Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Ochorenia obličiek

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod Shel-chan » Uto 18.12.2018 10:46

caute, neviete niekto odporucit dobreho veta pre kolegynu co ma yorka s chronickym zlyhanim obliciek? topolcany alebo bratislava a okolie. samozrejme svojho veta maju, ale on vraj nad nim zlomil palicu a vraj len maju pokracovat v diete a dufam, tak hlada, ci prenho nevie urobit este nieco viac.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod mart.ina » Uto 18.12.2018 13:40

veta síce doporučiť neviem, ale určite záleží od hodnot aké má, vyšetrenie moču vrátane UP/UP- zistiť či má proteinúriu, ak áno pridávať lieky na toto (potom je vhodné aj meranie krvého tlaku- prípadne sa pridávajú ACE inhibítory), doplnky ako semintra, pronefra fungujú tiež dobre. samozrejme dieta je základom, ak hodnoty nie sú veľmi zlé a netreba aj infúzie. a určite aj ako vyzerajú obličky na sone. proste tieto veci by som vyšetrila a podľa toho riešiť ďalej.
mart.ina
Hafan

Poslaťod Shel-chan » Uto 18.12.2018 14:22

vsak jo, testy su, lenze ja ju potrebujem poslat za niekym, kto to urobi... a vie, co robi. vraj jedna oblicka uz je kaput a vet aj rozmyslal, ze by ju dali vybrat. ale teda neviem ani zistit, co mu robili, to su laici, a ja s oblickami nemam vlastnu skusenost ani si nepamatam zo skoly. viem len to, ze pred par tyzdnami bol par dni hospitalizovany na infuzkach lebo uz to s nim vyzeralo blede. dietu samozrejme ma. mozno ho uz dokonca ani nekrmia šunčičkami salamkami cokoladkou :blee: :au: preco to vzdy ludom dojde az ked je pes jednou nohou v hrobe?
a teda dakujem.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sunny » Štv 07.03.2019 8:30

Tak sa pridávam s Ice do tejto témy nešťastnej... V januári som jej dávala viac menej preventívne robiť krv, už vtedy vyšli obličkové výsledky trochu horšie, teraz som testy zopakovala a urea zas stúpla. Zajtra si tam zbehnem pre presné výsledky a dohodnúť sa čo a ako ďalej, tak sa chcem trochu pripraviť. Klinické príznaky zatiaľ nemá, trochu viac pije, žerie normálne, hnačky ani vracanie nie sú. Nad čím najviac rozmýšľam je strava - či prejsť na renalky granule, alebo zostať na surovej - ak áno, akej? Z nejakých prípravkov som zatiaľ našla že pridávať lososový olej a Ipakitine, na veterine spomínali aj nejaký Pronefra? Dík za každú radu, je to už síce babka stará, ale rada by som to aspoň trochu spomaliť :ua:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Štv 07.03.2019 9:01

Se dari koukam :ua:
Diety pri krmeni syrovym popisuje Stourac v archivu sve poradny Bonoda.
Jsem na telefonu, tak to lepe nenajdu ted.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sunny » Štv 07.03.2019 15:02

Tak v jej veku už musím počítať s tým, že niečo začne pomaly odchádzať :ua: Dík za odkaz, našla som, prečítala som... Uvidím aké sú tie hodnoty a podľa toho sa nejak zariadime. Hodím to sem potom.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sunny » Str 13.03.2019 11:32

Tak mám výsledky v ruke - urea 40, Kreatinin 198 :ua: V januári bola urea 30 a kreatinin 190. Veterinár rozhodne odporúča renalku dietu, k tomu Pronefru a lososový olej. Vzhľadom na tie hodnoty ho s tou dietou asi poslúchnem a za mesiac urobíme kontrolné odbery. Ach jo :ua:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod hriva » Str 13.03.2019 11:44

Určite daj renalku. A daj urobiť SDMA. Ja dávam robiť to. Bria ma tiež mierne zvýšené
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod mart.ina » Str 13.03.2019 14:49

Urcite renalku. Pripadne nema aj ine problemy, napr traviace? Lebo urea 40 je uz poriadne vysoka hodnota, teda ak nepouzivaju ine jednotky. Moze to trochu ovplyvnovat aj barf, stretla som sa aj u mladych psov na barfe s mierne zvysenou ureou (privela bielkovin v strave, odboravaju sa na mocovinu). Sucasne ten kreatinin neni zas tak vysoky, ze hodnoty miuplne nekoresponduju. Vacsinou by som pri krea okolo 200 cakala ureu tak 15- max 20. Inak urea stupa napr aj pri krvacani do criev, ale to je malo pravdepodobne. Dorob aj sdma, posudzuje zas inu cast funkcnosti obliciek. A vysetrit moc, hlavne ci nie je krv, bielkoviny.
mart.ina
Hafan

Poslaťod Sunny » Str 13.03.2019 15:01

Jediný prejav je, že viac pije, inak nič, chuť do jedla taká, že keď nesiem misky skáče meter dvadsať, nezvracia, kadí a čurá normálne, čulá je primerane veku, aj ťahať by chcela stále.
NAsadím teraz tie renalky, už ich mám objednané a pri kontrole dáma j to SDMA dorobiť a uvidíme jak sa to bude vyvíjať.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Predchádzajúci

Späť na Choroby