Vypadavanie srsti

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Vypadavanie srsti

Poslaťod kellee » Štv 04.05.2017 17:28

mojmu vypadala srst okolo oci, postupne sa rozsirovalo na okolie papule a labky- kuracina hyza
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Vypadavanie srsti

Poslaťod janajka » Štv 04.05.2017 18:13

Inak. Mna napadlo. Ze ja som vtedy mala kupeny aj barf (asi 10 kil), cize ja doteraz netusim, ci to boli granule alebo ten barf.

Moja sa skrabala tak, az jej chlpy vypadali. Najprv na bruchu, potom lakte a nakoniec usi. Tie boli uplne hole.
Momentalne nebarfujem. Obcas kupim normalne ludske maso.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Vypadavanie srsti

Poslaťod dasken » Štv 04.05.2017 22:17

ludske maso :haha:
dasken
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364

Re: Vypadavanie srsti

Poslaťod Efa » Pia 05.05.2017 6:29

Elis píše:resim ted podobny problém - mlada se mi neprimerene drbe +zmenila barvu srsti - je hneda místo cerna.

normalne bych to moc neresila, ale jak se pridal i hotspot, uz jsem s ni radsi jela.

vet ji vytrhal chlupy, dal pod mikroskop. pak udelal seskrab -pod mikroskop. nabrala se krev vc. stitne zlazy.
nezjistil nic - dal pipetu na regeneraci kuze. a prurivet, neb mela i ten hotspot.
zaplatila jsem cca 67 EUR.

ma jit na další krev. a zacala jsem sledovat zradlo -coz je u ni docela tezke, neb vyznava dost samoobsluhu a když sezere na posezeni 1/4kila masla, fakt netusim, jestli se nedrbe z kuřecího :-)

Elis navrhujem daj jej ešte vyšetriť aj :kak: aby sa vylúčili aj vnútorné parazity ... plus vo vašom prípade by mohlo ísť aj o reakciu na chémiu = pospomínaj si cca od kedy sa toto u nej začalo prejavovať a či ste v danom období neboli zrovna aj čuchať a na akom teréne a ako starú stopu - ak pamlskuješ hneď pri pokladaní stopy a stopa bola napr 4 hod. stará, tak či v medzičase napr. nepostriekali, resp. nebolo predtým prihnojené a nezdvihla so žrádlom aj to hnojivo ...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Vypadavanie srsti

Poslaťod Elis » Pia 05.05.2017 7:12

Efa píše: Elis navrhujem daj jej ešte vyšetriť aj :kak: aby sa vylúčili aj vnútorné parazity ...


:yes: na to jsem zapomnela - byla vysetrena. i vacky zkontrolovane.

Efa píše: od kedy sa toto u nej začalo prejavovať


uz je to par tydnu, co ji sleduju.
chemie z poli - nemyslim si. asi nikdy nebyla na tom poli cuchat sama, vzdycky je tam jeste min jeden dalsi pes.
ani nechodi tak stare stopy, ze bych z pole odjela :nwm:

podeziram spis harani -hormony? ta zmena barvy. a to neni krmenim, vloni to bylo taky, ve stejnou dobu -jen ne tolik. a krmeni uplne jine.

drbani neni uplne urputne - spis, ze uz se k tomu pridalo i neco dalsiho, tak mi to trochu vadi.

kdyz si to promyslim, co se kdy delo -tak v podstate maji holky vzdycky drobne problemy na konci zimy, kdy jsou zavrene v baraku. Haraji po sobe -zavrene jsou vzdycky pres mesic, 6 tydnu.

uz kdyz byla Eliska sama -obcas se presne touhle dobou taky drbala, obcas lysinka, usi. i kdyz pak byla se stenaty doma, mela bolave usi -vadil ji pak vitr venku.
ale stronghold nebo advocate pak dostala a zlepsilo se to. A Spratecek asi dopadne stejne...dam ji pipetu i kdyz se nic nikde nenaslo..

Offtopic: ono ani nic jineho nezbyva, pri jejich stravovacich zvycich :lol: do testu na alergie proste nejdu -vyhozene penize...
2 pytliky chipsu, palive papricky, susena rajcata - asi bych se taky drbala :pac:


a je lepsi ted -zase uz jsou venku pres den :nwm:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Vypadavanie srsti

Poslaťod Efa » Pia 05.05.2017 7:25

Elis píše:podeziram spis harani -hormony? ta zmena barvy. a to neni krmenim, vloni to bylo taky, ve stejnou dobu -jen ne tolik. a krmeni uplne jine.

kdyz si to promyslim, co se kdy delo -tak v podstate maji holky vzdycky drobne problemy na konci zimy, kdy jsou zavrene v baraku. Haraji po sobe -zavrene jsou vzdycky pres mesic, 6 tydnu.

uz kdyz byla Eliska sama -obcas se presne touhle dobou taky drbala, obcas lysinka, usi. i kdyz pak byla se stenaty doma, mela bolave usi -vadil ji pak vitr venku.


... hm hm hmmm ak máš podozrenie na háranie, skús nasadiť niečo na posilnenie imunity, predsa len sukám v tomto období tie hormóny môžu imunitu kadejako rozhádzať


Elis píše:Offtopic: ono ani nic jineho nezbyva, pri jejich stravovacich zvycich :lol: do testu na alergie proste nejdu -vyhozene penize...
2 pytliky chipsu, palive papricky, susena rajcata - asi bych se taky drbala :pac:

:prd: ... očividne je to "šikula" :heh:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Vypadavanie srsti

Poslaťod Elis » Pia 05.05.2017 8:56

Efa píše: skús nasadiť niečo na posilnenie imunity,


neznas něco konkretne?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Vypadavanie srsti

Poslaťod Efa » Pia 05.05.2017 11:12

Elis píše:
skús nasadiť niečo na posilnenie imunity,


neznas něco konkretne?

konkrétne nie,ale prvoplánovo by som pozerala medzi ľudskými prípravkami - zloženia bývajú temer identické, len veterinárne sú predražené
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Vypadavanie srsti

Poslaťod Elis » Ned 22.04.2018 7:55

Elis píše:resim ted podobny problém - mlada se mi neprimerene drbe +zmenila barvu srsti - je hneda místo cerna.

normalne bych to moc neresila, ale jak se pridal i hotspot, uz jsem s ni radsi jela.

vet ji vytrhal chlupy, dal pod mikroskop. pak udelal seskrab -pod mikroskop. nabrala se krev vc. stitne zlazy.
nezjistil nic - dal pipetu na regeneraci kuze. a prurivet, neb mela i ten hotspot.
zaplatila jsem cca 67 EUR.

ma jit na další krev. a zacala jsem sledovat zradlo -coz je u ni docela tezke, neb vyznava dost samoobsluhu a když sezere na posezeni 1/4kila masla, fakt netusim, jestli se nedrbe z kuřecího :-)


DF je nekdy lepsi nez dennicek :-)
jako pres kopirak -to same se deje zase s mladou.
vcera jsem ji objevila zacinajici hotspot -tak jdu hledat, co na to - a najdu tenhle svůj příspěvek ?
je po harani, drbe se, je do hneda :pac:

co mi ale doslo - je tyden po aplikaci pipety. a myslim si prave, ze i minuly rok to bylo po pipete. i predminuly :ach:
ale taky je po prvnim koupani co jsem ji mokrou dala do kennelky :ach: tak jako vloni a předloni.

vloni se na nic dalsiho neprislo a taky uz zadne dalsi potize dale nebyly.

P.S. co na ten hotspot? je to v zacatku -par stroupku.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Vypadavanie srsti

Poslaťod wer » Ned 22.04.2018 8:23

A nepoucis sa a nepoucis... :lol:
Mne sa Pax skriabal pri vymene srsti. Mal suchu kozu, pomohol pupalkovy olej.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vypadavanie srsti

Poslaťod Elis » Ned 22.04.2018 8:40

njn. :lol:
zmenu jidelnicku jsem udelala uz před casem. z hnede se pomalu stava zase cerna.
ale ten hotspot me zase trosku zaskocil :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Vypadavanie srsti

Poslaťod Elis » Ned 22.04.2018 8:53

Elis píše:ale ten hotspot me zase trosku zaskocil


no -i když -koukam na fotky z mobilu a premyslim, jestli muze mit hroch hotspot :lol:
Prílohy
31143995_1165609406909829_2923831289201033216_n.jpg
31154264_1165609343576502_4667240862055399424_n.jpg
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Vypadavanie srsti

Poslaťod wer » Ned 22.04.2018 9:10

:haha: no uplne hrochy
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vypadavanie srsti

Poslaťod Lindchen » Str 28.08.2019 0:24

Arisiakovi začala lokálne papať srsť. Pozerám, že čo mu tam dostáva srsť, som myslela, že tam má chrastičku po doliečenej ranke, hrabnem tam jemne a ostala mi v ruke srsť z pomaly z 5x5cm plochy. Krycia srsť tam ostala. Miesto je symetrické, ide o boky v oblasti bedier a obličiek, inde nie. Viem, že je teplo, ale toto je vyslovene neobvyklé. Treba s tým nejako plašiť?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Vypadavanie srsti

Poslaťod mart.ina » Str 28.08.2019 7:52

Lindchen na bokoch a symetricky zvykne vypadávať srsť pri endokrinologických ochoreniach, pozri si prípadne na nete obrázky nejaké. Ak to padá hodne asi by som to riešila, aby tam nebol hormonálny problém.
mart.ina
Hafan
 
Príspevky: 729

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby