Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Poslaťod Vikiki22 » Štv 22.05.2014 13:44

Sánkovanie sa po zadku môže svedčiť aj o parazitoch typu pásomníc.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Poslaťod Mackie » Pia 23.05.2014 10:31

ano pocas hnaciek to moze byt tiez, psa svrbi zadok :no: skus pouzivat vlhke utierky alebo ho nejako umyt, castejsie
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Poslaťod katkariinka » Str 03.09.2014 9:51

Lisa uz vyse tyzdna smrdi jak keby sa v hovne vyvalala. Vcera si trochu zadok riesila, tak som skusila vytlacit a veruze tam mala nalozene. Aj trochu husteho slo. Snad odpachne a bolo to len tymi zlazami.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Poslaťod kaciatko2121 » Štv 11.12.2014 17:17

Potrebujem pocut nazory a rady - Cca posledny pol rok mame problem s vackami, predtym sme nemali, pytala som sa veterinara cim to moze byt a on ze ci som nemenila stravu a vtedy mi to napadlo, ze som prechadzala z varenej na surovu. Vetos povedal, ze tie vacky mozu byt ze je alergicka na nejaky druh masa a nech skusim ze 3 tyzdne budem krmit jednym druhom masa a pridem na kontrolu a potom inym a zas kontrola. Je mozne ze vacky su spojene s alergiou? Lebo to by sme mali problem aj pri varenej strave, tam som tiez menila druhy masa.
Dakujem za nazory.
''Jeho srdce bije za dvoch. Najprv za svojho pána a až potom za seba.''
''Dejiny sú naplnené príkladmi o vernosti psov viac, ako o vernosti priateľov.''
kaciatko2121
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 645
Bydlisko: Kosice

Re: Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Poslaťod wendy1 » Pia 12.12.2014 14:06

AHoj, my sme tiez do 2 rokov nemali problem s vackami a zrazu jedneho dna som sa dozvedela o tomto otravnom probleme.
Moze to suvisiet aj so stravou a nemusi, tiez mi to bolo povedane.
Mozno varene maso jej lepsie stravilo alebo ... :nwm:
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Poslaťod lenka_1705 » Pia 12.12.2014 17:42

to "sankovacie" sadanie obcas aj moja spravi :pac: no vacky ze ma ok, takze fakt neviem. ja to neriesim pokial je to raz za svetelny rok
The easy day was yesterday
lenka_1705
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251
Bydlisko: Trnava

Re: Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Poslaťod Nadkaa » Štv 30.04.2015 16:55

Naša s tým tiez zacala mat problem az v 12 r., dovtedy sme ani nevedeli, ze take nieco je. Chodili sme vytlacat aj kazdych 5 dni zo zaciatku, nakolko sa jej to preplnalo a robila smradlave flaky po posteliach alebo mne na nohavice ked na mne sedela. Nasadili sme do stravy ovsene vlocky, kvalitne granulky, zaradili kazde rano prechadzku a upravilo sa to.
Nadkaa
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Poslaťod hriva » Sob 08.08.2015 15:49

Mate niekto skusenost s prasknutou zlazou?
Som si jeden všimla ze Edo (hw) si nejak lize zadok ale nic tam nemal. Dojdem druhy den a ma krater nad zadkom no uplny. Taku dieru som este nevidela. Ok chlap s nim isiel k vetke ze jej sa to zda ako natrhnute len ako by sa o nieco zachytil. Houby. Dnes mu to kukam jemu odtial vyteka obsah tych analiek. Akoze smrad uplbe neskutočny, diera hrozna, vyplachujem mu to fyzakom a ma aj nejaký krem ale podla mna ta veterinarka zle urcila diagnozu. Si myslim ze tam mal nejaky absces a cela zlaza mu teraz praskla. Fotky radsej ani nepridam staci ze ja grcam kazdy den jak to cistim. :prd:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Poslaťod Elis » Sob 08.08.2015 21:57

muze to byt pistel -a mel by mit ATB. bych ho vzala znova k vetovi.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Poslaťod hriva » Ned 09.08.2015 7:23

Jemu chcela dat atb ale pred par dnami dobral atb a teraz zas tak ze počká sa do pondelka ci sa to nebude hojit aj bez toho.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Poslaťod Puk » Ned 09.08.2015 9:21

Píšťala.
Nečakaj, ATB nutné, možno aj kus chirurgie...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Poslaťod hriva » Ned 09.08.2015 9:47

Dneska to mal krajsie uz...ale poviem chlapovi nech ho zobere niekde inde radsej ešte.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Poslaťod Elis » Ned 09.08.2015 12:33

hriva píše:Jemu chcela dat atb ale pred par dnami dobral atb a teraz zas tak ze počká sa do pondelka ci sa to nebude hojit aj bez toho.


ty pistele souvisi s oslabenou imunitou pry... mozna proto se mu to udelalo zrovna ted??
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Poslaťod zuzkabluzka » Str 20.04.2016 20:32

Pes sa škriabe. Dnes ma osvietilo a išla som k vetovi dať pozrieť análky. Výsledok?
Jedna úplne plná a upchatá s guličkami hnisu. Druhá na tom bola lepšie, ale takisto guličky hnisu. Vytlačenie, výplach s dezinfekciou, atb plus voľajaká mastička. O dva dni repete. Čo ma však mierne zaskočilo - ten sajrajt nesmrdel. Akosi som si myslela, že je zle, len keď obsah žliaz smrdí. :nwm:
Musím pochváliť mladučkú dr. u dr. Talajku. Komentovala všetko, čo chcela robiť so psom a vysvetľovala, prečo to robí. Keď išla malému vytláčať žľazy, počkala, kým uvoľní zadnú časť, a až potom sa dala do diela. :jop:
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Svrbenie v oblasti pohlavneho organu.

Poslaťod Valdis » Štv 02.06.2016 11:37

Dobry den mam dvojročnu sučku zlateho retrivera. nedavno sa strihala a ostrihali ju aj okolo pohlavneho a močoveho organu . od vtedy si tam stale olizuje a šucha si ju po zemi cize ju to asi svrbi. koža je mierne začervenana. je to len nejake podraždenie kože po strihani alebo je to nejaka kožna choroba.prosim o radu.
Valdis
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby