Nádcha, sople, kýchanie

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Neviem co jej je?

Poslaťod Kika12320 » Str 14.01.2015 21:33

Nasa sucka Meggy ma 1,7 mesiacov a teraz v zime (od vianoc) sme ju nechavali spavat dnu. V poslednom tyzdny stale taha na nos (akoby mala sopliky ale netečie) nos ma taky suchy ale jemne teplucky, spi kludne a papa dobre, vodu pije. Co je to ?
Kika12320
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Nádcha, sople, kýchanie

Poslaťod Vikiki22 » Sob 17.01.2015 8:41

Skús hodiť do hľadáčika "reverzné kýchanie".
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Neustale kychanie

Poslaťod jurajmia » Štv 10.12.2015 22:57

Dobry den,

chcel by som vas poprosit o radu/pomoc. Mam pitbullku skrizenu so staffordom a mame teraz taky problem ze uz mesiac vkuse kychame pri kazdom vacsom podnete pre jej nos (cigarety, parfemy, dym z komina, zoskocenie z postele, vo vchodovej brane ked je.) Kychne aj 10 krat za sebou tak ze ju celu hadze a bucha si hlavu o zem. Boli sme vela krat u veterinara ktory jej dal vselijake injekcie, tabletky, maste, kvapky od nosa oci aj usi a nic jej nepomohlo, podla mna sami nevedia co jej je. Chcel by som sa spytat ci niekto nema podobnu skusenost.

Za kazdu odpoved dakujem
jurajmia
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Neustale kychanie

Poslaťod Renata » Pia 11.12.2015 7:22

jurajmia píše: Chcel by som sa spytat ci niekto nema podobnu skusenost.

aj ked niekto ma, tak to neznamena, ze ti s tym vie pomoct a je to to iste
jurajmia píše:Boli sme vela krat u veterinara ktory jej dal vselijake injekcie, tabletky, maste, kvapky od nosa oci aj usi a nic jej nepomohlo, podla mna sami nevedia co jej je.

robil veterinar aj vysetrenia? ci to vam len tak naordinoval vselijake injekcie, tabletky, ....
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Neustale kychanie

Poslaťod wer » Pia 11.12.2015 7:36

Ja to poznam - na sebe. :heh: Ale ja to neriesim a teda pochybujem, ze sa s tym da daco robit :nwm: To je proste precitliveny nos.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Neustale kychanie

Poslaťod Renata » Pia 11.12.2015 8:03

tiez si buchas hlavu o zem ? :heh:
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Neustale kychanie

Poslaťod wer » Pia 11.12.2015 8:39

Keby som bola na styroch, mozno aj. :joint:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

argentínska doga

Poslaťod adriana123 » Pon 27.03.2017 17:37

Dobrý deň potrebujem poradiť, adoptovali sme si psíka má 10 mesiacov je to argentínska doga a má nádchu, soplík a ťažko sa mu dýcha. Existujú nejaké lieky alebo iný spôsob liečby? chceli by sme sa vyhnúť návšetvy lekára avšak v najnutnejšom prípade by sme návštevu podtúpili. Za všetky rady budeme vďační. :smile:
adriana123
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Nádcha, sople, kýchanie

Poslaťod zuzkabluzka » Uto 28.03.2017 20:30

adriana123 píše:Dobrý deň potrebujem poradiť, adoptovali sme si psíka má 10 mesiacov je to argentínska doga a má nádchu, soplík a ťažko sa mu dýcha. Existujú nejaké lieky alebo iný spôsob liečby? chceli by sme sa vyhnúť návšetvy lekára avšak v najnutnejšom prípade by sme návštevu podtúpili. Za všetky rady budeme vďační. :smile:


My sme hneď po adopcii zobrali psa k veterinárovi na prehliadku, chcela som vedieť, či je v poriadku.
Na prechladnutie dávam probiotiká (kupujem u veta), ale myslím, že váš psík by mohol "vstupnú" prehliadku absolvovať, aby ste mali nejakú predstavu o jeho zdravotnom stave.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Nádcha, sople, kýchanie

Poslaťod clupko » Str 29.03.2017 8:26

preco sa chcete vyhnut navsteve lekara, a ist tam az v najnutnejsom pripade? :nwm: zle sa mu dycha, tak pockate, az sa to zhorsi a potom pojdete? :ach:
sorry, ja by som to neriskovala.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Kýchajúci pes

Poslaťod NicoFilippo » Str 01.11.2017 16:10

Zdravím.
Nechali sme si mačku z ulice, ktorá začala kýchať keď spadla do vedra s vodou (to je iná téma) - bohužiaľ, kýchaním nakazila teraz aj našu druhú mačku a psa. Zvieratá kýchajú približne 5x denne, berú penicilínové antibiotiká už tri dni a zatiaľ neprestávajú.
Neviete náhodou čo to môže znamenať pre psa (alebo aj naše mačky, aj niekto vie)? Čo také by sme mohli urobiť aby to prešlo?

Ďakujem za každú pomoc.
NicoFilippo
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2
Bydlisko: Slovenská Lupča

Re: Nádcha, sople, kýchanie

Poslaťod Vikiki22 » Štv 02.11.2017 15:17

Veterinár ich videl? Má aj iné príznaky (sople, zvýšená teplota, nechuť k jedlu, apatia)? Môže to byť prechladnutie, ale aj prípadná alergia, cudzí predmet v nose... Môže to byť veľa vecí z tohto popisu.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Predchádzajúci

Späť na Choroby