Nádcha, sople, kýchanie

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: kychacka?

Poslaťod Vikiki22 » Štv 29.03.2012 12:17

Kýchačka psov, to musel byť iný kreatívny veterinár. :heh: Podľa mňa to môže byť jednoducho aj prechladnutie.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Nádcha, sople, kýchanie

Poslaťod jombo » Pia 30.03.2012 12:18

zdravim... chcel by som sa spytat ze co moze byt nasmu mikimu lebo pred par dnami sa hral s kuskom koberca a odvtedy neskutocne kycha... dnes som mu nasiel na vrchu nosa odreninu lebo si furt klepne nos o zem... popritom ho niekedy aj zacne dusit... ist s tym k veterinarovy alebo sa da zistit co mu to podrazdenie sposobilo?? vdaka za radu...
jombo
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Nádcha, sople, kýchanie

Poslaťod Vikiki22 » Pia 30.03.2012 12:27

Mohol niečo vdýchnuť alebo to môže byť aj alergia. Choďte k veterinárovi :vykricnik:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Nádcha, sople, kýchanie

Poslaťod MatulaPD » Sob 21.04.2012 12:07

Ahojte. Našej Lune ( má 1,5 roka ) tečú sople z nosa, ale inak nemá vôbec žiadny problém. Nekašle ani nejako nekýcha. Zrovna včera sme jej vytiahli riadneho kliešťa, tak neviem, či je to spojitosť s tým alebo nie. Soplíky jej ale nejdú neustále. Niekedy jej idú, keď je viac zadychčaná, inokedy aj keď kľudne leží a oddychuje. Neviete mi poradiť, o čo by mohlo ísť a či je potrebné riešiť to s veterinárom? Ďakujem. :jop:
"Jediný spôsob, ako získať za peniaze lásku, je zadovážiť si psa."
MatulaPD
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Re: Nádcha, sople, kýchanie

Poslaťod martinsos » Pia 28.09.2012 16:38

Ahojte môj pes má už vyše mesiaca zápach z nosu , hnisanie očí a posledné 2 týždne aj sopel z nosa+ aj trocha krvi. Veterinár mu dal antibiotiká , ktoré mu to nachvílku mierne zlepšili , no ako ich prestal brať sa to vracia znova. Neviete čo by to mohlo byť?
martinsos
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Nádcha, sople, kýchanie

Poslaťod moschino » Uto 11.12.2012 8:04

Prečítala som niekoľko strán príspevkov späť. Len ma zaujíma, môže pes kýchať aj z očkovania? My sme dávali v piatok večer preočkovávať besnotu (prvýkrát takú, že preočkovať máme ísť až za 3 roky). Večer sme odcestovali k našim, tam začal kýchať. Kýchal aj v noci, cez deň, dosť často. Do pondelku (sme späť doma) sa to čelkom zmiernilo, ale ešte kýcha. Skúsim ten kamilkový čaj odporúčaný dávnejšie. Len ma zaujíma, môže to byť nejaká alergická reakcia na očkovanie? (na koži žiadny opuch, ani červené, ani nesvrbí). :nwm:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Nádcha, sople, kýchanie

Poslaťod bibi25 » Ned 30.12.2012 13:16

Tiez mam otazocku: nas pes obcas robi jednu cudnu vec, nie je to ani kychanie a ani kasel... je to skor ako ked nam ludom zatekaju hlieny... zacne tak zvlastne chrcat, ako ked clovek ten hlien chce vyplut von ustami a taha ho do hrdla aby ho vyplul... Neviem ci ma chapete, ale lepsie to neviem opisat :nwm:
Vzdy to trva iba chvilku, par sekund a potom s tym prestane. No dnes takto tahal/chrcal dlho, mne to vsak pripadalo ako keby nieco vdychol... neviem. Robil to po venceni ked sme prisli domov, umyla som mu packy, siel sa napapat, napit a potom to zacal robit... neviem mozno len vdychol vodu (bo uz aj to sa par krat stalo - ked mu spadla granula z papule do vody a isiel ju lovit pod vodu :pac: ).
V skratke, taketo chrcanie/tahanie ho iba obcas chyti na par sekund a ja neviem co to je. Vetovi pojdeme hned po novom roku, len by som rada vedela co to moze byt a ci mojmu psovi mozem pomoct zatial aj ja nejako.Dakujem :poklona:

PS: raz som videla, ze kratko nose psi napr. boston terier kycha opacne (nevykychuje von ale akoby tahal vzduch nosom do seba) tak u naseho psa to vyzera podobne (ale naozaj iba obcas) ale moj pes je york, nema kratky cumak.
Obrázok
bibi25
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: PN

Re: Nádcha, sople, kýchanie

Poslaťod lucik » Ned 30.12.2012 16:30

pozri si na youtube reverse sneezing, aj tu na fóre je o tom určite písané (minimálne v téme o čivavách sme sa o tom bavili)
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Nádcha, sople, kýchanie

Poslaťod hriva » Ned 30.12.2012 18:25

Bria chyta niekedy takéto zachvaty. Zapcham jej nos a prejde to...no kamoskinmu cicaviakovi sa to zhorsilo chyta ho to aj 5 krát za den a na to su nejake lieky.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Nádcha, sople, kýchanie

Poslaťod bibi25 » Ned 30.12.2012 22:38

Dakujem za pomoc babeny. Ano je to ono. Len v niektorych videach to ti hafani robia dost silno, no nas to robi trochu jemnejsie a nie tak intezivne.
Toto sa dost podobalo:
http://www.youtube.com/watch?v=wdnGNClqdX0

A je to normalne? Alebo co to vlastne je? Asi to treba riesit aj s vetom, vsak?
Ach boze... dufam ze to nie je nic vazne :ua:
Obrázok
bibi25
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: PN

Re: Nádcha, sople, kýchanie

Poslaťod hriva » Uto 01.01.2013 12:18

To je zuzena trachea. Nijak sa to nerieši...pytala som sa veterinara a povedal že len keby boli zachvaty ozaj silne a časté a ohrozovali by život nejak by psovi vystuzili tracheu alebo co :nwm:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Nádcha, sople, kýchanie

Poslaťod bibi25 » Str 02.01.2013 15:26

Aha... tak sa potom asi nemusim stresovat... bo ja som sa bala ze to ma pes nejaky problem napr. s nosom alebo s dychanim, alebo ze je chory nejak... Ale sak veta sa aspon spytam co mi este povie.
A dakujem hrivushka za vysvetlenie :poklona:
Obrázok
bibi25
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: PN

kýchanie, moze to byt alergia?

Poslaťod lauruska11 » Uto 21.05.2013 11:40

Dobry den ,
Chcela by som sa spytat na nasho psika je to biglica a asi uz 4ty den neustale kycha ale najviac vonku moze to byt neaky druh alergie ? v nufaku nic nema a prechladnuta sa mi tiez nezda nema teplotu a a ani sople len stale kycha a sem tam zacne vydavat take divne pazvuky podoba sa to na krochkanie ale to robila uz aj pred tym ako zacala s tym kychanim . dakujem za radu
lauruska11
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Nádcha, sople, kýchanie

Poslaťod pancita4 » Str 22.05.2013 13:05

Dobrý deň. Chcem sa poradiť. Mám 2 - ročnú čivavku.. Momentalne má soplíky, kýcha, vyspava cele dni, tazsie dycha..poradite mi ako ho mam doma vyliecit? dala som mu vyvar slepaci, polku paralenu.cajik mätovy a neviem co mu dat este .poradite mi? dakujem
pancita4
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Nádcha, sople, kýchanie

Poslaťod Vikiki22 » Str 22.05.2013 14:18

Paralen psovi len tak? Si sa zbláznila? :nie: Môže byť pes síce len prechladnutý, ale môže mať aj vážnejší stav, čo potrebuje antibiotiká. Ihneď k vetetinárovi!
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby