Slintanie, klepanie zubami

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Slintanie, klepanie zubami

Poslaťod Silwuska » Str 26.09.2007 14:30

14NiKuSkA15 píše:Pocujte rada by som poprosila o radu moj havo velmi slinta je to kokerspaniel ale to je fakt az velmi nie je to niaka choroba??? :ua: Dakujem
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Ulfheiðr » Str 26.09.2007 15:00

a slinta len voku, alebo aj doma, popripade ci to nieje spojene s nejakym jedlom, vonou.. lebo aj moj hoodne slinta ak ma na nieco velku chut, to je ako vodovod. a vonku, az citi nejaku vonavu fenu, tak vyzera ako besny. Nosim zo sebou radsej servitky :ua:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod MisheliQ » Str 26.09.2007 16:28

aj moj slinta vonku, ale to vtedy, ked zistuje info o fene, proste zavonia v trave alebo inde fenu a ide sa zblaznit co mu sliny tecu, kvapkaju...akoze a to je westik, krpaty pes...ale je uslintany riadne alebo ked mu kupim novu piskaciu hracku, lebo tu druhu si uz znici, thak je ako pojaseny, cela hracka samo oslintana...uplne... :hi: ale caste slinenie moze byt pricinou zapalu dasien alebo nieco v puse proste...
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod Lenka.Buddy » Str 26.09.2007 16:34

moj slintá hlavne v lete,keď je stráááášne teplo :ach:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Aris » Str 26.09.2007 19:15

Moj slinta ked je nervozni napr. v aute
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Poslaťod Lenka.Buddy » Str 26.09.2007 19:16

Aris píše:Moj slinta ked je nervozni napr. v aute


no na to som zabudla..môj tiež ešte aj v autobuse
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Silwuska » Štv 04.10.2007 7:48

>> Psy > Výživa a zdravie > Zuby, ďasná, pysk

Dog-A-Dent tablety
Žuvacie tablety s chlorofylom absorbujú nepríjemný ústny zápach. Obsahujú u psov obľúbenú bylinu fenugreek, ktorá má rovnako dezinfekčný účinok a zabraňuje nadmernému slintaniu.


Dávkovanie: psi do 10kg - 1 tableta na 2 dni, psi do 25kg - 1 tableta na deň, psi nad 25kg - 1 tableta + 1 tableta na ďalších 25kg váhy.
Zloženie: obilniny, minerálne látky, cukry, kvasnice, vajce a výrobky z vajec, ryby, vedľajšie výrobky z rýb, oleje a tuky.
Analýza: dusíkaté látky 37 g/kg, vlhkosť 1%, popol 210 g/kg, tuky 9 g/kg, vápnik 80 g/kg, fosfor 15 g/kg, draslík 1 g/kg.
Veľkosť Dodávka Cena (SKK) Kusov
14 kusov do 7 dní 178,- 169,-*
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 04.10.2007 7:55

hmhm, zaujimave. no nastactie slintame len pri fenkach, doma nie :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod 14NiKuSkA15 » Štv 04.10.2007 19:09

No dakujeeeeeeem asi to bude tak :jupi: ale za fenkami urcite nie lebo ona je sama fenka :dakujem: no Silwuska a ten liek skusim
14NiKuSkA15
Okoloidúci
 
Príspevky: 1
Bydlisko: Kalna nad Hronom

Poslaťod archelsa » Štv 04.10.2007 20:53

aj môj občas slintá..ale tiež je to čudné..akoby kondenzoval. Je to v lete ale tie sliny, mno..neviem ako ich opísať ale kvapká mu to z papuľe ako z vodovodu a nieje slina ako slina..je to akokeby čistá voda. Viete slina je taká mazľavá. Ale toto...vtedy mu idem radšej dať vodu. Ale ak niekto viete čo to je veľmo by ma to zaujímalo.
Obrázok
archelsa
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 104
Bydlisko: Sabinov

Poslaťod Silwuska » Pia 05.10.2007 6:23

To je obycajny pot...ako vieme psiky sa potia cez jazyk...a to co mu kvapka z papulky je kumulovana para ktora sa mu stoho jazycka vyparuje :ahoj:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod archelsa » Pia 05.10.2007 12:10

takže dá sa povedať že kondenzuje...okis myslela som si..len taq pre zaujímavosť :smile:
Obrázok
archelsa
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 104
Bydlisko: Sabinov

Poslaťod Silwuska » Pia 05.10.2007 12:15

Pohodka :no:
Najhorsie to je v lete ist zo psom v aute...a z tlamy mu kvapkaaa a teceee...a silwus potom mosi umyvat vsetky okna :heh:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 05.10.2007 15:53

Vigo slintal v aute len dokial si nezvykol. Teraz ho s musim presviedcat aby s auta vystupil, takze sme za vodou.. :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Slintanie

Poslaťod Lenka.Buddy » Ned 17.08.2008 13:58

môj drobček(Buddy) teraz dosť slintá,stále tak prežúva a je taký na nič..čo to môže byť ludia??
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Ďalší

Späť na Choroby