Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod clupko » Pia 02.08.2019 7:56

no jo, vsak viem, ze to je pravdepodobne len otazka casu :ua: ale tak budem dufat, ze sa to pri kludovom rezime dokaze zhojit, a ked teraz pridame na fyzio a plavani, snad sa nasvali viac a bude to este par rokov drzat...
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod Elis » Pia 02.08.2019 8:40

a neni tech 20km proste uz hodne? i ty dogtreky?
vim, je to blbe - ale odpalila se mu druha noha...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod clupko » Pia 02.08.2019 8:44

od maja sme neboli. a tie terajsie prejavy mu zacali az teraz, par tyzdnov dozadu. ale je to mozne, no. co ja viem.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod Elis » Pia 02.08.2019 8:50

jako tohle je vec, co me desi - jak menezovat takovemu psovi pohyb.
neco delat chce a mel by, ale aby to zase nebylo moc.

me jen -jak jsem cetla ten koktejl, co mu davas - ono to ma jednu velkou nevyhodu -maskuje to pocatecni diskomfort v pohybu.

my jsme treba konim nikdy nedavali MSMko v sezone. jen v dobe, kdy meli aktivni klid. prave, aby se vcas ukazalo, ze se neco deje.
i treba jen pitomy aptus -mam vyzkouseny a davam ho pred zavodama. aby si nahodou starenka pri zavodech nevzpomnela, ze ji nekde louplo - a je to poznat.
nasadila jsem ho ted -a najednou mam zase psa, co sebou praska u predmetu do lehu. zadna vycvikova chyba -proste uz je bolava. ale u ni je to jen vekova opotrebovanost. nema zadny klinicky nalez.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod clupko » Pia 02.08.2019 8:58

on tiez to MSM nedostava nonstop. davala som to par mesiacov, potom pauzu, teraz bral len Flex code sirup a vit. C od jari. planovala som teraz zas zacat s MSM.

ja tiez neviem. bavila som sa o tom s tymi doktormi. v podstate sa zhodli, ze ked nema klinicke prejavy, tak nech kludne ideme tych 20km, ked ani po prejdeni (a naslednom odpocinku) nema ziadne bolesti alebo tazke vstavanie a pod. proste nemozem mu davat robit CT kazdych par mesiacov, a inak ten problem asi nezistim (a vlastne ani na CT sa teraz nic neukazalo). jasne, ze keby bol co i len najmensi naznak diskomfortu, tak nebudeme turistikovat. ale ten dogtrek je pomaly, rovnomerny pohyb a dole kopcom ho v narazoch brzdim, a mimo to ho nenechavam behat, skakat, v ramci moznosti. co ine mozem robit - len mu dopriat pohyb aky zvladne, a tu klbovu vyzivu.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod Elis » Pia 02.08.2019 9:28

clupko píše:keby bol co i len najmensi naznak diskomfortu, tak nebudeme turistikovat


njn. pod tim kokejlem si stezovat nebude a bez nej je to taky na prd...
drzte se, tohle je fakt patova situace.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod Connie » Str 28.08.2019 10:07

Neviem či to patrí zrovna sem, ale...
Dávali ste niekto robiť ofic. rtg u hárajúcej suky? Som chcela konečne objednať Chillu, ale mám pocit, že sa mi každým dňom rozhára.
Otázka číslo dva - dajú sa spraviť ofic.rtg s tým, že sa to potom dopíše do PP dodatočne? Ja toho psa ešte stále nemám preregistrovaného. :angel: :heh:
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod clupko » Uto 10.09.2019 8:42

snad to nezakriknem, ale zaznamenavam zlepsenie. anarthron prvu kuru mame za sebou a pripisujem to tomu, lebo na to, aby sa prejavili ucinky cvicenia alebo alavisu mi pride este priskoro.
rekapitulacia: tazka DLK lavy laket, operacia v 01/2018, odvtedy pokoj. teraz v juli zacali bolestive prejavy aj 3-4x denne (nepravidelne). ani sme nevedeli, ci to ide od lakta alebo odkial, lebo len skrikol pri niektorych prudsich pohyboch a potom uz nic, ziadne krivanie ani ine tazkosti. rtg & CT ziadny nalez, ale pohmatom sa ukazala citlivost v pravom lakti, takze od augusta sme nasadili kludovy rezim, anarthron, alavis 5 a viac fyzioterapie.
teraz, po vyse mesiaci od zacatia s anarthronom, sa ta bolestivost znizila na 0-2 epizodky tyzdenne. postupne predlzujeme prechadzky, aktualne sme cca na 1h. pevne dufam, ze tento rezim pomoze aj dlhodobo a este co-to pochodime v karpatoch.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod Puk » Uto 10.09.2019 11:45

Connie píše:Neviem či to patrí zrovna sem, ale...
Dávali ste niekto robiť ofic. rtg u hárajúcej suky? Som chcela konečne objednať Chillu, ale mám pocit, že sa mi každým dňom rozhára.
Otázka číslo dva - dajú sa spraviť ofic.rtg s tým, že sa to potom dopíše do PP dodatočne? Ja toho psa ešte stále nemám preregistrovaného. :angel: :heh:


Háranie na RTG kĺbov nemá žiadny vplyv. Takže RTG v tomto smere hocikedy.
To druhé - podľa predpisov v klube Tvojho plemena. Ak nevieš, mal by vedieť poradca chovu... :nwm:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod Elis » Str 11.09.2019 8:37

tady ortopedi nechteji harajici fenu hodnotit - pry ma rozvolnene vazy.

a k tomu dodatecnemu zapsani - pes se identifikuje podle PP a do PP se zapisuje, ze byl zhotoven sminek pro vyhodnoceni DKK. a az pak se zapisuje vyhodnoceni.
tj. ne, nemyslim si, ze ma cenu bez PP nekam jezdit
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod Nisus » Pia 08.11.2019 18:56

K tomu RTG počas hárania, toto som našla ako stanovisko OFA (Orthopedic Foundation for Animals):
Some female dogs show subluxation when radiographed around an estrus cycle which is not apparent when re-radio-graphed in anestrus. The OFA recommends radiographing 3-4 weeks before or after a heat period or 3-4 weeks after weaning
a litter of pups .
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod Connie » Pia 08.11.2019 19:07

Ďakujem, akurát začala hárať. Tento mesiac ju konečne preregistrujem a nejak december/január budem robiť rtg... V 20tich mesiacoch :heh:
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod Elis » Pia 08.11.2019 19:19

a co je za problém? ten vek?
nechala jsem delat rtg az letos - ve 4,5 letech :lol:

z pohledu "uzivatele" je to pro me vic vypovvidajici, nez rtg v nejmladsim moznem veku.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod Connie » Pia 08.11.2019 19:23

Nie je to problém, len som sa zasmiala, pretože koľko ľudí robí rtg čo najskôr a ja si to tu furt odkladám a odkladám a nakoniec ich budem robiť v troch rokoch. :heh:
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod Nisus » Pia 08.11.2019 19:28

Jak som sa dočítala, tak OFA zhodnotí psa na ofiko výsledky až staršieho ako 24 mesiacov. Pod 24 mesiacov sú to len predbežné výsledky, ktoré sú ti na prd v podstate (pokiaľ sa teda nerozhoduješ na základe výsledku, či si psa necháš alebo nie). Takže 20 mesiacov je pohoda úplná. Rtg čo najskôr len aby to išlo do chovu (u retrieverov v 12tich mesiacoch) sú mi proti srsti, u veľkých a obrích plemien to nechápem vôbec. Ktovie, koľko ľudí s nulkovými psami by bolo prekvapených, keby ich zopakovali v 2,5 roku.
Dado mal 6,5 roka keď som mu dávala robiť rtg kĺbov a výsledok lakte 0/0, bedrá A/B.
Naposledy upravil Nisus dňa Pia 08.11.2019 19:29, celkovo upravené 1
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby