Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: analne vacky-zlazy

Poslaťod Nikolaos » Štv 17.07.2008 8:23

čítala som, že pokiaľ má opakovane zápaly an.žliaz lepšie je ich dať operatívne odstrániť.
Naša to teraz mala a keď jej to veterinár vytláčal spotená od strachu som bola ja strašne plakala a vyzeralo to ako peklo hrozne ju to bolelo a silno jej to vytláčal mala som strach aby sa jej niečo nestalo lebo mala blokádu v chvostíku a liečila sa na to +teda veľa iných chorôb ale takto neplakala ani pri jednom zákroku. Mám strach jej to dať zas vytlačiť ale už sa občas šúcha zadkom po koberci.Sama jej to nevytlačím veterinár to robil tiež z ťažkosťami a vyšľa taká poriadne hustá tuším žltá až do hnedo zelena tekutina ale ja som zápach teda vôbec necítila. Poradíte akú stravu jej dať písalo sa tu o tuhej napr. kosti lenže aké? Bojím sa aby sa jej nezašprajcovali v čreve už sme kvôli tomu boli u lekára. Mám jej dať bravčove? Aké? PS: má 10kg
Nikolaos
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 38

Re: analne vacky-zlazy

Poslaťod Sunny » Štv 17.07.2008 8:49

viewtopic.php?f=5&t=288 - počteníčko o kostiach :smile: Ale ak sa tie zápaly stále takto opakujú a ani preliečenie nepomáha, skonzultuj s vetom tú operáciu.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: analne vacky-zlazy

Poslaťod Silwuska » Štv 17.07.2008 8:53

Tak tak...najprv skus zmenit tu stravu...pridavaj mrkvicku, kosti (POZOR iba surove!!)...mozno to zaberie... :ahoj:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: analne vacky-zlazy

Poslaťod Amaguk » Štv 17.07.2008 9:02

snad hej
ale - u nas sa nas analkovy problem po roku zopakoval (sive nie v takej intenzite, lebo som uz vedela o co ide, ale predsa...) a vyzera to tak, ze moze ist o prejav sezonnej alergie :ua:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: analne vacky-zlazy

Poslaťod Nikolaos » Štv 17.07.2008 9:14

Sunny píše:http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?f=5&t=288 - počteníčko o kostiach :smile: Ale ak sa tie zápaly stále takto opakujú a ani preliečenie nepomáha, skonzultuj s vetom tú operáciu.

ďakujem za info, práveže to mala zatiaľ iba raz .Má 4r. objavilo sa to tento rok prvý krát. Možno to má súvis s iminitou mala aj dermatídu a má problémy aj s kožou. Inak je zaujímavé, že keď jej umyjeme zadok pri kúpaní s ichtiolom tak sa prestane šúchať aj na zadku neviem či to nejak zaberá na tie žlazy. A pozerala som jej riťku nemá nič napuchnuté ani začervenané ani zapálené.

ďakujem za tú radu s mrkvou to má celkom rada dokáže to zjesť no ale surové kosti sme sa jej báli dať aby jej to nepoškodilo tráviaci trakt? Je to bezpečné? A aké kosti my odporúčate???????
Nikolaos
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 38

Re: analne vacky-zlazy

Poslaťod Nikolaos » Štv 17.07.2008 9:15

Amaguk píše:snad hej
ale - u nas sa nas analkovy problem po roku zopakoval (sive nie v takej intenzite, lebo som uz vedela o co ide, ale predsa...) a vyzera to tak, ze moze ist o prejav sezonnej alergie :ua:

ano mne sa to tiež zdalo sivé ani nie žlté a bolo to husté ako kaša a necítila som zápach práveže. Čo je divné lebo v lit. je uvádzané, že je to tekutina a veľmi zapácha.
Nikolaos
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 38

Re: analne vacky-zlazy

Poslaťod Sunny » Štv 17.07.2008 9:24

Nikolaos píše:Má 4r. objavilo sa to tento rok prvý krát. Možno to má súvis s iminitou mala aj dermatídu a má problémy aj s kožou.
...ale surové kosti sme sa jej báli dať aby jej to nepoškodilo tráviaci trakt? Je to bezpečné? A aké kosti my odporúčate???????


Hm, to je presne ako tá hafanda, čo som o nej písala. Začalo to v 4 rokoch, mala aj problémy s kožou - lupiny, veľa sa škrabala. Skúste to preliečiť - ako to vet liečil? Okrem vytlačenia.
Na tému kostí - dala som ti odkaz, tam je všetko napísané, stačí čítať...
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: analne vacky-zlazy

Poslaťod Nikolaos » Štv 17.07.2008 9:29

neliečil to nijak len to vytlačil myslím, že nemala ani zápal len plné tie vačky ale asi to má súvis s tým škrabaním celkovým
Nikolaos
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 38

Re: analne vacky-zlazy

Poslaťod Sunny » Štv 17.07.2008 9:55

No súvis to mať môže - možno tá tekutina, ktorú vylučujú vačky, keď nemá kudy von, tak nejako pôsobí na pokožku...Ale to len strieľam od boku, fakt neviem.
Skús tie kosti - aj kuracie môžu byť, ale len niektoré, napr. kuracie krky surové sú super. Alebo tie bravčové príp. hovädzie. Pevné nervy pri presviedčaní rodinky - nie vždy je to ľahké :no:
A ak to nepomôže, tak šup zase k vetovi.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: analne vacky-zlazy

Poslaťod Natalia a Biff » Pon 21.07.2008 16:55

My máme tiež v poslednom čase akosi problémy s týmito žlazkami. Ak sa upchajú je od toho cítiť aj psík, zapácha. Ja mu to teraz vytláčam a niekedy to aj riadne striekne, ale nezapácha to až tak strašidelne, no príjemené to určite nie je.
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: analne vacky-zlazy

Poslaťod maggie » Uto 22.07.2008 11:24

pokial viem,tak pokial je ta tekutina cira,tak je to v pohode,moze aj zapachat,mojej fenke to obcas samo vystrekne,smrdi to,ale veto povedal,ze to je vlastne dobre,ze sa jej to samo vyprazdnuje,aj ked prijemne to teda velmi nieje.ak uz je ten vylucok husty,zeleny,zlty atd tak je to znamenie,ze je tam zapal a treba to aj nejako preliecit nie len vytlacit,aspon teda tak to bolo mne povedane.ichtiol je dobra vec,je to protizapalove,takze to peskovi moze pomoct,ja ked sa sucha,tak je to zvyknem natriet framykoinovou mastou,alebo mastou na hemeroidy.kosticky alebo len suche granulky mozu tiez pomoct aby bola tuhsia stolica a aby sa jej to samo vytlacilo.len treba dat pozor,lebo mensi psici mozu mat s kostami problem.
maggie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 243
Bydlisko: bratislava

Re: analne vacky-zlazy

Poslaťod Amaguk » Uto 22.07.2008 11:35

pokial viem, ten vylucok je aj normalne taky do zelena, ale ked je tam zapal, tak ma taku vlockovitu konzistenciu
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: analne vacky-zlazy

Poslaťod Nikolaos » Str 30.07.2008 10:23

:3: Takže po tej odporučenej zmene stravy sa to zatiaľ zdá zlepšilo resp. príznaky ako šúchanie zadku o koberec vymizli. Zdá sa všetko v poriadku. A z bravčových surových kostí je nadšená :). Inak máme dojem, že asi na kuracie kosti /dávali sme len niektoré nie stehennú napr./ bola alergická aj keď ich miluje lebo sa zdá, že aj koža nesvrbí a zatiaľ je to ok po vylúčení kuracích kostí.

A stolicu má akurát ani tvrdú ani mäkkú. Predtým mala trocha redšiu ako by mala byť podľa mňa u psa.

// Používaj tlačidlo UPRAV
/ Bibiana
Nikolaos
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 38

Re: analne vacky-zlazy

Poslaťod Mackie » Str 30.07.2008 12:59

a mne sa dva tyzdne po navsteve veterinara zase sankuje :ua:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: analne vacky-zlazy

Poslaťod Nikolaos » Štv 31.07.2008 10:24

to aj nám sa.... Skús tú stravu nasadiť ako tu odporúčali. Nám to zabralo.
Nikolaos
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 38

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby