Aport

Re: Aport

Poslaťod pigie » Pon 18.12.2017 15:55

Vela stastia kellee. Ja som na to nemala nervy a ver mi, ze povahu ma taku, ze ked na neho zvysim hlas, tak sa prikrci :heh: To bol krok tam, 2 kroky spat a tak dokola :heh: A teraz je aky vasnivy aportovac svojich ciniek, sa normalne na to tesi. Mi rve cinku z ruky :heh: A to som mala fakt velakrat vycitky svedomia, ci mi za to stoji ten cvik, ked pes vypadal ako zbity pri tom nacviku vacsinu casu :heh: To ma byt radost cvicenie, nie utrpenie! Ale neva, stalo za to :heh: Snad mi uz odpustil. Teraz chape mam pocit, ze uplne okamzite, co sa po nom chce s cinkou :yes: Az mi rozum stoji.
Takze kludne skus nenasilne, drzim palce, pre mna to bola velmi dlha cesta a ja som naozaj netrpezliva :haha:

Wer, no, to tralala su prave prekusy. :hi: On mal vsetko zozuvane, co aportoval na suchu, on neprekusoval len neprijemnejsi material. Ale drevo a plast v pohode, len neopren nie :heh: Na to si uz dam pozor pri dalsom psovi.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Aport

Poslaťod wer » Pon 18.12.2017 15:57

tak ono clovek tazko bude cvicit pozitivne, ked nema motivaciu, ze jo...

ale ono je vela nuansi ako k tomu pristupovat a vela moznosti, ako psovi vysvetlit, co od neho psovod chce... aj to negativne vie byt podane pozitivne. :joint:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Aport

Poslaťod pigie » Pon 18.12.2017 15:58

wer píše:aj to negativne vie byt podane pozitivne. :joint:

Toto presne som ja sa snazila praktizovat na Frya :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Aport

Poslaťod wer » Pon 18.12.2017 16:00

ono to fakt funguje... u citlivych dvojnasobne. z citlivky vytvarat este vacsiu citlivku je cesta do pekla. to len tak naokraj.

inak chapem, ze psovod to niekedy vzda, po zhodnoteni situacie. ale kellee este ani nezacala a mala som dojem, ze ma dake ambicie s tymto psom a chce to robit spravne.... som myslela, ze staci jeden pokazeny pes. :angel:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Aport

Poslaťod Shel-chan » Pon 18.12.2017 16:01

škoda že ani jedna činka v obedience nie je vlastná činka...

kellee kde ty vlastne bývaš? ďaleko to máš do Košíc?
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Aport

Poslaťod pigie » Pon 18.12.2017 16:05

Tak veru tak. Sa neoplati riesit citlivost... Akurat to predlzi vsetko. Radsej nech sa ma boji, ale cesta rychlejsia a aj pre toho psa lepsie, lebo nema x mesiacov stres, ale len 3 dni :haha: A strach opadne v okamihu ako pochopi, ze z neho neubudne :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Aport

Poslaťod wer » Pon 18.12.2017 16:09

Shel-chan píše:škoda že ani jedna činka v obedience nie je vlastná činka...


A? :nwm: Aj v IPO je cudzia, co to s tym ma?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Aport

Poslaťod pigie » Pon 18.12.2017 16:10

To bola asi narazka na mna. Ale to je v poriadku, ja som rada, ze moj pes aportuje aspon tie svoje cinky. Jeho treba naucit proste vsetko, kazdu jednu vec - aport zvlast. Preto s nim nikdy nikde nepojdem. Lebo hanbu si robit nepotrebujem :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Aport

Poslaťod wer » Pon 18.12.2017 16:12

Jaaj. Ale vsak.ty to mas pre domacu zabavku a netajis sa tym :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Aport

Poslaťod pigie » Pon 18.12.2017 16:13

Presne :heh: Mne uplne staci, ked si to obedience (aj to len cviky, ktore bavia mna :heh: ) odcvici s radostou na zahrade alebo v poli :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Aport

Poslaťod kellee » Pon 18.12.2017 16:20

Shel-chan píše:kellee, ak chceš trénovať obedience, aport sa nosí tesne za očnými zubami. daniel diaz na seminári vyzdvihol výhody tohto spôsobu.

preto ti bolo pred tým, než začneš, odporučené ísť na seminár ku skúsenému trénerovi, čo má už nejaké to OB za sebou. nech nemusíš potom preúčať zlé začiatky.

o to, že si začiatočník, sa báť nemusíš. okrem pár skalných českých reprezentantov boli snáď vždy čo som bola na všetkých slovenských seminároch takmer samí začiatočníci.
...a tak už niektorí nie sú začiatočníci.


na seminar som uz prihlasena, nestastnou (stastnou?) nahodou s oboma psami :lol: aj ked to nebol zamer, ale ked uz tak to vyuzijem.
Hej daleko od kosic, som lopej
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Aport

Poslaťod wer » Pon 18.12.2017 16:29

Shel-chan píše:kellee, ak chceš trénovať obedience, aport sa nosí tesne za očnými zubami.

Offtopic: shel, ak to nie je za ocakmi, tak je tam zakonite prekus = zle.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Aport

Poslaťod elfinka » Pon 18.12.2017 16:31

Mne sa uplne nepaci davat tak tenke veci jak ceruzka, to sedi v hube uplne inak nez cinka... by som dala nasadu od metly bez bocnic o takej hrubke aku ma OB cinka. Alebo vodovodnu trubku, ta smyka, to musi fakt poriadne drzat :lol:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Aport

Poslaťod wer » Pon 18.12.2017 16:33

tak ono uz napr ob cinka je tensia ako IPO. v podstate by to malo byt o nieco tensie ako ta vysledna aportovacia cinka, aby pes bol nauceny zatat zuby. inak hrubka zalezi od psa (velkosti), jasne. nie aby zhltol tu ceruzku alebo prelomil na polovicu :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Aport

Poslaťod pigie » Pon 18.12.2017 16:43

A mame tu na fore niekoho, kto robi/robil OB2/OB3?
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obedience