Vypadavanie srsti

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Maltézsky psík - nadmerná strata srsti

Poslaťod lucifucik1102 » Pia 30.12.2016 20:30

Dobrý večer.
Chcem sa opýtať na Vaše názory, poprípade skúsenosti, ktoré sa týkajú tejto témy. Mám 8-ročnú fenku maltezáka a asi pred polrokom som si začala všímať, že plzne. Na tom by nebolo nič zlé keby jej tá srsť opäť narástla. Lenže nejde len o obyčajné plznutie, ale o takmer úplnu stratu srsti na celom tele okrem hlavičky, labiek a chvosta. Bolesti nemá žiadne, aspoň nič také som nespozorovala a to si ju teraz obzvlášť všímam viac.Jesť jej chutí, je hravá a aj pravidelne vykonáva potrebu. Je pravda, že vždy bola vystrašená zo všetkého, taký malý bojko, tak som si aj chvíľu myslela, či to nie je zo stresu. Prikladám Vám aj foto.
U veterinára som bola už viackrát, ten mal mnoho podozrení, ale ani jedna sa nepotvrdila, tak ja už neviem. Som z toho zúfalá a nechcem ju stresovať ešte viac tým, že ju budem ťahať od jedného veterinára k druhému. Ale samozrejme, ak mi nebude nič iné zostávať, tak sa na to podujmem. Ak máte akékoľvek skúsenosti, tak mi prosím napíšte.
Vopred Vám ďakujem.
lucifucik1102
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Vypadavanie srsti

Poslaťod bibika » Sob 31.12.2016 14:55

Ahoj, vieš si spomenúť aké podozrenia mal a vyšetrenia vet robil?
bibika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 746
Bydlisko: Banff, AB

Re: Vypadavanie srsti

Poslaťod bony8 » Pia 27.01.2017 13:15

mam 10mes. fenku krizenec pudla a bisona ...cize mal by to byt pes neplznuci ale ten nas plzne dost vsade su po nej chlpy po zemi na obleceni kdekolvek sa suchne...dali sme ju aj ostrihat avsak nepomohlo..poradite?
bony8
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Vypadavanie srsti

Poslaťod pigie » Pia 27.01.2017 13:22

Je to krizenec, kludne moze plznut :nwm: Predpokladam, ze ani rodicia neboli pudel a bison s preukazom o povode, ale len bezpapierovi pudel a bison.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Vypadavanie srsti

Poslaťod Vikiki22 » Pia 27.01.2017 13:36

Prečo by nemal pĺznuť? Ako píše pigie je to kríženec, nevieš akí boli rodičia, predkovia. Pokojne pĺznuť môže.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Maltézsky psík - nadmerná strata srsti

Poslaťod Kitamkami » Str 08.02.2017 17:58

lucifucik1102 píše:Dobrý večer.
Chcem sa opýtať na Vaše názory, poprípade skúsenosti, ktoré sa týkajú tejto témy. Mám 8-ročnú fenku maltezáka a asi pred polrokom som si začala všímať, že plzne. Na tom by nebolo nič zlé keby jej tá srsť opäť narástla. Lenže nejde len o obyčajné plznutie, ale o takmer úplnu stratu srsti na celom tele okrem hlavičky, labiek a chvosta. Bolesti nemá žiadne, aspoň nič také som nespozorovala a to si ju teraz obzvlášť všímam viac.Jesť jej chutí, je hravá a aj pravidelne vykonáva potrebu. Je pravda, že vždy bola vystrašená zo všetkého, taký malý bojko, tak som si aj chvíľu myslela, či to nie je zo stresu. Prikladám Vám aj foto.
U veterinára som bola už viackrát, ten mal mnoho podozrení, ale ani jedna sa nepotvrdila, tak ja už neviem. Som z toho zúfalá a nechcem ju stresovať ešte viac tým, že ju budem ťahať od jedného veterinára k druhému. Ale samozrejme, ak mi nebude nič iné zostávať, tak sa na to podujmem. Ak máte akékoľvek skúsenosti, tak mi prosím napíšte.
Vopred Vám ďakujem.


Neviem ake vysetrenia boli urobene a horoby vylucene, ale sustredila by som sa na hormonalne vysetrenia.
Kitamkami
Snoopy
 
Príspevky: 101

Vypadavanie srsti

Poslaťod Stoperlock » Str 03.05.2017 9:39

Zdravim potrebujem radu ci niekto vie co by to mohlo byt? Uz to trva trochu dlhsie najprv som myslel ze si len srst niekde zachytila/oskrela no potom som videl ze v tom ma sem tam hnisave vyrazky . Momentalne vyrazky uz nie su ale srst na bokoch chyba a vyrazky uz tam niesu jednu som nasiel po par mesiacoch . U veterinara som bol povedal ze alergia dal steroidi a antibiotika no nepomohlo druhy x zaockoval a odcervil a zase nepomohlo . Preto hladam pomoc tu ci niekto nema/nemal nieco podobne kedze ked pojdem k veterinarovi zase chcem uz mu dat dake argumenty co by to mohlo byt a nie len cakat co zase vymysli . Je to sucka stafforda ma 4 roky. Este dodam ze sa jej robia lupiny a koza kde je vypadnuta srst je sucha a lupe sa . Za kazdy nazor radu dakujem
Prílohy
IMG_2153.JPG
IMG_2154.JPG
Stoperlock
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Vypadavanie srsti

Poslaťod Elis » Str 03.05.2017 12:06

potrebujes diagnozu od veta, ne od laiku na foru :nwm:
seskrab kuze, chlupy pod mikroskop, vysetreni krve - delalo se to?

ty jako majitel muze zacit hlidat krmeni - prestat davat ruzne chemicke pamlsky, podivat se na slozeni granuli.
jestli krmis masem -tak zkusit dietu -2-3 tydne jen jeden druh mas a prilohy. nic navíc atd.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Vypadavanie srsti

Poslaťod mart.ina » Str 03.05.2017 22:08

Môže to byť čokoľvek- treba začať vylúčením parazitov (kožný zoškrab, ale aj ak sa nič nepreukáže, dala by som antiparazitiká- môže to byť napr. alergie na blšie pokúsanie, a kopa iných parazitov). škrabe sa, svrbí to alebo nie? Ak áno čo bolo prvé škrabanie a lézie vznikli až potom, alebo to začalo stratou chlpou?
Môže ísť aj o hormonálny problém, u psov je asi najčastejšia znížená funkcia štítnej žľazy.
Môže to byť aj primárne kožné ochorenie, napr. atopická dermatitída.
Môže ísť aj o alergiu na krmivo, i keď tá sa najčastejšie prejaví u hodne mladého psa.

AKo vidíš, diagnóz môže byť veľa, minimálne to vyššie zmienené treba prebrať so svojím veterinárom, podrobne prejsť anamnézu vašu doma, či sa niečo nezmenilo dom, v okolí psa. Urobiť zoškraby z kože, prípadne vyšetrenie krve a pod.
mart.ina
Hafan
 
Príspevky: 729

Re: Vypadavanie srsti

Poslaťod janajka » Štv 04.05.2017 8:38

Vzdy , ked sa spomina zoskrab, spomeniem si na nas.

Moj pes mal kozne problemy (ine ako tvoj), dala som robit zoskrab , aby som vedela ci su to parazity ci alergia. Uz sa liecil u ineho vet. Vzorku posielali do Brna, stalo to asi 150 eur. Neozyvali sa, neozyvali. Volala som do ordinacie, este nevedeli. Teraz neviem ci mi druhykrat volali oni alebo znova ja(tusim ja). Ale do telefonu mi zahlasili jednu suchu vetu. Ze je to alergia alebo parazity. Dakujem pekne za informaciu v cene 150 eur, ktora mne nic nove nepovedala.
Tomu veterinarovi (Poprad) uz nepojdem.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Vypadavanie srsti

Poslaťod Lindchen » Štv 04.05.2017 8:40

150 eur za toto? To ti nič iné nepovedali? By som žiadala vrátiť peniaze, toto je moc už :hmm: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Vypadavanie srsti

Poslaťod Stoperlock » Štv 04.05.2017 10:14

Zacalo to hnisavymi pupiakmi pod kozou na chrbte potom ked pupiaky ustupili ostali taketo miesta ktore sa zhorsuju no pupiaky z hnisom zmizli. U veterinarky som bol 2 tiez som dokopy nechal cca 200e no nepomohlo doktorka si myslela ze to je alergia ale testy stoja cez 350e zevraj . Preto si chcem byt trochu isty kym cosi take zaplatim nieze dam 350e na testy na alergiu a nakoniec to bude parazit alebo cosi ine . Ale asi tak ci tak budem musiet ist a spolahnut sa ze veterinar dobre diaknostikuje kedze toho ozaj moze byt vela ako tu pisete . Ale dakujem aj tak za kazdu radu
Stoperlock
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Vypadavanie srsti

Poslaťod Elis » Štv 04.05.2017 10:40

Stoperlock píše: U veterinarky som bol 2 tiez som dokopy nechal cca 200e no nepomohlo


a co teda vet delal za testy?
nebo jsi platil jen leky?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Vypadavanie srsti

Poslaťod janajka » Štv 04.05.2017 10:55

postup u mna.
Najpr som bola u prvej veterinarky, ta mi daco dala, masticku, pichla jej. Nepomahalo. Ta to hodila tusim na parazity, lebo to bolo iba na jednej strane brucha. Doma som vsetko vyprala.

Druhy vet. Mi urobil prednasku (celkom obsiahlu) dal sampon, v ktorom som ho mala kupat dvakrat za den. PYODERM. Na vylucenie parazitov. Na kontrolu som mala ist po par dnoch. Ked sa to nezlepsilo, tak sme pristupili k vyluceniu doterajsej stravy. Kupila som si u neho protialergenne granule a mala som davat iba to, nic ine. A potom postupne pridavat roznu stravu, az sa zisti pricina.
Medzitym na odporucanie kamosky, som zasla k dalsiemu veterinarovi, kde urobil okamzite zoskrab ale nenasiel v nom ziadne parazity, a tak sa robil este dalsi zoskrab (bola pod narkozou) a to uz islo do Brna. Som vedela co ma to bude stat ale bola som zvedava, co to je.
Vysledky som popisala vyssie. Takze mam podozrenie, ze bud moju vzorku stratili a ani nic nevysetrili (ci uz oni, ci Brno) alebo tam nic nenasli a nevedeli, co mi maju povedat.

Nakoniec to zmizlo samo. V podstate po tych granuliach od veterinara sa to upravilo. Nasledne som zacala davat vsetko, nikdy sa to uz nevratilo spat. (granule maju kvalitne, prilezitostne aj vselijake napr. tescove, co ma mama doma)

Ja som si to uzavrela tak, ze to bola alergia na granule, ktore som vyhrala v jednej sutazi. Teraz davam granule hociake (okrem tych dotycnych) a neobjavilo sa to.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Vypadavanie srsti

Poslaťod Elis » Štv 04.05.2017 14:52

resim ted podobny problém - mlada se mi neprimerene drbe +zmenila barvu srsti - je hneda místo cerna.

normalne bych to moc neresila, ale jak se pridal i hotspot, uz jsem s ni radsi jela.

vet ji vytrhal chlupy, dal pod mikroskop. pak udelal seskrab -pod mikroskop. nabrala se krev vc. stitne zlazy.
nezjistil nic - dal pipetu na regeneraci kuze. a prurivet, neb mela i ten hotspot.
zaplatila jsem cca 67 EUR.

ma jit na další krev. a zacala jsem sledovat zradlo -coz je u ni docela tezke, neb vyznava dost samoobsluhu a když sezere na posezeni 1/4kila masla, fakt netusim, jestli se nedrbe z kuřecího :-)
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby