Ochorenia obličiek

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod Sunny » Sob 03.10.2020 21:36

Vela pije nie len kvoli granuliam, ale kvoli oblickam - u mojej Ice to bol jeden z prvych priznakov a to bola na BARFe.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8192
Bydlisko: Bratislava

Barfer.sk

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod Nuchnuch » Pon 05.10.2020 15:01

Áno, určite je veľký príjem tekutín príznakom zlyhania obličiek. Ale náš dostáva každý deň 40 ml NaCl pod kožu, a keď popritom jedol diétne kapsičky, tak piť vôbec nepotreboval...až teraz, keď sme prešli na granule, pije viac. Takže si to takto vysvetľujem...inak, pre info a porovnanie s inými psíkmi, má náš po 3 mesiacoch a dvoch týždňoch od diagnostiky aktuálne hodnoty - krvinky v norme, CREA - 217, UREA - 26,1, fosfor v norme. :ach:

Kreatinín nám klesol, ale urea stúpla...neviem, či to môže mať súvis s tým, že som mu dala ryžu, no bola menej uvarená, strašne hltavo ju zožral, a ráno to šlo vonku... od začiatku ochorenia nám zvracal len raz, keď mal hodnotu urey až 38, tak terajšia hodnota sa mu podľa mňa zvýšila práve kvôli zvracaniu...Či? Môže jedna klesnúť a druhá stúpnuť? :nwm:
Nuchnuch
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod Bad » Pon 05.10.2020 18:58

Nuchnuch píše:No je pravdou, že mňa trápi skôr to, že musí žrať tie granule...to mu vysáva strašne veľa vody z tela...už som si všimla, že aj napriek infúziám veľa pije..ale čo s ním, keď nechce žiadne konzervy :hmm: :nwm:


Nuchnuch, v tomto tématu na straně 24 jsem dávala vařené ledvinové diety.

Jinak, k tématu a pro info - mám kocoura s ledvinami KO, dávám Aminavast a musím zkonstatovat velké zlepšení - kocour, který před tím nejedl, začal normálně žrát a tváří se jakože je vše fajn.......(ale nemám nic podloženo laboratorně, k vetovi ho netahám)
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5670

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod Nuchnuch » Str 28.10.2020 11:57

Ja už neviem, čo mám robiť s tým našim psom. Tak doteraz mu chutilo jesť, a to mal hrozné hodnoty, respektíve horšie, a teraz ich má lepšie, ako ešte nikdy nemal, dokonca kreatinín sa dostal do normy, a zrazu si zmyslel, že mu prestane chutiť aj ovocie a zelenina, ktorú mal od malička rád, nechutí mu už ani nič z jeho diéty....cestoviny, mäso, piškóty atď zje....žeby náš dobehla staroba a zmena chutí? :oo: :ach:
Nuchnuch
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod Nuchnuch » Pon 21.12.2020 16:31

Má tu niekto, prosím, skúsenosti s liekom RenAvast?
Nuchnuch
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod Bad » Uto 22.12.2020 17:44

Nuchnuch, už jsem ti psala výše
RenAvast = AminAvast
ho přejmenovali
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5670

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod Nuchnuch » Pia 08.01.2021 12:09

Prosím vás, ako je možné, že psík ma hodnotu KREA 332 ale ureu len 22? Nie je to nejaký nepomer? S obličkami bojujeme už 7 mesiacov, ale urea nám klesla o dosť a kreatinín stúpol o stovku naraz. :oo: To sa ešte nestalo...čím to môže byť?
Nuchnuch
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Predchádzajúci

Späť na Choroby