Kašeľ

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Kašeľ (všeobecne)

Poslaťod lavyrle » Sob 11.02.2012 16:36

Ahojte,
potrebovala by som poradiť čo s tým....pes má dva roky, je celoročne vonku. Cca pred 2 dňami začal kašlať - tak divne ako keby mu niečo zabehlo - za sebou zakašle čo ja viem 5-6x a už je dobre. Takto zakašle možno 2-3x za deň. Inak je v pohode - blázni sa, behá, hrá sa, zje všetko čo mu dáme, nemá výtok z nosa, ani teplotu, nezvracia. Je očkovaný proti kotercovému kašlu :nwm: nechcem stresovať a utekať k veterinárovi - skôr by som to skúsila nejako alternatívne....dať mu normálne sirup proti kašlu???

Inak hltá sneh - kto vie či toto nespôsobilo nejaký ľahký zápal....a v búde má slamu - napadlo ma či kus neprehltol alebo nevdýchol alebo čo :ach:
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: kašeľ

Poslaťod agah » Pon 13.02.2012 13:22

Pisem o tom v teme o kotercaku: nam pri podobnych prejavoch zabral Dithiaden a Ccko.
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: kašeľ

Poslaťod lavyrle » Pon 13.02.2012 19:42

Je to zázrak, ale kedže mi nik nepísal - skúsila som to čo dávam deťom. Nastrúhala som mu čerstvý zázvor + dávala aj zázvorový čaj + zvýčená dávka cetebe a ovocia (urobila som takú vitamín.bombu - kiwi, mandarinky, jablko, banány, vyžmýkala citrón) - a pes na druhý den kašlať prestal. Bud je to veľká náhoda alebo je ten zázvor naozaj zázračný :ahoj:

dakujem za radu
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Kašeľ

Poslaťod Aragon » Uto 31.03.2015 11:09

Moja Eila (maďarská vyžla, sterilizovaná fenka, 3,5roka) kašle, a neviem si s ňou poradiť. Kašeľ trvá už 2 mesiace, zo začiatku som bol s ňou u veterinára a tam sme dostali antibiotiká na 10 dní kvôli bronchitíde, tie vybrala spolu so sirupom na kašeľ, ale kašeľ pretrváva. Znovu sme boli u veterinára, ale ten povedal že to môže byť pretrvávanie dozvukov bronchitídy, čo ale už je pomerne dlho podľa mňa. Dostala sirup na posilnenie imunity, ale kašeľ pretrváva. Kašle najmä doma. Nie je malátna (priložené video je natočené ráno po zobudení), práve naopak, keď je vonku, behá ako zvyčajne a vtedy ani nekašle, len má častejšie penu u papule. Zo začiatku vyvrátila trochu hlienu, ale posledné dva dni to bola raz za deň žlč. Pokiaľ ide o žranie, žerie s chuťou a bez bolestí. Neviem si poradiť, ako jej pomôcť. Pridávam aj video, ktoré sa mi dnes ráno podarilo natočiť:
https://www.youtube.com/watch?v=-GxL0A_gHek&feature=youtu.be
Aragon
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 9

Re: Kašeľ

Poslaťod Ema53 » Uto 31.03.2015 16:50

Presne toto robí moja Ema,keď má priveľa žalúdočnej kyseliny :no: .A zrejme to,čo vyvrátila v posledné dva dni bola práve tá kyselina...nebolo to náhodou žltkastej farby?Nežerie ti vonku trávu?
Nie je hlúpy ten,kto nevie,ale ten,kto nevie a nespýta sa.
Ema53
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 315
Bydlisko: Bratislava-Rača

Re: Kašeľ

Poslaťod Aragon » Uto 31.03.2015 17:20

Práveže trávu nejak obzvlášť nežerie. Občas si "zobne" ale nie je to pravidelne, a kašeľ má už dva mesiace. Len tieto dva dni tam bola kyselina (žlto-zelenej farby) ale to som pripísal kuracím kostiam, ktoré zožrala, čo som jej už ale odoprel, stále ale kašle. a je jedno či to je po žrádle alebo keď je ráno po spánku, či po prechádzke (bez odmien).
Aragon
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 9

Re: Kašeľ

Poslaťod Whip it » Uto 31.03.2015 19:06

Ja by som nechala skontrolovat krv, ci nema v tele stale zapal a ak ano, skusila ine ATB. Ake brala ? Bolo by fajn vylucit aj cudzi predmet, ktory by ju mohol drazdit pomocou RTG alebo endoskopie.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Kašeľ

Poslaťod Baarbora » Uto 31.03.2015 19:47

URčite RTG(ideálne nejaký kvalitenjší digitálny) a sono, riešila som so psom tiež kašeľ, nakoniec bol z toho nádor pri srdci...
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Kašeľ

Poslaťod Whip it » Uto 31.03.2015 19:49

Uf nestras, tak mlady hafan snad bude bez rakoviny. Ale srdce urcite je dobre tiez mrknut :yes: .
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Kašeľ

Poslaťod Baarbora » Uto 31.03.2015 19:52

Nechcem strašiť, tiež som si myslela, že to bude nejaká blbosť a ono ee...
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Kašeľ

Poslaťod Margita » Uto 31.03.2015 21:08

Offtopic: moj tiez takto nejako pokaslieva,pred tormi mesiacmi mu robili rtg,a srdce pocuvali,vtedy ze mal bronchopneumoniu,dostal atb,ale teraz zase takto pokaslieva,a vravel vet ze ten kasel nie je od srdca ale od pluc,ale na srdci ze ma nejake selesty
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Kašeľ

Poslaťod Aragon » Str 01.04.2015 7:23

Eila užívala Synulox, a krvný obraz je priložený.http://vvcap.net/db/ApB8QgJt9mk4m7g_FHpq.htp
Pri počúvaní veterinár nič nevravel o srdci, povedal, že všetko v poriadku. Máme jedného známeho bavorského farbiara, ktorý má kardiacký kašeľ, ale ten sa líši od jej. Biochémia sa zdá byť v poriadku, keby šlo o rakovinu, asi by sa to tam odrazilo. Ale tak nie som veterinár. Premýšľal som ešte nad refluxom, ale ten kašeľ je v podstate jediný príznak. Určite teda ešte vyskúšame RTG.Verím že to nebude takto veľmi závažné, je to môj poklad, a nedal by som ju za nič na svete. Ďakujem vám všetkým za názory a rady.
Aragon
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 9

Re: Kašeľ

Poslaťod Margita » Str 01.04.2015 7:59

aragon,vedel by si natocit aj ten kardiacky kasel?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Kašeľ

Poslaťod Bad » Str 01.04.2015 8:00

Aragon píše:Pri počúvaní veterinár nič nevravel o srdci, povedal, že všetko v poriadku

jo, to mi řek taky a ejhle, mám kardiaka :ua:

ale:
Aragon píše:ktorý má kardiacký kašeľ, ale ten sa líši od jej.

tohle mě taky napadlo. Ta tvoje kašle jakoby byl skutečně problém v krku

Aragon píše:Biochémia sa zdá byť v poriadku, keby šlo o rakovinu, asi by sa to tam odrazilo

Ne. :ua:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Kašeľ

Poslaťod Aragon » Str 01.04.2015 8:53

Margita píše:aragon,vedel by si natocit aj ten kardiacky kasel?

Pokúsim sa...až sa znovu stretneme, tak sa pokúsim natočiť ho.

Určite tu potom dodám aj výsledok nasledovných vyšetrení.

To Bad - no veď uvidíme čo povie RTG a ďalšie vyšetrenia.

Offtopic: Dnes asi budem kašľať ale ja :-D zrovna sa mi vyváľala v nejakom exkremente v lese :-D Tak má svoj Chanel No.5 :-D a ešte sa chce maznať. omg :-D :pac: :heh:
Aragon
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 9

Ďalší

Späť na Choroby