Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod Barbor » Str 26.07.2017 9:20

prčic... :ua: som to chcela mať jedným šupom...chcela som u Gaška v SmallVete.
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod Buchťa » Str 26.07.2017 9:46

Barbr, dá se i bez vaničky. Domluv se s Gaškem, to záleží na něm, jestli si na to troufne (je hlavně internista se specializací na gastro, jó a bude mít nový endoskop,takže k mání i endoskopie :yes: ). Zkušený vet si dokáže sedovaného psa napolohovat tak, aby tam viděl případné problémy. A Ty to nepotřebuješ posílat na uchovnění. I Bofi u Hnízda byl dělán bez vaničky.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod Barbor » Str 26.07.2017 10:06

Buchťa dakujem! presne toto, že mne ide hlavne o to aby sa z toho dalo posúdiť či tam je nejaký problém alebo je to okej. Preto sa pýtam že či mi treba vaničku na to alebo nie. Kastrovať som chcela u Gaška, dôverujem mu, a na 2x ju dávať zase uspávať len kvoli tým rtg sa mi nechce. :nwm:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod wer » Str 26.07.2017 10:10

nejde o vanicku. ide o polohovanie. ak nebude noha natiahnuta v presnej pozicii, rtg je zbytocne. klb musi byt natoceny v uplne presnej polohe. ak s tym nema skusenosti, nerobila by som to u neho.
a teda len poznamka - kvoli rtg sa nemusi uspavat, ze uspavat. staci "oblbovak", aby bol pes uvolneny
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod Lindchen » Str 26.07.2017 10:18

Arisiak mal teraz RTG bedier, neviem, o akú vaničku ide, nič toho typu tam nemal. Tiež dostal len oblbovák, bol pri vedomí, ale všetko mu bolo jedno a pozoroval motýliky a kvetinky v ambulancii :heh: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod Barbor » Str 26.07.2017 10:19

ved tomu chápem, že tá vanička slúži asi na to, aby vedeli dať nohy do správnej polohy :heh: preto sa aj pýtam že čo, že či s takými fotkami má niekto skúsenosť a aké boli výsledky.
hej viem že netreba úplne uspávať ale aj tak :ua: keď to mohlo byť jedným šupom :ua: teraz už vôbec neviem čo s tým :aaa: :heh:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod wer » Str 26.07.2017 10:30

skus sa ho opytat, ci si na to trufa... alebo teda daj urobit a skus potom skonzultovat s inym vetom, ci z toho nieco vidi, mozno to bude ok a trafi sa. :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod Buchťa » Str 26.07.2017 10:33

Barbr, je rozdíl sedace a narkóza. Na to rtg stačí sedace. I u narkózy se pes nejdříve seduje, pak se dopichává přes kanylu.
Dohodni se s Gaškem. Opravdu se pes dá napolohovat i bez vaničky, to je dostačující k tomu, co potřebuješ. Ta sedace je potřebná k tomu, aby svalstvo bylo naprosto uvolněno a nebyl tam žádný odpor, jakýkoliv. Pes je mimo, on to v tu chvíli nevnímá a ani ho to nebolí, přesto, že jsou mu nohy nepřirozeně vytáčeny.
Zkušenosti s tím mám, jak u Bofiho, tak u Bo (2 rúzní veti). U Bofinka všechny nohy, u Bo jen kyčle.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod Barbor » Str 26.07.2017 10:36

wer presne to mi napadá aj, že keď si trúfne dám to odfotiť, to bude najmenej keďže uspatá už bude kvoli kastračke, tak ju len šupnú na rtg, tie snímky nebudú také drahé, tak buď to vyjde alebo nie. Keď nie tak ju potom dám inde nafotiť znova :nwm:
Linduš a kde si bola? U ortopéda priamo, posudkového? či?
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod Lindchen » Str 26.07.2017 10:39

My sme boli u Lepeňa ortopéda, lebo sme fotili celého psa.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod Elis » Str 26.07.2017 10:40

wer píše:nejde o vanicku. ide o polohovanie. ak nebude noha natiahnuta v presnej pozicii, rtg je zbytocne. klb musi byt natoceny v uplne presnej polohe.


však artrózu pozna i z blbeho uhlu :-) a o nic jiného vlastne ani nejde v tomhle pripadu...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6398
Bydlisko: Praha

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod Barbor » Str 26.07.2017 10:41

takže žiadna vaňa sa nekonala hej :heh: achhh už teraz stresujem chudák pes uspatý čo jej to len idem robiť :plac:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod pigie » Str 26.07.2017 10:42

No, ja by som Gaskovi verila, ze odhadne, ci psovi nieco je.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod Barbor » Str 26.07.2017 10:53

pigie dik, na teba som čakala čo povieš, viem že k nemu chodíš :smile: Gaško si ma získal, dôverujem mu aj ja, prinajhoršom ju dám potom odfotiť niekde inde keby to nevyšlo, ale zazlievať mu to nebudem. Ktovie či do toho vlastne pôjde, lebo volala som s vetoškou, ona povedala že keď to nepôjde do chovu tak by to šlo nafotiť. Tak tam niekedy zájdem, dohodneme termín a uvidí sa...
pár krát sa nám stalo že nedošlapuje na prednú labu, pár krokov, metrov, avšak ešte som nestihla vypozorovať že či to je tým že zle stúpila, na niečo stúpila alebo má reálne nejaký problém :nwm: všimla som si to možno 3x za mesiac? :nwm: tak nejdem robiť paniku, ale aj preto by som chcela dať nafotiť nech vieme aspoň niečo...
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod pigie » Str 26.07.2017 11:07

On ked si nebude isty, posle ta za ortopedom. Isto nebude cucat z prsta. V tomto mu verim.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby