Babezióza

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Babezióza

Poslaťod moschino » Str 20.09.2017 18:42

Tohto sa fakt desim :ua: my nastastie tento rok ziadny kliest (klop - klop), ani jeden z celej stvorice. Inak super vec je predator :jop:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Babezióza

Poslaťod hisham » Str 20.09.2017 18:50

Kokso, druhykrat babezka, to je smola :ua: Nech sa da Freya rychlo dokopy.
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Babezióza

Poslaťod majjuna25 » Str 20.09.2017 20:26

uff, to je hrozne :ua: drzime palce, nech sa da Freya rychlo dokopy :smile:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Babezióza

Poslaťod Vikiki22 » Str 20.09.2017 20:30

Vďaka. Hej, kliešte sme nemali ani my - doteraz. Bohužiaľ, stalo sa. Ale už je jej o niečo lepšie teraz. Teplota trochu klesla a už aj jedla mäsko. Síce veľa spí a tvári sa ako týraný pes, ale hádam bude do rána lepšie.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Babezióza

Poslaťod majjuna25 » Str 20.09.2017 20:50

Verím, že bude lepšie :yes: Môjmu krpatému babézka jak prišla, tak i odišla. Na druhý deň po Imizole všetky hodnoty v norme, veselý pes :smile: Držím palce, nech to svinstvo má aj u vás tak pohodový priebeh :yes:

Viki, kedy mala Freya tú prvú babézku :ua: ?
Desí ma , že sa pes môže nakaziť opakovane.... :kak:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Babezióza

Poslaťod Vikiki22 » Štv 21.09.2017 5:59

Díky. Už vyzerá o niečo lepšie.
Prvý krát mala babézku pred dvoma rokmi na jar (apríl?). Ten istý rok na jeseň potom Eliška a teraz zase Freya. Tiež som dúfala, že to bude len raz a už sa s tým nestretnem, ale čo čert nechcel... :ua:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Babezióza

Poslaťod Nyssa » Pon 16.04.2018 12:44

Hlasime opat babeziozu :plac:
Apollo nema ani kofolovy moc, praveze dost do oranzova, krvavy. Vcera doobeda este nic, vecer uz ledva chodil na zadne nohy a mal horucku, tak smer pohotovost. Pre istotu mu pichli len ATB, od bolesti a na zrazenie horucky, imizol este vynechali. Dnes krvne testy, nater, pre istotu aj sono mechura a prostaty, kedze mame doma haravku, ci nahodou tam nie je aj problem. Erytrocyty v norme, dosticky katastrofalne nizko, papierik namoceny do mocu hral vsetkymi farbami :plac: . Prave volali, na 95% je to babezka, tak zajta ideme uz na imizol :plac:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Babezióza

Poslaťod Vikiki22 » Pon 16.04.2018 19:25

U nás za posledné 2 týždne - Eliška babezióza vol. 2, Freya babezióza vol. 3. ...už mi je to smutne vtipné. :prd:
Obe prvý príznak horúčka a apatia - hneď som pálila na veterinu. U Elišky 39,5°C, krvný obraz pod normou, málo krvi v moči. Krvný náter hneď dokázal babézie. Freya 40,5°C, tmavo oranžový moč. Krvný obraz v norme, v krvnom náteri našla až 3. veterinárka jednu bebéziu, aj to mimo erytrocytu. Po imizole sa obe veľmi rýchlo vzchopili, Eliška dostala ešte infúzku - síce pila, ale pre istotu jej dali, Freya infúzku nedostala.
Zaujímavé je, že u Elišky som našla cca 2 týždne pred tým jedného kliešťa, u Freyi vôbec žiadneho. A pritom ich kontrolujem po každej prechádzke. Obe majú Scalibor, doteraz zaberal celkom dobre. Rozmýšľam, že prejdem na Foresto.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Babezióza

Poslaťod Nyssa » Pon 16.04.2018 19:47

My tiez scalibor, ale uz starsi, vymenime. A chytil kliestov inak v Michalovciach.
Horucku mal vcera vecer uz 40,8°C, on doslova horel.

A musim sa priznat ze som sa dnes hanbila na veterine ako pes :pac: Apolla preventivne prezeram, ci klieste nema. Vcera som ho presla celeho, lebo som ho strihala, cesala, atd a nic. A dnes na veterine najdeme pocas hladkania 3 velke telata na nom, ze som takych nacucanych este ani nevidela a koza dokola cela zapalena? :oo: :pac:
Cakam kedy na nas slobodu zvierat poslu, duplom ked vyzera ako blb, lebo som ho nestihla ani dostrihat vcera, ze dnes doklepnem a vecer uz sme riesili hento.
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Babezióza

Poslaťod lucik » Pon 16.04.2018 22:12

ja mám takú blbú otázku - ako vidíte farbu moču? to až keď máte podozrenie, tak odoberiete? bo ja teda nemám šajnu aký moč majú baby, obe cikajú tak nízko pri zemi, že to nieje vidieť a teda na tráve :nwm:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Babezióza

Poslaťod Slausa » Uto 17.04.2018 6:25

U sučky ťažko, ale u psa vidíš.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Babezióza

Poslaťod janajka » Uto 17.04.2018 7:23

baby, k tomu scaliboru. Ja som ho mala minuly rok a absolutne nezaberal, akoby nemali nic. Musela som kupit Foresto.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Babezióza

Poslaťod Nyssa » Uto 17.04.2018 7:28

Nam doteraz zaberal jedine Scalibor :ua: este mu dam sancu, lebo je pravda, ze tento ma este od jesene a uvidime

Lucik u psa to vidis lahko a ja kontrolujem preventivne pohladom kazdu vychadzku. U bab sa to da tiez spozorovat, aj ked je toto tazsie
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Babezióza

Poslaťod hriva » Uto 17.04.2018 7:59

Nero mal len o troska tmavší moc ako obvykle
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Babezióza

Poslaťod Vikiki22 » Uto 17.04.2018 8:02

Ja keď vidím, že je niektorá trochu apatická, tak hneď meriam teplotu. Pri vyššej teplote už odoberám moč a sledujem farbu. Moč by mal byť slabo žltý - žltý. Keď už ide do oranžova, tak je už prúser.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby