Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod Haleth » Štv 25.01.2018 13:21

Inak fakt, ja kým som nič nevedela, pes bol v pohode. Odkedy viem, ide to s ňou dole vodou. :censored:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod clupko » Štv 25.01.2018 20:38

mno, tak psik je 2 dni po operacii. uz chce behat :prd:
anconeus bol uplne volny, takze ho vybrali, okrem toho este odstranovali dalsie artroticke zmeny na tom lakti.

L2.jpg
L2.jpg (22.55 KiB) Zobrazené 2533 krát

L1.jpg
L1.jpg (18.33 KiB) Zobrazené 2533 krát


zatial nema snahu liezt si do rany, ale predpokladam, ze to pride, ked ho to zacne svrbiet a ked zacne dorastat srst. chut do jedla mal uz ked sme ho vyzdvihli z veteriny, co bolo asi 6 hodin po operacii (ale tak on je pazros). prvy vecer packu vliekol za sebou, ked s nou zavadil, krical. v noci moc nespal, bolelo ho to pri kazdom pohybe. v priebehu dalsieho dna uz ju zacal pouzivat, vecer uz doslapoval, a dnes uz vonku takmer ani nekrival. musime ho vela brzdit.. aj vet povedal, ze sa to vyborne hoji, ma to len na jednom mieste mierne opuchnute.
najvacsi problem bude udrzat ho bez rychleho pohybu, lebo predpokladam, ze pri takomto tempe hojenia bude uz o 2 dni ako z divych vajec. a, samozrejme, ten nestastny golier, ktory musi nosit. stale do niecoho naraza.

operoval doktor Valasek vo vetpointe. bol fakt skvely, vsetko nam trpezlivo vysvetlil, ma velmi fajn pristup k majitelovi aj ku psovi :smile:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod Elis » Štv 25.01.2018 20:58

cte se to dobře :yes:
brzke uzdraveni!
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod bibika » Pia 26.01.2018 13:04

clupko, perfektné správy! :smile:
bibika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 746
Bydlisko: Banff, AB

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod luciiik » Štv 05.07.2018 12:49

Ahojte po dlhšej dobe. :ahoj: Chcem sa spytat s cim mate dobru skusenost ked uz vzhladom na vek a pokrocilost dysplazie, prip. artrozy pomohlo vasim hafanom. Mame osem rokov, klbovu vyzivu podavame celozivotne, menime znacky, viem, ze to uz lepsie nebude, ale vidim ze uz ovela tazsie vstava, sem tam zle dopada na jednu nohu, ale prechadzky stale miluje, preto by som mu chcela ulavit niecim silnejsim. Chystam sa na Aptus Apto-Flex, veterinár mi spomínal aj napichanie klbov kyselinou hyaluronovou, ak mu to ma ulavit, dam to samozrejme spravit, len by ma zaujimali aj skusenosti ostatnych. :jop: Dakujem.
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod kellee » Štv 05.07.2018 16:15

ja mam odskusanu znacku pet vet, zatial len jeden produkt, ale skusenosti dobre
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod clupko » Štv 05.07.2018 16:34

petvet je tusim premenovany na dromy.
neviem, ci zrovna aptus patri medzi silnejsie, ale vela ludi ho chvali. MSM davate?
nas vet od tych injekcii do klbu zas odhovaral, ale inak som o tom tiez pocula dobre veci. konickari to vraj vyuzivaju, ale neviem, co je na tom v skutocnosti pravdy.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod luciiik » Štv 05.07.2018 17:28

Jasne, MSM ma v klbovke, ktoru dostaval. Avsak nie su to nejake vysoke davky, zameriavala som sa vzdy na chondra, ktore maju chondroitin, glukosamin a msm. Plus vitamin c. A ine pridruzene vitaminy, podla toho aku klbovku som davala. V aptoflexe je ovela vyssi obsah vsetkych spomenutych zloziek, takze by silnejsi mal byt, aj by mal zabrat, len som chcela vediet, ci nema s niecim inym niekto konkretne skusenosti. :smile:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod clupko » Štv 05.07.2018 17:54

ovela vyssi nez obsah nez kde? obsahuje hlavne kolagen, ostatne latky su tam skor v nizsich mnozstvach:
v 100 ml:
Hydrolyzovaný kolagén 14000 mg
MSM (metylsulfonylmetán) 1000 mg
Glukozamín sulfát 800 mg
Chondroitín sulfát 400 mg
Kyselina hyalurónová 140 mg
Brusnicový extrakt 100 mg
moj pes ma cca 30kg, denna davka je 10ml, tak to je denne 80mg glukosaminu, 40mg chondroitinu a 100mg MSM.
ked to porovnam s inymi pripravkami, tak napriklad nomaad artivit sirup obsahuje v rovnakej 10ml davke rovnake mnozstvo kolagenu a MSM, a 2.5 nasobok glukosaminu a chondroitinu.
z toho, co som porovnavala, mi vychadza cenovo aj obsahom latok najlepsie kupit zvlast konske balenie MSM (denne davky sa mozu pohybovat v mnozstvach az 2000mg, odporuca sa skor 3mesacna kura a potom pauza alebo znizenie davky MSM), a takisto zvlast glukosamin, chondroitin, kolagen aj vitamin C. co sa tyka ostatnych latok, ktore v chondrach byvaju - kys. hyaluronova, boswellia extrakt atd. - tym asi moc neverim, byvaju vo velmi malych davkach.
my momentalne davame denne 600mg glukosaminu, 150mg chondroitinu, 1000mg vitaminu C a 500mg zelatiny. koncom leta zas vysadime glukosamin a chondroitin asi 3 mesiace budeme davat vit. C, zelatinu a vyssie davky MSM (cca 1500mg).
predtym sme par mesiacov davali asi 2000mg MSM a 1000mg vit. C. zmenu nepozorujem, tak to beriem ako dobre znamenie. radsej bez zmeny, nez zhorsenie. davky sa zatial zvysovat nechystam, kvoli peceni, casom dam radsej aj testy spravit.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod kellee » Štv 05.07.2018 20:22

ano drommy, ale ja mam este povodne balenie doma, tak som si nevedela spomenut na novy nazov
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod Elis » Pia 06.07.2018 5:30

dromy pamatuju jeste jako dromy, kdyz zacinala s mastmi pro kone.
pak toho zacala delat vice i pro psy a byl to pet-vet a ted zase dromy ? :lol:

jinak - davam ten artivit. kury. me ten konsky aptus proste nepresvedcil.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod hriva » Pia 06.07.2018 5:45

Ja striedam nomaad artivit a alavis 5.
Vyskúšala som aj nejaké iné. Mne sa zdá najlepší alavis 5. O dosť lahsie sa jej vstavalo. Len škoda že je to tabletova forma.
Kupovať všetko zvlášť sa mi nechce, a dávať do dennej dávky, n to nemám čas
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod clupko » Pia 06.07.2018 8:54

alavis 5 ma fajn zlozenie - z tych, co som porovnavala, obsahuje v dennej davke najviac glukosaminu, aj dost vela chondroitinu, a navyse aj dost vela MSM. tak to verim, ze pomaha - len ta cena :ua:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod luciiik » Pia 06.07.2018 10:24

Clupko sorry :pac: Aptus neobjednavam :ach: ja som si myslela ze je taka silna denna davka, nie v 100 ml. Takze dakujem za upozornenie. :jop: To je v dennej davke menej ako davame my.
Alavis davam aj ja, inak uplne totozne zlozenie ma ludsky Inovo 5. Je o nieco lacnejsi. Ale ani Alavis nema u nas uz ziadne zazracne ucinky. Mozno skusim ten pre kone. Len mi vyhovuje viac tabletkova forma ako prasok.
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod clupko » Pia 06.07.2018 11:28

s praskom je to aj u nas trochu problematicke, ked pes zerie granule, do barfu si to viem lepsie predstavit zakomponovat. zacali sme kvoli tomu granule podliat troskou vody, ale po par tyzdnoch bolo vidiet, ze mu to nevyhovuje (obcas nejake granule nechal, a to on je pazros).
tak mozno nechaj ten alavis, alebo co vam vyhovuje, a len pridaj trochu MSM zvlast. alebo kolagen, alebo aj aj.
a myslis alavis 5, ci ktory? je ich niekolko. alavis klbova vyziva ma fajn obsah glukosaminu a chondroitinu, ale neobsahuje nic ine. plus alavisy nevychadzaju cenovo velmi dobre pri vacsich psoch..
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby