hryzenie zadých nôh

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

hryzenie zadých nôh

Poslaťod barborka55 » Pia 20.04.2018 8:39

dobrý deň prajem, prosím o pomoc. moj rotvajler si hryzie zadné nohy, nevieme prist na to že preco, Pravdepodobne nemoze spat v noci a preto ani nespi v bude, ide si radšej lahnut na beton. a v noci namiesto spania beha po dvore a kňučí a breše. takisto si hryzie predne laby, takisto nevieme príst na to ze preco, že ci je to kvoli alergii, z nudy alebo preco. neviem ci to ma nejaky suvis. prosim pomozte ak mate nejaku skusenost s hryzenim zadných nôh. ďakujem
barborka55
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: hryzenie zadých nôh

Poslaťod wer » Pia 20.04.2018 12:34

no tu asi tazko prideme na pricinu, ked vy, co ho mate doma, neviete... vy by ste ho mali poznat najlepsie - kolkokrat aj veterinar len moze tipovat, kde zacat patrat a je zavisly od opisu majitelov...
aky je stary? neboli ho nieco? nesvrbi? robi to aj cez den? nenudi sa? ako sa mu venujete? vylucte zdravotny problem navstevou veterinara a potom patrajte dalej...
a co sa tyka budy - psy tam spavaju vacsinou, ked prsi alebo im je zima. inak su radsej co najblizsie pri dverach... takze toto by som nebrala ako nejaky problem.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: hryzenie zadých nôh

Poslaťod barborka55 » Pia 20.04.2018 14:00

má 3 roky, a on vždy spáva len v búde , len ked ma tieto problemy tak spava vonku . boli sme aj u zverolekara, on mal podozrenie ze alergia, vylucili sme kuracinu zo stravy, a takisto aj lepok ale nepomohlo. Lekár nám povedal ze ho mame len pozorovat, a nakrutit ho na video aby videl co vlastne presne mu je.lenže svokra je z toho celeho strasne nestastna a ona nieje schopna ani natocit vidieo, my sme cele dni v praci, akurat vikendy mozeme, lenze ked sme doma, nerobi to. a robi to aj cez den, ale ked niesme doma. svokra je doma, ale ta presne nevie určiť či ho nieco boli. ako keby si chladil zadne nohy na tom betone, lebo v bude mu bolo teplo. ale naposledy sa to stalo a to bola ešte zima a mrzlo. dakujem za pomoc.
barborka55
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: hryzenie zadých nôh

Poslaťod zuzkabluzka » Pia 20.04.2018 22:32

Ja by som
1) vylúčila parazity (vonkajšie, vnútorné),
2) dala skontrolovať/vyprázdniť análne vačky,
3) nasadila hypoalergénne veterinárne granule a nedávala nič iné.
A zrejme išla k lepšiemu veterinárovi, alergia môže byť na mnoho mnoho vecí, nielen na kuracie. Veterinár by mal vedieť, čo všetko pozrieť/vylúčiť, aké vyšetrenia urobiť, aby sa dopátral k diagnóze, minimálne s nejakými hypotézami by mal pracovať.
Z toho, čo čítam, mi to znie skôr ako zdravotný problém.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719


Späť na Choroby