Babezióza

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Babezióza

Poslaťod kellee » Str 18.04.2018 10:38

tak toto som o babezke nevedela :-(
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Babezióza

Poslaťod Lindchen » Str 18.04.2018 10:44

Držím všetkým pacientom palce :yes: .

U nás zatiaľ len "prevencia", každých 12h meriam teplotu, nič viac teraz nemôžem urobiť :nwm: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Babezióza

Poslaťod mart.ina » Str 18.04.2018 21:40

K výskytu Dermacentora, ako prenášača babeziózy, v ČR https://m.novinky.cz/articleDetails?aId ... &sId=&mId=
mart.ina
Hafan
 
Príspevky: 729

Re: Babezióza

Poslaťod viki292 » Ned 15.07.2018 10:05

Ahoj. Mám 14 a pol ročnú fenku maďarskej vyžly menom Eliška. Zdravá až na problémy s uškami a očkami. Behá po hubách a neskutečné žobre až do štvrtku 12.7. keď mamka prišla domov vyvenčiť ju. Eliška sa pocikala do pelíšku a nevedela chodiť. utekali s ňou k veterinárke. Najprv podozrenie na krvácanie do bruška. Nakoniec ale zistili že má babeziózu. krv moči nemala ani nezvracala. Bola len slabá a mala bledé sliznice a zrýchlený dych. Dostala ATB, infuzie, injekcie a Imizol. Je 15.7. nedeľa a Eliška stále nepapá len nasilu striekačkou. Sliznice vyzerajú už krajšie, sú ružové. Dych občas pomalsí občas zrýchlený. Moc nespinká , stále len leží a prejde pár krokov vyvenčiť sa. Moč má v poriadku, občas sa pozvracia len keď sa velmi veľa napije. Dostáva B vitamíny a doplňujú intový nápok striekačkou. Stále ale nemá chuť do jedla :( Mám veľký strach . Je to tým že je strašne ešte slabá alebo je to ešte stále spůsobené babéziou? kedy by sa mal stav zlepšiť. Strašne sa bojím. Stále to bol zdravý pes , až na toto svinstvo. Ďakujem za odpovede.
viki292
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Babezióza

Poslaťod Vikiki22 » Ned 15.07.2018 21:07

V prvom rade nepanikár. Je to staršia dáma, potrebuje dlhší čas na boj s takouto chorobou. Ak sú sliznice v poriadku a nemá zvýšenú teplotu a aj pije, nechajte ju, nech oddychuje. Príp. skúste jej dať nejakú lepšiu dobrotu. Neviem, čím kŕmite, ale skúste jej dať nejaké varené mäsko s ryžou napr. Možno jej zachutí.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Babezióza

Poslaťod viki292 » Ned 15.07.2018 21:11

Teplotu nemá . A už sa sama aj postavila na nohy a sla sa napiť do misky. Ale keď sa viac napije tak sa pozvracia. Takisto ajkeď niečo do nej dáme papat cez striekacku a dáme ATB tiež vyzvracia. Dnes dostala trosku medu a hroznovy cukor, tak už sa začala trosku aj ozývať že ešte chce. A Diki za odpoveď:)
viki292
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Babezióza

Poslaťod Priscilla » Ned 15.07.2018 21:53

Mne nežrala sučka pri babezióze asi týždeň, potom pomaly začala, keď jej bolo lepšie. A tiež bola slabá dlho.
Priscilla
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1078
Bydlisko: Nová Dedinka

Re: Babezióza

Poslaťod Juraj22 » Ned 11.11.2018 14:05

Môže mi niekto poradiť môj psík mal, babebiozu prekonal to a 30 októbra, mu bola podaná posledná vakcína imizol a dnes mal kliešťa som na, nervy zúfalí chcem vedieť či ten imizol ešte nejako účinkuje v teple môjho hafana
Juraj22
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Babezióza

Poslaťod Elis » Pon 12.11.2018 3:00

neudelas ted nic.
doufej, ze kliste není nakazene a dopadne to dobre :yes:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Babezióza

Poslaťod Margita » Sob 24.11.2018 10:59

Je možné ze tri dni a pes je fit?resp deň?
Jeden pes 8rocny,hlava vykrutena,potacal sa,padal Z noh,krvavy moc,tak smer veterinár,3-4dni a pes fit,prbe dva dni malo zral
O dva týždne suka...2.5rocna,priznaky také iste,vsade sa popisuje moc ako kofola ale toto bolo vyslovene ako krv, to bolo vcera a teraz už behá ,vlastne už včera ,okrem atb dostala aj kortikoidy,neviem či je to štandardny
postup...behom jedného mesiaca hneď dva psy
A pes Bol dost zlty,bielka ,sliznice dokonca aj na slabinach mal kožu ztlu
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Babezióza

Poslaťod hriva » Sob 24.11.2018 17:35

Ta vykrutena hlava mi k babezke nesedí.. a za dva dni byt fit neboli. Ani kortikoidy sa vtedy nedávajú. Boli robené testy na babezku?
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Babezióza

Poslaťod Margita » Sob 24.11.2018 17:37

ved to,ze mne tam tiez vela veci nesedelo,ale testy boli robene a ze to bola babezka,druhy pes,priznaky to iste
prvy je uz v pohode a druhy vraj tiez
tak je pravda,ze to su taki ti kravski vetosi
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Babezióza

Poslaťod Vikiki22 » Ned 25.11.2018 19:31

Záleží na kondícii psa. Síce neviem, či ak je už žltý, to ide za 3 dni, ale :nwm: . Freya, keď mala babézku, dostala večer imizol a ráno jej už nič nebolo (po všetky 4 razy). Eliška tiež. Je ale pravda, že v takom ťažkom stave nebola ani jedna, pri prvých príznakoch som s nimi utekala.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Babezióza

Poslaťod Mofo » Pon 29.04.2019 8:51

nevie mi prosím niekto poradiť,či môže byť riziko kryť s chovným psom,ktorý 2x prekonal babeziózu ?
Mofo
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Babezióza

Poslaťod Vikiki22 » Uto 30.04.2019 1:38

Riziko nie je žiadne, semenom sa babézia neprenáša. Babézia je prenášaná kliešťami, príp. transfúziou krvi. Čo ma ale trochu desí, je aj existujúca štúdia o transplacentárnom prenose babézií. :ua:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby