Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod Elis » Pon 09.07.2018 10:10

Jestli se bavite o Bonharenu -tak tam se to intravenozne i do kloubu davalo 5-6 x (vždy po tydnu), a doporučovalo se opakovani tehle kury 2x rocne.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod Dasha » Pon 09.07.2018 10:23

pigie píše:Tak to si uz nepamatam, ale nebolo to vela, par eur. To uz bolo 11 rokov dozadu ale, ceny sa isto zmenili k horsiemu :heh:


Aha :heh:
Tak zase možno je pre teba 30€ za injekciu pár eur. Neviem :lol:
Ale tak tiež to nie je ani nejak strašne veľa. Čo ja viem. Sú drahšie veci :heh:

A hej ide o Bonharen. A áno. Kúra a 6x. My sme to brali tak, že pre toho 13ročného hlavne (dávali sme aj iným - oni dostali 5 alebo 6 už neviem). Ale Lordovi nakoniec len 3x kvôli tým jeho žilám. Ale tak pomohlo aj tak vtedy. Pred zimou dáme asi znova pre neho túto kúru. Inak na jar papali tie želatínové kocky. Takže mali viac menej tie kúry dvakrát, ale v inej forme.
Kým je to ako prevencia, tak je to fajn. Keď už treba riešiť problém, tak už si človek rozmyslí aj formu podania, či množstvo kvôli rýchlosti účinku.
Evviva Labradores!

... he is the hero of a romantic and mysterious history
Dasha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 601
Bydlisko: Lúky :)

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod pigie » Pon 09.07.2018 10:33

Par eur, lebo som tam vtedy nechala asi 50eur za kompletne zrentgenovanie psa v narkoze + tu injekciu a este nejake tabletky . Neverim, ze injekcia z toho stala 30 eur :heh: Celkovo to bol velmi lacny vet, len cesta k nemu bola draha :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod clupko » Pia 13.07.2018 14:31

kratucke videjko - Avery na kavaletach. hydro a fyzioterapia ho bavi, od operacie preslo takmer pol roka - je krasne vidiet, ake robi pokroky. a kavalety su tusim jeho najoblubenejsie. paci sa mi, ako vazne a sustredene sa tvari. na zaciatku som ho chcela navadzat pamlskom, aby sa nerozbehol, ale ani nebolo treba, vacsinou ide pekne pomaly a neskace :smile:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1921
Bydlisko: za horami

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod lucik » Pia 13.07.2018 18:15

:oo: takto vysoko som tie kavalety ešte ani nevidela.. moje by toto nedali ani so zdravými labami, nieto ešte po operácii.. zaujímavé..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod iva » Str 18.07.2018 10:48

lucik píše::oo: takto vysoko som tie kavalety ešte ani nevidela.. moje by toto nedali ani so zdravými labami, nieto ešte po operácii.. zaujímavé..

Lou ich mala pri posledných fyzio tiež takto a dávala bez problémov aj so všetkými skrutkami v sebe. Začínali sme na 10 cm ale po tých veselo šľapala alebo preskakovala, čím vyššie boli, tým viac sa sústredila na dvíhanie nôh.
Working testy - šport na zamestnanie hlavičky retrieverom :-)
iva
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 136
Bydlisko: Borský Mikuláš

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod Haleth » Uto 07.08.2018 12:29

A to je dobré toto na dysplázku?
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod clupko » Uto 07.08.2018 12:38

on tu operovanu nohu odlahcuje, menej pouziva, a vytaca. na to by mal ten cvik pomoct.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1921
Bydlisko: za horami

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod kellee » Pon 13.08.2018 17:08

Alex mi vcera vypustil trochu viac paru, tym ze ja som bola na tom ako som bola, tak dlhsiu dobu mali len take light vychadzky a vcera to prepiskol, uz vecer krival, dnes uz na nohu doslapuje len sem tam. ma artrozu na prednej nohe, viem mu nejako ulavit? alebo proste cakat, kym to prejde?
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod Elis » Pon 13.08.2018 23:03

msm by mohlo pomoci. aptus-aptoflex mi fungovaval na starou cubinu když byla bolava.

a jinak -mela bych pro tyhle pripady vždycky doma pripraveny prasek.

Alex ma dysplazku, ze je to v temhle tématu?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod kellee » Pon 13.08.2018 23:26

Elis píše:msm by mohlo pomoci. aptus-aptoflex mi fungovaval na starou cubinu když byla bolava.

a jinak -mela bych pro tyhle pripady vždycky doma pripraveny prasek.

Alex ma dysplazku, ze je to v temhle tématu?


aky prasek?
na zadnych nohach dysplazka, na prednej nohe artroza, na pocudovanie ta dysplazia nerobi problem, tam staci dornovka
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod hriva » Pon 13.08.2018 23:32

Asi daky rimadyl alebo čo
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod Elis » Pon 13.08.2018 23:41

tak -nejake NSAID -psum většinou se dava něco s ucinnou latkou Carprofen na tohle.
je to na bolest, ale tlumi to zanet hlavne. ty artrozy boli, protože tam vznikaji mikrozraneni.

ted, jak se mi zranila Kaca a vet k nesehnani me to zachranilo, ze doma něco bylo.

domluv se s vetem, co psa zna.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod kellee » Pon 13.08.2018 23:45

jasne zbehnem tam, zatial to nikdy nemal v takom rozsahu, takze budem potrebovat nieco
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod ivana1 » Pon 10.09.2018 20:15

Otázka do pléna: Chovali by ste na Cčkových psoch a sučkách? Hoci v spojení s Ačkom?
:joint:
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby