Poruchy štítnej žľazy

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Poruchy štítnej žľazy

Poslaťod wendy1 » Uto 21.04.2015 10:48

ahojte,
neviete ake su normalne hodnoty u suciek? Dakujem.
Prisli nam prve vysledky, ale kamoska to chce prebrat este s doktorkou.
TT4 = 28,7
fT4 = 17,0
Este pockame na laboklin.
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Poruchy štítnej žľazy

Poslaťod wendy1 » Str 22.04.2015 14:26

dnes dosli vysledky z laboklinu:
TSH 0,09 ng/ml , referencne hodnoty maju byt < 0,60
TG protilatky negativne

Az sa bojim, ked vidim tu nizku hodnotu. Neviete sa niekto k tomu vyjadrit? :ua:
Dakujem.
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Poruchy štítnej žľazy

Poslaťod Eva1 » Str 22.06.2016 13:21

Chcem sa poradiť. Mám staršieho psíka kokra má 14 rokov. V priebehu jedného týždňa psík začal byť smutný , malátny, len by spal a zistili sme že začal zle vidieť. Išla som veterinárovi, kde mu bola odobratá krv na zistenie hladiny štítnej žľazy.Výsledky vyšetrenia - celkový tyroxín 9,66 , pričom ref.hodnoty sú od 19-58, TSH 0,05000. Nasadili mu Euthyrox 200 pg. 2x denne. Po 5 - tich dňoch užívania psík začal slabnúť, neudržal sa na nohách, preháňalo ho , mal triašky, začal veľa piť a veľa cikať s tým ,že neudržal moč kým sme vyšli s ním na dvor. Vysadila som lieky a po dvoch dňoch bol trochu čulejší, nepadal, triašky prestali. Znova som mu začala dávať Euthyrox ale v menších dávkach , neviem čo to s ním spraví. Na kontrolu máme ísť až o mesiac. Inč psík je kastrovaný. Nemáte niekto skúseností s týmto liekom, či je to prirodzená reakcia, alebo mu treba vymeniť lieky. Ďakujem za každý názor. Chcem mu ešte spríjemníť starobu.
Eva1
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Poruchy štítnej žľazy

Poslaťod Efa » Štv 23.06.2016 9:26

Ak pes zle reaguje na nasadenú liečbu, tak sa netreba držať termínu kontroly, ale urýchlene kontaktovať vet. lekára a dohodnúť si okamžitú návštevu a nové vyšetrenie ... drobec má úctyhodný vek, tak mu držím palce aby sa mu rýchlo polepšilo ...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Poruchy štítnej žľazy

Poslaťod AndreaT » Sob 23.07.2016 9:21

Ahojte, chcem sa spytat, kedy ste zacali riesit , ci vas pes ma problemy so stitnou zlazou. Ja som bola u veta so psom s inym problemom a on kvoli tomu, ze sa mu supe koza zacal riesit, ze by mohol mat problemy so stitnou zlazou. Ine priznaky nema, je zdravy. Aj ta koza je kvoli bradacovskym komedonom, ktore sme dost casto kupali, hlavne Clorexidermom.
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

Re: Poruchy štítnej žľazy

Poslaťod Kitamkami » Sob 30.07.2016 15:26

Ahoj, hypotyreoza ma niekoľko typických príznakov, čo sa týka koze, väčšinou je to nadmerné vypadavanie chlpov, až hole miesta na trupe, po stranách, zadná strana zadných nôh a chvost, prítomnosť mastných lupín a časté kožné infekcie, môže mu na istých miestach aj stmavnut koža. Pes je väčšinou viacej lethargický, priberá na váhe, stráca osvalenie.
Ak má veterinár podozrenie, tak by stalo za to spraviť krvne vyšetrenie predtým ako sa stav zhorší. Akvšak jediným príznakom sú komedony a inak je pes úplne normálny, tak by som sa ho pýtala prečo.....možno sa už pokúšali riešiť rekurentne infekcie a bezvysledne?
Kitamkami
Snoopy
 
Príspevky: 101

Re: Poruchy štítnej žľazy

Poslaťod AndreaT » Sob 30.07.2016 15:43

Dakujem za odpoved. Takto zacala by som po poriadku. Moj pes ma uz asi cca rok problem s komedonami. Riesili sme to s vetom len so samponmi Clorexyderm, Peroxyderm. Raz to mal zapalene, ze bral antibiotika. Teraz sa mu na chrbte zosupala koza ( je to biely bradac, kozu ma ciernu, takze ostal taky ruzovy pas). No a za posledny mesiac sa trapime s cystami medzi prstami. Ked som bola u mojho veta povedal, ze to moze suvisiet s imunitou a me d sme boli nezavisle posudit, druhy vet doporucil vysetrenie na stitnu zlazu. Predtym mu ziadne ine vysetrenie nerobili.
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

Re: Poruchy štítnej žľazy

Poslaťod Kitamkami » Sob 30.07.2016 15:54

Aký starý je psik? Kastrovany?
Kitamkami
Snoopy
 
Príspevky: 101

Re: Poruchy štítnej žľazy

Poslaťod AndreaT » Sob 30.07.2016 16:01

Ma 6 a nie je kastrovany. Inac je ok, ako chuti mu jest, :kak: normalnie, nie je apaticky. V horucavach sa mu velmi nechce, ale vecer aj pocvicime aj sa pohrame - ma zaujem.
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

Re: Poruchy štítnej žľazy

Poslaťod Kitamkami » Sob 30.07.2016 16:09

Ak sú to len komedony u Bradačov, tak by sa nemali vyskytovať nikde inde ako na chrbte, od krku až ku chvostu. To ze ma problémy aj medzi prstami to naozaj cele komplikuje. Môžu to byť dva rôzne problémy, ale ak je psík starší, testovať na hypotyreozu nie je od veci... aj keď URCITE by som testovala tie kožné lezie medzi prstami. Je to baktéria, kvasinka? No a nakoniec, bohužiaľ, ak sa problém zopakuje, môžu to byť alergie. Testovanie a liečba môže byť drahá a zdlahava...ale vždy lepšie ako pchať psa steroidmi a antibiotikami pravidelne :ua:
Kitamkami
Snoopy
 
Príspevky: 101

Re: Poruchy štítnej žľazy

Poslaťod AndreaT » Sob 30.07.2016 16:12

S tymi komedonami je to ako pises. Tie cysty su za posledny mesiac. Teraz otazka je ci je to ta stitna zlaza, imunita alebo este nieco ine, ale uz som viac menej rozhodnuta ,ze dam robit podrobny krvny obraz a asi aj tu stitnu zlazu.
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

Re: Poruchy štítnej žľazy

Poslaťod Kitamkami » Sob 30.07.2016 16:21

Myslím že to je to najsprávnejšie :jop: 6 rokov je ten vek, kedy začínajú rôzne problémy a lepšie je ich zachytiť skor ako neskôr. Ja na svojich psích robím krvný rozbor každý rok, aj na zdravých a mladých. Na mojej chorej 10 ročnej kazde 3 mesiace.
Prosím daj mi určite vedieť, čo ste po zisťovali, držím palce!
Kitamkami
Snoopy
 
Príspevky: 101

Re: Poruchy štítnej žľazy

Poslaťod AndreaT » Sob 30.07.2016 16:34

Tak zatial mu robili komplet krvny obraz len raz, ked mal styri roky. Urcite potom napisem ako sme dopadli :yes:
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

Re: Poruchy štítnej žľazy

Poslaťod Kitamkami » Sob 30.07.2016 16:44

Ďakujem :yes:
Kitamkami
Snoopy
 
Príspevky: 101

Re: Poruchy štítnej žľazy

Poslaťod AndreaT » Str 10.08.2016 16:46

Kitamkami takže update. Dala som mu robiť kompletný krvný obraz a aj štítnu žľazu a oboje výsledky máme dobré :jop:
Ešte dám fotečku z hodnotami, aby si sa mohla vyjadriť, či je to fakt v norme :smile:
Prílohy
20160810_172044.jpg
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby