Nádcha, sople, kýchanie

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Husty sopel bez inych priznakov

Poslaťod evuliq » Pon 06.09.2010 9:10

Ahojte,

sice sa dnes chystam k veterinarovi ale drobne rady ak nejake mate by sa zisli. Nas psik ma posledne dva dni plny nostek soplikov.. S normalnou nadchou si poradim ale s tymto si neviem... soplik ma tak husty, ze mu ostane visiet medzi nosom a hrdlom.. a vtedy sa mi zacne dusit a zacne kaslat.. ako keby ho naplo (ako ked mate anginu a plne hrdlo hlienov a nechcu ist ani von ani dnu) aj sa to snazi vykaslat ale nic... davala som mu kalcium a malu davku celaskonu.. trosku je to lepsie ale tie sople su stale hutne. Poradte ako by som mu toto trapenie mohla zlahcit, netrufam si mu dat paralen.. telotu nema, potrebuje len rozpustit hlieny. Viem ze veterinarka mu nieco iste da ale do buducnosti ak nemusim a viem pomoct sama radsej mu pomozem doma ak to bude v mojich silach nez do neho pchat antibiotika, lebo si myslim ze dnes sa tomu asi nevyhneme. dakujem pekne za vase rady. Inak papa rovnako, sice mu to dlhsie trva ale papa, a je trosku viac unaveny.. vidno to hlavne na prechadzkach kedy sa mi uz po pol hodinke pyta domov pohladom.
:-)
evuliq
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 247

Re: Husty sopel bez inych priznakov

Poslaťod katkariinka » Pon 06.09.2010 10:21

Tym kaslom a napinanim mi to pripomina kotercovy kasel.

Mozno blbost, ale nepomohla by odsavacka hlienov pre deti?
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Husty sopel bez inych priznakov

Poslaťod evuliq » Pon 06.09.2010 11:57

uprimne povedane neviem si celkom dobre predstavit ako by som mu to do toho nufacika zaviedla. a vysavac nemam takze mi istava len rucna odsavacka co ma dost velku tu cast co sa strka do nosa.
:-)
evuliq
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 247

Re: Husty sopel bez inych priznakov

Poslaťod Jannka » Pon 06.09.2010 12:04

aj podla mna to vyzera na priznaky kotercoveho kasla (ale moze to by aj nieco ine). tam treba kvalitne kvapky/sirup proti kaslu, ktore "zriedia" hlien a vykasliavanie bude lahsie (napr. skorocelovy sirup). Takisto je dobre nieco na posilenie imunity (napr. Imunoglukan) a k tomu vitamin C. Treba ist urcite k veterinarovi, on posudi vaznost a pripadne predpise aj antibiotika. Netreba to podcenit, radsej poriadne preliecit, akoby sa to malo tahat viac dni a zbytocne oslabit psika.
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Husty sopel bez inych priznakov

Poslaťod evuliq » Pon 06.09.2010 12:24

veterinara urcite navstivim dnes, hned ako pridem z prace. dufam ze to nebude nic strasne.. len neviem kde by to mohol chytit. Mozno tak v lese na prechadzke. Inac ma nic nenapada. :( dakujem Vam za rady
:-)
evuliq
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 247

Re: Husty sopel bez inych priznakov

Poslaťod Jannka » Pon 06.09.2010 12:32

Nemusi to byt kotercak - to bola len prva vec co mi napadla - moze to byt kludne len sopel z tejto zmeny pocasia - ved sa dost prudko ochladilo. :yes: Inak kotercovy kasel ma dlhu inkubacnu dobu (spravidla 2-9 dni), takze psikovi sa to castokrat prejavi neskor a my uz ani nevieme, od koho to mohol chytit.
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Husty sopel bez inych priznakov

Poslaťod evuliq » Uto 07.09.2010 8:15

Boli sme včera u toho vetoša. Tak mame infekčný kašeľ. vraj je teraz toho plno... dostali sme antibiotika (pani doktorka nam povedala že bez toho by sme to asi ani nevyliečili) a mam mu kvapkat stoptussin. Doba liečby cca 14 dní... dosť čo poviete...
:-)
evuliq
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 247

pes a kychanie

Poslaťod ivettt » Pon 11.10.2010 16:42

moj pes zacal pred styrmi dnami kychat... co to moze byt? ... raz som ho vzala k rodicom domov a maju macku, ktora stale prska - ale ked som sa pytala veterinarky ci to nemoze chytit aj pes, povedala, ze psy a macky maju rozlicne choroby, ze nie...ale teraz mi pes prska - doma som bola ale pred 4 mesiacmi... ake mnozu byt dovody??? diky...
ivettt
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: pes a kychanie

Poslaťod hruska » Pon 11.10.2010 17:00

Mne pred casom psica kychala, vetka to nijak neriesila, lebo nekychala "stale" a ozaj to po par dnoch preslo, tak sme to neriesili (vraj to bola nadcha). Bolo mi povedane, ze ak by kychala v kuse, mohla by to byt trebars alergia ci nieco v nufaku, v pripade, ze by aj soplila, tak chripka.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: pes a kychanie

Poslaťod tamik » Uto 26.10.2010 10:04

Nas kycha pravidelne vtedy ak spi na chrbte alebo ak ide okolo teta co sa vo vonavke kupe a to vtedy kycha v kuse par minut
tamik
Nováčik
 
Príspevky: 40

Re: pes a kychanie

Poslaťod Demka » Ned 06.02.2011 22:10

ivettt píše:moj pes zacal pred styrmi dnami kychat... co to moze byt? ... raz som ho vzala k rodicom domov a maju macku, ktora stale prska - ale ked som sa pytala veterinarky ci to nemoze chytit aj pes, povedala, ze psy a macky maju rozlicne choroby, ze nie...ale teraz mi pes prska - doma som bola ale pred 4 mesiacmi... ake mnozu byt dovody??? diky...


Môže byť alergický ;) Môj pes je alergický na také tie voňavé sviečky, strašne mu vadia aj keď niesu zapálené :D
Demka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 37

kychacka?

Poslaťod xmiskax11 » Str 28.03.2012 12:56

ahoj bola som s mojou civavou u veterinara pretoze stale kychal,veterinar mu dal injekcie a antibiotika.Civavu to preslo ale chytilo to zasa mojho druheho psa maltezaka.Veterinar mi povedal ze to je kychacka psov.Ja teraz neviem ci mam utekat s nim tiez veterinarovi alebo nie.problem je v tom ze som v zahranici aj so psami a neviem ci mam ist koli tomu na slovensko.stretli ste sa stym niekto?dakujem
xmiskax11
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: kychacka?

Poslaťod Barbara » Str 28.03.2012 13:08

Kolko maju psy rokov? nie je niekto u vas doma chory? Kychat moze aj z prachu. Kde v zahranici si?
Barbara
Hafan
 
Príspevky: 631
Bydlisko: Bratislava

Re: kychacka?

Poslaťod xmiskax11 » Str 28.03.2012 13:30

ja som v rakusku,len tu nechcem ist veterinarovi lebo som tu bola raz ked mi pres zvracal a chcel mi ho utratit ze ma parvovirozu tak odvtedy idem vzdy na SK.a civava ma rok a maltezak 3 roky.chory neni nikto u nas,ja som myslela ci to nemaju aj s toho ye yacina vsetko kvitnut ale zeby obidvaja?a malteyak to nikdy nemal
xmiskax11
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: kychacka?

Poslaťod casira » Str 28.03.2012 17:35

Veterinar mi povedal ze to je kychacka psov.

O takej chorobe som ešte nepočula. :ha:
Asi by som zašla za iným vetom,ake je to možné.Može to byt aj alergia,tažko povedat.
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby