Nález na oku, strata zraku, nevidiaci pes

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Nález na oku, strata zraku, nevidiaci pes

Poslaťod pigie » Pia 30.09.2016 9:19

Drzim palce nadalej. Najhorsie je vyrovnat sa s tym, potom uz je to celkom jednoduche.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 9732
Bydlisko: Bernolákovo

Barfer.sk

Re: Nález na oku, strata zraku, nevidiaci pes

Poslaťod Elis » Pia 30.09.2016 9:22

az jsem mela strach tohle téma otevřít...

ale tohle se cte dobře :yes: :jop:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5578
Bydlisko: Praha

Re: Nález na oku, strata zraku, nevidiaci pes

Poslaťod Jeanny » Str 08.03.2017 14:47

Ahojte. Chcela by som aj ja trošku prispieť do tejto témy. Môj 9 ročný Niko stratil zrak cca pred dvomi mesiacmi následkom silnej cukrovky. Šošovky sa mu postupne zakaľovali dôsledkom šedého zákalu, no úplne oslepol doslova z večera do rána. Prvé dni to bol šok ako pre neho, tak aj pre mňa. No nevzdávali sme to. Po byte blúdil, vonku bol v šoku a triasol sa. Preto sme začali postupne prechádzky iba na tie isté okruhy, ktoré sme každý deň o pár metrov predlžovali. Keďže je drobec roky učený chodiť na voľno, nemenila som to ani po tom, ako oslepol. Vždy na neho ale hovorím a usmerňujem ho, aby vedel, že som stále pri ňom. Ak máme pred sebou nejakú prekážku, prípadne obrubník, zastavím ho, upozorním a opatrne navediem. Schody (3) sa učíme zdolávať až teraz, aj to iba hore. Pekne postupne. Chce to veľa trpezlivosti a lásky, no dá sa to. Drobec sa doma už celkom pekne orientuje, aj keď stále bežne vráža do vecí a občas je dezorientovaný a vonku je stále viac a viac odvážnejší a naše úseky stále predlžujeme a chodíme aj inými trasami, ako za čias, keď ešte videl. Má dni, keď sa krásne orientuje a prekážky sám obchádza a sú zasa dni, keď chodí z jednej strany chodníka na druhý, po tráve, hore dole a musím ho trošku ukľudňovať, nech spomalí, hlavne teraz, keď hárajú v okolí fenky a hormóny sa v ňom búria jedna radosť. Hrávame sa, stretávame starých priateľov a psíkov, snažím sa mu venovať ako len môžem, dávať mu istotu, lásku a porozumenie. Takže hlavu hore.. netreba si zúfať... psík sa postupne naučí orientovať aj po slepiačky, len to chce veľa veľa trpezlivosti, pozornosti a hlavne lásky :) Držím palce :)
Jeanny
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3

Re: Nález na oku, strata zraku, nevidiaci pes

Poslaťod katkariinka » Str 18.11.2020 15:41

Sedy zakal u psa, takmer uplna strata zraku. Mate niekto skusenost s operaciou v tomto stave? Starsi pes. Kto na Slovensku sa tomu venuje?
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3554
Bydlisko: Žilina

Re: Nález na oku, strata zraku, nevidiaci pes

Poslaťod jakut » Str 18.11.2020 15:46

katarínka ja viem len v KE Prof. MVDr. Alexandra Trbolová, PhD. Veterinárny očný špecialista
https://www.oci-vet.sk/o-mne/
určite shel postnú západ, viem že sú 3 očiari na SK
nám už nevedeli pomôcť, ale držím silno prsty
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 868
Bydlisko: košice-okolie

Predchádzajúci

Späť na Choroby