MSR v Obedience, 1.-2.9.2018, Malý Lapáš (pri Nitre)

Re: MSR v Obedience, 1.-2.9.2018, Malý Lapáš (pri Nitre)

Poslaťod wer » Pia 03.08.2018 11:05

vypocitava linda... :heh: tak ale potesilo by, na zaver kariery... :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: MSR v Obedience, 1.-2.9.2018, Malý Lapáš (pri Nitre)

Poslaťod Shel-chan » Pia 03.08.2018 12:09

Elis píše:
Shel-chan píše: toto pekne vystihuje rozdiel v slovenskom OB vs. OB so zahraničnými rozhodcami.


jako ze zahranicni prudi zbytecne a SK rozhodci ne? :oo:

jinak -dotaz :-)
taky to mate v OB tak, ze presne vite, na co který rozhodci hledi?

ano, mame.

a opacne to je. vies co, mala som seltiu, dam priklad odtial.
modelova situacia: pes stekne pri vyslani na kuzel a do stvorca.
slovensky rozhodca da 0 za kuzel, 0 za stvorec, a 0 za celkovy dojem. cista strata za stekanie: 80 bodov.
zahranicny rozhodca da 5 bodov za kuzel (najnizsia mozna znamka pri splneni cviku), 8 bodov za box (lebo za chybu, ktora sa vlecie vsetkymi cvikmi, staci ztrhnut body raz a nie za kazdy cvik samostatne!) a 8,5 bodov udeli za celkovy prejav (povedzme ze nieco uberie za stek a za nesustredenie, ale stale je to "vyborna"). strata za stekanie: 24 bodov.
a to uz je nejaky ten rozdiel veru. a ked mas seltiu, tak si dobre rozmyslis, kam nabuduce pojdes.
lebo ides na skusku preto, aby si ju zlozila, idealne nie len na to zasponzorovat zavod.
a ak dva steky (pri seltii!!) ti vedia pokazit celu skusku aj v najnizsej kategorii, tak... sorry ale to fakt nema zmysel. ked to dopredu vies a mozes sa podla toho zariadit. ver tomu ze aj ty budes mat mensi stres, ked budes vediet, ze rozhodca trenuje OB pravidelne a pozna specifika plemena a oceni, ze stekol LEN dvakrat, a nie ze ta zdrbe za to, ze seltia nebola taka ticha ako bordera (stary spic nebol taky pohotovy ako bordera, rotvajler nebol taky rychly ako bordera...).
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: MSR v Obedience, 1.-2.9.2018, Malý Lapáš (pri Nitre)

Poslaťod Nyssa » Pia 03.08.2018 12:35

a to kedy sa stalo, že zanikla hlavná idea obedience - neposudzovať psov paušálne, ale na základe ich plemenných, fyzických a psychických daností? :oo: je to celosvetovo alebo sa zas ide len Slovensko hrať na to, že je papežskejšie než papež?

Inak, zrovna za Jožka O. bysom nedávala ruku do ohňa, že jeho počiny sú také nezištné, ako sa tvári :angel:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: MSR v Obedience, 1.-2.9.2018, Malý Lapáš (pri Nitre)

Poslaťod Lindchen » Pia 03.08.2018 13:00

Jj, podobne ako Shel. :ha: Ale zase - ja som nebola spokojná s Arisovým výkonom, takže som až tak neriešila. Ale aj zamrzelo, lebo starý bígel, no. :nwm:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: MSR v Obedience, 1.-2.9.2018, Malý Lapáš (pri Nitre)

Poslaťod Elis » Pia 03.08.2018 16:14

Shel-chan píše:a ak dva steky (pri seltii!!) ti vedia pokazit celu skusku aj v najnizsej kategorii, tak... sorry ale to fakt nema zmysel. ked to dopredu vies a mozes sa podla toho zariadit.


na jednu stranu chapu tvoje rozcarovani. a zalezi samo i na tom, jak to ten rozhodci poda. viz. ten muj pribeh…
pak mam ale ještě par zkusennosti, kdy me ze zkoušky vyhodili taky - a proste jsem to tu cubu musela naucit lepe, abych prosla a mohla dal. nemelo cenu si nalhávat, ze to co předvedlo bylo OK a staci to :nwm:

jenze ja to mam nastavene tak, ze nemuzu z principu chtit ulevu za plemeno -coz by v te OB mělo byt jinak :yes:
a nemuzu si ani vybirat rozhodci a akce :angel:

Nyssa píše:a to kedy sa stalo, že zanikla hlavná idea obedience - neposudzovať psov paušálne, ale na základe ich plemenných, fyzických a psychických daností?


je otázka jestli třeba stekot je plemenna zvlastnost anebo je to porad hlavne vyslovne poruseni pravidel.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: MSR v Obedience, 1.-2.9.2018, Malý Lapáš (pri Nitre)

Poslaťod Elis » Pia 03.08.2018 16:19

Lindchen píše: Ale aj zamrzelo, lebo starý bígel, no.


