Poruchy štítnej žľazy

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Stitna zlaza

Poslaťod lucik » Uto 01.04.2008 16:33

ach, baby, strasny omyl sa stal.. ja som sa omydlila, nemate z rovnakej chovky psy.. teraz neviem, ci je to dobre alebo zle.. neviem, preto som si myslela, ze Sagitta ma Lavcu z Katies labrador yardu.. pfff.. ospravedlnujem sa za zavadzajuce informacie..
sagi a ako som ti pomohla? :nwm:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Stitna zlaza

Poslaťod sagitta » Uto 01.04.2008 17:10

lucik píše:ach, baby, strasny omyl sa stal.. ja som sa omydlila, nemate z rovnakej chovky psy.. teraz neviem, ci je to dobre alebo zle.. neviem, preto som si myslela, ze Sagitta ma Lavcu z Katies labrador yardu.. pfff.. ospravedlnujem sa za zavadzajuce informacie..
sagi a ako som ti pomohla? :nwm:


Vdaka Tebe som sa dostala na toto forum, kde su super ludia. Som tu chvilu a uz mi velmi pomohli.. Nebyt Teba, dnes sa tu s Lavcou trapime a nevieme, ako dalej..
sagitta
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 157
Bydlisko: Holíč

Re: Stitna zlaza

Poslaťod bassetka » Uto 01.04.2008 19:39

Lucifer,SUPER-dalsi homeopat na tomto fore!Len Calcarea jodata =Calcium jodatum.Ak psik potrebuje substitucnu liecbu tyroxinom,davajte ho.Homeopatika bud znizia davku,alebo pomozu v pripade,ak su bez priznakov.V tom pripade nevidim dovod na podavanie hormonalnych liekov.Uz som spominala,ze kazde laboratorium ma svoje referencne hodnoty.Ak je pes bez priznakov, nevidim dovod naco nahanat organizmus .Zvyseny metabolizmus buniek by sa dlhodobo nemusel vyplatit a nahananie organizmu hlavne u kardiakov moze viest az k pulzu nad 130 za min .a ohrozeniu zivota.U starsich psov na to pozor a sledovat pulzy v klude!
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

Re: Stitna zlaza

Poslaťod sagitta » Uto 01.04.2008 20:08

Aha, takze to nie je celkom tak, ako nam tvrdia veterinari, ze to musi brat tabletky, inak to zle skonci. Ona ma iba jediny priznak, a to je vypadavanie srsti, nic viac nema. Aj to dost zvlastne, lebo ma vypadane iba nohy zvnutra, ostatnu srst ma nadherne lesklu. Odmalicka je to hyperaktivny diablik. Zatial berieme Euthyrox, ale mne osobne sa to nepaci, preto som si Vas dovolila poziadat o pomoc. Ak sa este raz mozem spytat, je hodnota th4=12 uz na lieky v tomto pripade alebo mame vziat psa a utekat za homeopatom? Specializuju sa aj homeopati? (asi hlupa otazka, ale ja naozaj neviem, za kym v pripade potreby ist). Dakujem..
sagitta
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 157
Bydlisko: Holíč

Re: Stitna zlaza

Poslaťod Lucifer » Uto 01.04.2008 20:12

sagitta píše:pre Lucifer: Ty mas psika z CHS Kelecsky poklad? My ano, matka je Demira od Trojice, otec Cyrus z Danci strane. Pokial maju jedneho rodica rovnake, tak to bude zaujimave.. Potom by zrejme aj Lovely pomohli homeopatika. Inak boli ste teraz na testoch, ci je stabilizovany, ked berie homeo?


Ahoj Sagitta :ahoj: Uz Ti Lucik odpovedala...My mame hafana z Katie´s Labrador Yard-u. Homeopatika nam dorazili az dnes, takze vecer mu ich zacnem davat :no: Dam Ti vediet ako zaberaju, ale vseobecne Arthur na ne perfektne reaguje (klop klop klop). Uz bral ine homeopatika a naozaj sme na nom velmi rychlo badali ich perfektny ucinok. Ja im proste verim tiez a kde mne nezaberali uz antibiotika, tak homeo zarucene zabralo. Drzim Vam palce a urcite napisem ako sme na tom. U nas vsak Arthur nema ziadne klinicke priznaky (nastastie), takze sa do liecby homeo mozeme smelo pustit. Neviem ako je na tom Tvoj hafanko :nwm:

bassetka píše:Lucifer,SUPER-dalsi homeopat na tomto fore!Len Calcarea jodata =Calcium jodatum.


Dakujem Bassetka! :jop: Potesila si ma velmi Tvojim nazorom, aspon som sa opat utvrdila v mojom spravnom rozhodnuti. :no: Ja vsak nie som homeopat, len som to s takymto dokim konzultovala, tak sa ospravedlnujem za moju nie 100% znalost. :no: Ale zaujimam sa o homeoliecbu aktivne...Ja sa polepsim :ahoj:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Stitna zlaza

Poslaťod Lucifer » Uto 01.04.2008 20:19

sagitta píše:Aha, takze to nie je celkom tak, ako nam tvrdia veterinari, ze to musi brat tabletky, inak to zle skonci. Ona ma iba jediny priznak, a to je vypadavanie srsti, nic viac nema. Aj to dost zvlastne, lebo ma vypadane iba nohy zvnutra, ostatnu srst ma nadherne lesklu. Odmalicka je to hyperaktivny diablik. Zatial berieme Euthyrox, ale mne osobne sa to nepaci, preto som si Vas dovolila poziadat o pomoc. Ak sa este raz mozem spytat, je hodnota th4=12 uz na lieky v tomto pripade alebo mame vziat psa a utekat za homeopatom? Specializuju sa aj homeopati? (asi hlupa otazka, ale ja naozaj neviem, za kym v pripade potreby ist). Dakujem..


Aj Arthur ma na koreni chvosta taky kusok ani nie vypadanej srsti, ale skor to vyzera ako keby sa mu pri korienkoch lamala, alebo ako keby si opalil ten kusok. Nie je to vsak vobec az tak viditelne, ale ked si poznas psa, tak si na nom vsimnes vsetko :yes: A prave na tento problem zacina dnes vecer brat k tomu Calcarea Jodata homeokomplexu aj homeokomplex Mezereum. Dava sa to zevraj na psoriazu, rozne ekzemy, problemy so srstou. Zevraj ma uzasny ucinok a aplikuje sa tato liecba aj u psov presne na tieto symptomy... Pani "zvieracia homeopatka" :no: mi spominala na tento problem este homeo Graphite, ale zevraj Mezereum ma ovela vyssi ucinok, lebo je to komplex homeopatik v jednej flasticke :ahoj:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Stitna zlaza

Poslaťod Van » Str 02.04.2008 0:06

Pani "zvieracia homeopatka" :no: mi spominala na tento problem este homeo Graphite, ale zevraj Mezereum ma ovela vyssi ucinok, lebo je to komplex homeopatik v jednej flasticke :ahoj:
nuz,neviem,co jedno,ci druhe obsahuje...ale brala som kvoli ekzemu jedno aj druhe (okrem ineho) a to mezereum bolo aj podla mna laika lepsie :ahoj:
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Stitna zlaza

Poslaťod Fraga » Str 02.04.2008 14:17

Tak baby pridám sa aj ja na ten odraty chvost nam tiež poradili euthyrox, ale keďže sme takí mališkí a panička ma strach dame sa tiež na homepatika dnes som volala s pani z homeo.sk a poradila mi mastičku čomu sa veľmi teším, lebo ja som moc tabl. ani kvapky nechcela takže priamo na chvostík budeme dávať Cicadermu je tu dostať v lekárni a stojí 79Sk. Tak dufam ze zaberie....Teta bola velmi milá :ahoj:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Stitna zlaza

Poslaťod Van » Str 02.04.2008 15:55

Fragus, nechcem ta strasit, ale mne ta mast nezabrala...ale krpcovi moze :)

Inak...k homeopatikam u psov...treba si uvedomit, ze nezaberaju 100% vsetkym psom, niektorym viac, inym menej alebo vobec...od coho to zavisi netusim, mna vsak na to upozornili uz viaceri, ktori sa tomu venuju. Tak vam baby drzim palce, aby ste patrili k tym, kde to zaberie :)
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Stitna zlaza

Poslaťod sagitta » Str 02.04.2008 18:49

pre Lucifer - a skusali ste aj opakovany test po podavani homeopatik?

Ja viem, ze nie kazdemu zaberu, dolezite je, ze vobec nieco take existuje a myslim, ze to treba skusit. Uz iba hladam veterinara, ktory nam dokaze liecky vysadit a homeo nasadit..
sagitta
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 157
Bydlisko: Holíč

Re: Stitna zlaza

Poslaťod Lucifer » Str 02.04.2008 19:01

Pisala som vyssie, ze tie homeopatika dorazili az vcera, takze sme ich zacali davat az vcera vecer. Dam vediet urcite, ako sa to cele vyvyja... :no: Co sa tyka toho veterinara, skus sa poradit s Bassetkou...Ak to z nejakeho dovodu nepojde, lebo Ta s hafkacom bude musiet vidiet a nebudete sa vediet z nejakych dovodov stretnut - dialka a tak, tak daj vediet...Mam v talone este min. 2 :jop: homeopatov z roznych kutov Slovenska :ahoj:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Stitna zlaza

Poslaťod sagitta » Str 02.04.2008 19:05

Ja mam auto a keby som musela, tak ju zoberiem kamkolvek.. Super, my mame este mesiac brat liecky a potom prejst na homeo.. dovtedy uz aj vy nieco zistite.. drzime palceky :jop:
sagitta
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 157
Bydlisko: Holíč

Re: Stitna zlaza

Poslaťod Fraga » Str 02.04.2008 19:07

Ako davala som euthyrox pred rokom a výsledok veškerý žádný resp. bol ale po takom čase by mu to aj bez zarastlo a uz nechcem ho tym cpať okrem iného žiadne testy mu nerobili a skôr mam pocit ze začal škodiť ako pomahat tak chcem vyskúšať niečo alternatívne ak nezaberie budeme skúšať dalej. Ale rada by som niečo ako je masť, ktoré sa aplikuje priamo na problem predsa len kvapky musia isť cez cely zažívací trakt... :nwm: uvidíme...ja dufam ze uz zaberie.. mali sme aj žlte tablety Petvital Caps derm od Canina stali okolo 700,-- (teraz pozeram ze to maju na milačik za 618,-- ) a výsledok absolútne nulový...takže zbytočne som do neho niečo cpala, dokonca mu to nezlepšilo ani kvalitu srsti...takže dost :nie: skúsime niečo ine... potom sa uvidí :jop:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Stitna zlaza

Poslaťod Lucifer » Str 02.04.2008 19:20

Fraga...ja by som jeden tip mala...Culevit krem a Culevit tablety. Ak chces, poslem Ti kontakt na chlapika, co to dovaza. Je to vitaminovy doplnok+aminokyseliny. Regeneruje, posilnuje, toxikuje.
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Stitna zlaza

Poslaťod Fraga » Str 02.04.2008 19:25

Vieš čo Lucif? ja uz nechcem nič. Minulý týžden som kúpila repíkovu masť....dnes tuto Cicadermu. takze vyskúšame aspon na mesiac... aj tak to máme odraté, takze ak zabránim oderu malo by byť všetko ok...až na to, ze teraz naposledy sme si to vydrali do krvi a kosti...o to ťažšie je terajšie hojenie, :ua: ja som chcela len niečo na podporu rastu.. ale panička sa nevzdáva my to zvládneme :jop: a díííky moc...aj tak si pomohla :poklona:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby