Aport

Re: Aport

Poslaťod pigie » Uto 27.09.2016 20:12

No, ja sa vas pytam, ako konkretne na to. Nula bodov. Kellee to pes zdvihol raz... Mne to moj nezdivhne. Teraz co? Ked ho vediem s cinkou, jakmile mu pustim hubu, pes vypluje. Akoze ja sa pytam ako na to, nie ako ste to vy genialne dokazali ez uvedenia postupu :nwm:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Aport

Poslaťod kellee » Uto 27.09.2016 20:17

su tu mudrejsie hlavy odo mna, ja sa trapim so vsetkym sama a viac ako to, co som vyskusala ti poradit neviem zial, rada by som.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Aport

Poslaťod pigie » Uto 27.09.2016 20:20

Kellee- ved tebe dakujem. Ja chapem, ze tebe to proste raz zdvihol, lebo... To je jedno kvoli comu, proste nemusela si ho na to prehovorit nejak specialne, spojil si, co sa po nom chce. Ale mne to pes proste naozaj NECHCE vziat, nech mu dam cokolvek, tak sa tvari strasne nestastne pri tom cviku. Musela som ho oddelit od osttneho cvicenia, pretoze pes uplne vypina a uz potom ani nechce cvicit. Fakt, pecene holuby mozu byt pred nim, radsej ich ozelie :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Aport

Poslaťod hisham » Uto 27.09.2016 20:24

A lovi? Uviazat na snurku a tahat po zemi a vychvalit, ked to ulovi?
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Aport

Poslaťod kellee » Uto 27.09.2016 20:28

pigie píše:Kellee- ved tebe dakujem. Ja chapem, ze tebe to proste raz zdvihol, lebo... To je jedno kvoli comu, proste nemusela si ho na to prehovorit nejak specialne, spojil si, co sa po nom chce. Ale mne to pes proste naozaj NECHCE vziat, nech mu dam cokolvek, tak sa tvari strasne nestastne pri tom cviku. Musela som ho oddelit od osttneho cvicenia, pretoze pes uplne vypina a uz potom ani nechce cvicit. Fakt, pecene holuby mozu byt pred nim, radsej ich ozelie :heh:


mas to tazke, ale raz na to dojdes. mne napriklad minule vzal cinku a zaknural pri tom a musela som od zaciatku ucil, lebo cinka zrazu aky velky nepriatel, ale to je ta vyhoda ovciakov, jednoducho je to s nimi lahsie v tomto, nevidela som este ze by niekto cvicil cinana,
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Aport

Poslaťod elfinka » Uto 27.09.2016 20:32

A tycku bez bocnic berie do huby normalne, neochotne, radostne? Neslo by zacat tym ze by si zamiloval tycku a potom postupne zvacsovat velkost bocnic?
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Aport

Poslaťod pigie » Uto 27.09.2016 20:33

Cinku nelovi... Za cinkou bezi, nadsene a rovnako nadsene od nej uteka, ked zisti, co tam je a uz nema zaujem.
Kellee - brat, ktoreho ma Baflen, nema s aportom vobec ziaden problem. Ten za nim aj do vody skoci a zaplava. Ja jej ho tak zavidim :haha: Ale tak moj od zaciatku veci do huby brat nechcel. Jej zase nemal problem... Ved co som sa ho ja naprehovarala, kym vobec otvoril hubu... :pac: A korkovu cinku vyrabat nebudem (korok bola prva vec, co bol ochotny vziat do ust :heh: )
Tycku nevezme samostatne, je to uplne rovnake. Rozdiel bol akurat v tom, ze tycky sa ason dotkol nosom, ked som to skusala pozitivne. Cinky nie. Niektore tycky nema problem priaportovat, niektore nevezme do huby ani keby co bolo...
On ochotne a radostne nosi len lopticky. Vsetko ostatne je s nim od zaciatku boj...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Aport

Poslaťod Lindchen » Uto 27.09.2016 20:35

Myslíš, že je problém v tvare alebo materiáli? V hmotnosti?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Aport

Poslaťod elfinka » Uto 27.09.2016 20:36

Potom by som najprv ucila vsetko na tycke a az potom ked s tou zvladne zobrat samostatne do huby z tvojich ruk a priniest bez vyplutia, tak prejst na cinku.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Aport

Poslaťod pigie » Uto 27.09.2016 20:39

Ako ja by som najradsej dosiahla to, ze sa na tento cvik ako je na videu, bude tesit - to uz si viem predstavit, ze sa s nim bude dat zacat pracovat, ale naozaj odmena tu pre neho nema ziaden vyznam. Tam, kde by sa pre misku so zradlom siel zabit a za ktoru odcvici vecer ako boh aj 15 minut vkuse, tak sa mi tu uplne bezne stavalo, ze som ju proste odniesla, taku plnu ako som ju priniesla, lebo pes odmietol urobit cokolvek, co by len vzdialene pripominalo nieco, co po nom chcem. Hlavne teda, ked som skusala pozitivne :heh: Proste ani len pohlad na cinku som nevedela dosiahnut. Odvracal sa od nej, klepal sa, lihal si...

Problem je urcite v tvare a aj materiali. Hmotnost nemyslim, nosi aj vacsie a neforemnejsie veci.

Elfinka, ibaze jo, on mi prinesie v pohode palicku najdenu vonku, ale vymenim palicku a uz ani zaboha... To je moj problem...

Ako toto keby som brala do dosledkov, tak to je presne to, ze napr. pojdem s nim niekam a on mi druhu cinku proste nevezme, lebo to nie je ta jeho cinka... To je presne o tom. A ja neviem, ako mu povedat, ser na to, uplne jedno, co davas do huby, je to take super, ze ti to musi byt jedno :heh:

A to priaportuje loptu velku ako on, loptu, co ma problem vziat do ust, lebo je privelka, penovu loptu, ale CINKU??? Ale zase on je presne ten typ, co ked ho nieco zaujme, tak jeho milovana lopta kludne moze byt niekde hodena a on si vybehne niekam uplne inam, ked nema naladu... A inak bezne na tu loptu cvici, sak vidite na videach obcas ako nadsene :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Aport

Poslaťod Lindchen » Uto 27.09.2016 20:48

Tak s cudzími činkami má veľa psov problém, aj aportéri. Arisa si nevidela nad aportom na majstráku :heh: .

Keď odhliadneme od tvaru, aký materiál si skúšala? Len drevo, či aj plast? Plyšovú hračku v tvare činky by nevzal?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Aport

Poslaťod pigie » Uto 27.09.2016 20:53

Plys moc rad nema, to je fakt kus od kusu, co je ochotny vziat :nwm: Len skusat :heh: A to je presne to, co nechcem, lebo to ho len utvrdzuje v tom, ze niektore veci proste do huby vziat nemusi...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Aport

Poslaťod kellee » Uto 27.09.2016 20:54

a co pracovat s tou palickou co si najde sam?
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Aport

Poslaťod pigie » Uto 27.09.2016 20:57

To kludne... Ale neriesi moj problem :ua: Vymenim ju a pes nic. Raz som dokonca urobila test, kedy tu istu palicu som mu hodila asi o 3 dni neskor. Tu istu s ktorou nemal problem, hral sa s nou a okusoval, sak preto som ju doniesla domov, lebo sa s nou hral. Odlozila som ju na parapet, aby sa k nej nedostal. cca o 3 dni neskor som mu ju hodila. Jak keby som mu hodila nieco, co v zivote do huby nevezme. Nezaujem. Totalny :heh: Pribehol, ocuchal a to ja viem uz, ze ked to hned nevezme do huby, tak uz ho nedonutim :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Aport

Poslaťod Slausa » Uto 27.09.2016 20:57

Alebo pomaly vyrezavat palicku do tvaryu cinky? :prd:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1487

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obedience