a to i rekli v hodnoceni ? ze je stary - pomaly nebo ja nevim co mu mohli vytknout? Sebrali za to body?

jsem se uplne nesetkala s timhle nikdy :nwm: :nwm:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: MSR v Obedience, 1.-2.9.2018, Malý Lapáš (pri Nitre)

Poslaťod Shel-chan » Pia 03.08.2018 17:07

Efa, nie ze by ich nahlas porovnavali s borderami. ale ked ti rozhodca povie, ze on si vie predstavit, ze by ten psik pobehol aj rychlejsie... no nie, zrovna osemrocnu kesu si ani ja ako jej majitel neviem predstavit, ze by pobehla rychlejsie :pac: ona sa aj na prechadzke uz len vlecie, cize ked do boxu nadsene odkraca, ja som spokojna. a to, ze rozhodca si to vie vo svojej fantazii predstavit aj lepsie je sice pekne, ale...

za nikoho ruku do ohna davat nebudem :smile: len citim uz veeeelmi dlho, ze to chce zmenu :smile:

elis, ja som na tu kritiku na konci doslova cakala, aj to nahravala, lebo mi to vzdy dalo vela :yes: a na tom stekote sme usilovne pracovali. ja som tiez bola veeeelmi malokedy spokojna s vykonom... ale to bolo asi prave to, preco som byvala taka rozcarovana. ze aj ked sme nieco zlepsili, na tom hodnoteni sa to proste neodrazilo. (teda hej. pri zahranicnych rozhodcoch :heh: )

a neboj, ten stekot je porusenim pravidiel :no: toho som si vedoma. ale nie je to na nulu, a uz vobec nie na niekolko nul :no: a hlavne - plemenooo!!
(fakt netvrdim, ze seltia by mala pri OB stekat :nie: ale ked si raz alebo dvakrat pri behacich cvikoch v jednotkach stekne, fakt by to nemala byt tragedia :nwm: )
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: MSR v Obedience, 1.-2.9.2018, Malý Lapáš (pri Nitre)

Poslaťod wer » Pia 03.08.2018 17:42

Inak toto je, podla mna, velmi narocne (ak nie nemozne..) objektivne hodnotit. :nwm: ako ohodnotis krizenca, co konstitucne vyzera akcny a nie je? Je to nacvikom, alebo povahou psa...? :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: MSR v Obedience, 1.-2.9.2018, Malý Lapáš (pri Nitre)

Poslaťod pigie » Pia 03.08.2018 17:46

wer píše:Inak toto je, podla mna, velmi narocne (ak nie nemozne..) objektivne hodnotit. :nwm: ako ohodnotis krizenca, co konstitucne vyzera akcny a nie je? Je to nacvikom, alebo povahou psa...? :nwm:

Mna by zaujimalo ako niekto ohodnoti napr. plemeno, ktore v zivote nevidel nazivo :heh: Lebo to co povedala Shel je uz jednoznacne pre mna nie koser rozhodca. Ja preto neverim proste na objektivnych rozhodcov, lebo keby som zobrala ludi v tejto diskusii, tak by sme sa asi nezhodli a nemyslim, zeby sme chceli niekomu uskodit, len objektivne kazdy sa pozerame na plemena inak :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: MSR v Obedience, 1.-2.9.2018, Malý Lapáš (pri Nitre)

Poslaťod wer » Pia 03.08.2018 17:48

Lebo podla tohto tu napisaneho mizeme napr malinam odpustit nepresnosti, neklud. Lebo vsak to maju v povahe... :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: MSR v Obedience, 1.-2.9.2018, Malý Lapáš (pri Nitre)

Poslaťod Margita » Pia 03.08.2018 17:48

co by ste chceli,ked posudzovatel exterieru posudi podla standardu,ktory je dany nestandardneho psa :heh:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: MSR v Obedience, 1.-2.9.2018, Malý Lapáš (pri Nitre)

Poslaťod pigie » Pia 03.08.2018 17:51

Tak ja zase nesuhlasim s nepresnostami a nekludom. S tym sa da este narabat. Ale maloktory pes bude rychly ako bordera :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: MSR v Obedience, 1.-2.9.2018, Malý Lapáš (pri Nitre)

Poslaťod Elis » Pia 03.08.2018 17:54

a ja zase neverim, ze kdyz by kesa pomalu cvalala, nekdo by ji vytknul pomaly cval ...
to je rozdil v plemeni podle me. ne krok a cval.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: MSR v Obedience, 1.-2.9.2018, Malý Lapáš (pri Nitre)

Poslaťod pigie » Pia 03.08.2018 17:55

Tak ale su plemena, ktore ti cvalat proste nebudu :heh: Bude to taky rychly klus nazvime to :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: MSR v Obedience, 1.-2.9.2018, Malý Lapáš (pri Nitre)

Poslaťod Elis » Pia 03.08.2018 17:56

ktere? :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obedience