Poruchy štítnej žľazy

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Poruchy štítnej žľazy

Poslaťod Vikiki22 » Pia 15.06.2012 16:19

Ja by som jednoznačne povedala podľa opisovaných príznakov, že ide o hyperestrogenizmus. Nie je Dakar kryptorchid? Alebo má možno nádor na semenníkoch. :nwm:
Toto ochorenie je skôr u sučiek, ale u psov sa tiež môže objaviť:
Hyperestrogenizmus
Klinické príznaky:
Bilaterálna symetrická alopecia (vypadávanie srsti) (inguinalna oblasť, perineum).
Generalizovaná alopecia hrude
Hlava a nohy obyčajne ostávajú ušetrené
Sekundárne infekcie kože, hyperpigmentácia, lichenifikácia kože.

Tak či tak to bude problém s hormónmi, podľa mňa s pohlavnými.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Poruchy štítnej žľazy

Poslaťod Adriana » Pia 15.06.2012 20:21

Ahoj Vikiki,
no same pozitiva.Uz som z tovo pekne v ri... a hlavne zufala.
Pri tom kryptorchizme no ja neviem,semeniky ma obidva v miesku,tie mu pekne vidiet.Jedine ze by sa dialo nieco este v dutine brusnej hmm.
Ten hyperestrogenizmus je sposobeny u samcov cim? asi tiez nadorom pohlavnych organov ze?
v pondelok ideme este raz na to T4 lebo dnes to nevyslo a dam rychlo spravit este ultrazvuk.Toto cakanie na nieco je strasne. :plac:
Adriana
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 403

Re: Poruchy štítnej žľazy

Poslaťod Vikiki22 » Sob 16.06.2012 20:00

Je to spôsobené väčšinou nádorových ochorením semenníkov. Ja by som mu nechala spraviť aj test na hladinu estrogénov.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Poruchy štítnej žľazy

Poslaťod Adriana » Ned 17.06.2012 13:50

Vikiki,
urcite dam.A ozik ked uz chodis na veterinu,nevedela by si zistit ake su normalne hladiny urey a kreatinu ale v moci nie v krvi? DAli mi to vysetrit a ked som doniesla vysledky,nikto nevedel ake maju byt hodnoty lebo sa to dava vysetrovat zo sera,Ved to mi jasne len som zbytocne na biochemii vyhodila za vysetrenie peniaze. A ci su tie vysledky dobre alebo zle vobec neviem.Nikde sa to neviem dopatrat. Uz som napisala aj mail vasemu doktorovi na skole,ci by bol taky laskavy tusim Korenek sa pise,ale ani sa neunuval... TA urea bola 1306 mmol/l a kreatin 38,00mmol/l.Skus to prosim zistit ake su referencne hodnoty, moc by som sa potesila. :hi:
Adriana
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 403

Re: Poruchy štítnej žľazy

Poslaťod Vikiki22 » Ned 17.06.2012 19:12

Normálne hodnoty v krvi psa sú:
urea 3-10 mmol/l
kreatinín 0,05-0,2 mmol/l
V moči neviem. Ani sme sa o tom neučili, ani som to nikde nenašla. :nwm:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Poruchy štítnej žľazy

Poslaťod Adriana » Pon 18.06.2012 9:35

No nevadi,ale sranda,ze najprv ti to kazu vysetrit a potom nevedia kolko to ma byt :pac: A este mi napis prosim,ak ta to neobtazuje kolko su normaln hodnoty toho T4. tak poobede ideme na tene opakovany odbera teraz neviem ci sa mam modlit aby sa potvrdial ta hypofunkcia alebo nie.Je to tazke s tymi nasimi milacikmi :nwm:
Adriana
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 403

Re: Poruchy štítnej žľazy

Poslaťod Vikiki22 » Uto 19.06.2012 12:03

Normálne hodnoty T4 sú približne 1-4 ug/dl, voľného T4 11-43 pg/l. Tak či tak, hypo- aj hyperfunkcia znamená určite, že niečo nie je v poriadku. Takže ja by som a k tomu nemodlila. :ua:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Poruchy štítnej žľazy

Poslaťod Adriana » Uto 19.06.2012 20:17

Ahoj,
no ja somto s tym modlenim myslela ironicky lebo toto tapanie ma dost vycerpava,hlavne ked vidis,ze tomu psovi nieco je a nevies mu nejako pomoct.Dik za tie hodnoty.No a my sme dopadli teraz s tymi testami asi tak,ze Dr odobral do zlej skumavky a prislo sa na to az pri vyhodnocovani vysledkov,cize vysli take ako keby bol uz pes pod zemou.No ked sa dari,tak sa dari...
Adriana
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 403

Re: Poruchy štítnej žľazy

Poslaťod Vikiki22 » Str 20.06.2012 10:49

Milé. Určite ale psovi daj spraviť test na hladinu estrogénov. Nikdy nevieš...
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Poruchy štítnej žľazy

Poslaťod zuzka:) » Ned 30.12.2012 18:33

vyzerá to tak, že deníčko má zníženu funkciu štítnej žľazy. ešte v januári ho čaká nejaký test, na stanovenie prostilátok proti štítnej žľaze a neviem či ešte niečo (sme sa s vetkou len tak narýchlo o tom bavili)
pri tom by som nepovedala, že tomu psovi niečo je. iba mu vypadávajú fúzy, ale v poslednom čase má dosť matnú srsť. lámave pazuriky (aj ked to neviem či nemá iba obite a ohryzene), žerie normálne, hrá sa normálne, váhu má normálnu...
ale už min 2 týždne sa strašne škriabe, vet povedal, že to može súvisieť. a či je viac zaspatý ťažko povedať, lebo on je zaspatý od narodenia, asi kvoli tomu, že nepočuje... ale je možné, že znudnel, no neviem či je to vekom alebo čím...
som zvedavá aký bude konečný výsledok...
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Poruchy štítnej žľazy

Poslaťod hruska » Ned 30.12.2012 18:38

Zuzi, ako prebieha vysetrenie? A kolko stoji?
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Poruchy štítnej žľazy

Poslaťod zuzka:) » Ned 30.12.2012 18:52

zatial sme dávali iba krv na stanovenie hormonov, viem že boli 3, ale nespomeniem si ani keby čo bolo :pac: a za 10€, ale vraj som mala akciu...
a za take, že odber krvi som neplatila

to dalšie sa bude posielať do BA, to ešte musí vetka cenu zistiť
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Poruchy štítnej žľazy

Poslaťod hruska » Ned 30.12.2012 18:56

Vdaka :)
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Poruchy štítnej žľazy

Poslaťod miusiatko » Ned 30.12.2012 21:02

nam na spolahlive vysetrenie odporucali poslat krv do nemeckeho laboklinu - kompletny panel stitnej zlazy stoji nieco cez 60eur.
V BA sme robili prvykrat, bohuzial testy su ludske a teda skresluju.
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Poruchy štítnej žľazy

Poslaťod zuzka:) » Pon 31.12.2012 8:32

takže ste robili aj v BA aj v nemecku? a aký bol rozdiel vo výsledkoch?
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby