

Aj nasa mala usi uplne hole a dorastlo to. Z granul.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Vypadaná srsť na ušiach

Poslaťod anklo » Pia 26.02.2016 21:36

janajka:
Dakujem, tak to ste nas potesila. :no:
anklo
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 9

Re: Vypadaná srsť na ušiach

Poslaťod mtzachy » Uto 10.07.2018 12:41

Ja som mal ten isty problem s civavou...pomohla mi biolampa od zepteru... biotron...dobra vec za mesiac mal usi zarastene.
mtzachy
Okoloidúci
 
Príspevky: 20


Späť na Choroby