Aport

Re: Aport

Poslaťod pigie » Pon 10.04.2017 11:08

Jo, najlepsie mi funguje ho proste polozit pred ten kvetinac, ale niekedy aport proste preskoci. Zvyk. Proste sa okolo neho chce skrutit. Ale nenapada ma nic lepsie uz. Nic nie je take, ze 100% mi ho moze zobrat len spravne. A to by som chcela :heh: Proste ho nasmerovat nejak tak, ze inak to proste nevezmes, len dobre. A potom mu tym vymlet hlavu :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Aport

Poslaťod Elis » Pon 10.04.2017 11:18

a dat ho vedle kvetinace? ne před?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Aport

Poslaťod pigie » Pon 10.04.2017 11:51

Skusim, on celkovo mi nevybehne na terasu som zistila pri tychto pokusoch, on sa drzi na trave :heh: Mozno bude stacit dat to pred terasu a oblozit kvetinacmi :haha: Vidite a preto sem chodim po radu :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Aport

Poslaťod pigie » Uto 11.04.2017 17:29

Dnesok taky vesely. Zacal hrabat do aportu uz z pleziru :joint: Aj ked naokolo nic :joint: Dokonca si k nemu lahol a tvaril sa, ze zabudol, co siel s nim robit :joint: Milujem ho, zabijem ho.
Ale! Po asi 5 neuspesnych pokusoch trafil jeden spravny. Odmenila som naozaj burlivo, aj ked som nemala zradlo, jemu staci aj lopticka, vlastne jemu staci, ze sa ho jeho boh dotkol, povedzme si narovinu :haha: (Skoda, ze to funguje len doma :heh: ) Potom zase zle asi 2x. Treti krat sa opat trafil, opat buuuurliva odmena. A potom 3x za sebou spravne, kedy si susedia museli mysliet, ze som ozrata alebo prastena alebo co. Samozrejme vsetko pred kvetinacom :heh: Mam opat nadej! Ale teda cinka musi byt ulozena spravne (cize chodim ukladat pred kvetinac) a nesmie byt vlastne vobec namotivovany :haha: Musim ho len tak zvesit z klinca a pouzit. Potom sice vyrazi ako je nauceny, ale nesnazi sa byt az taky rychly - co je v jeho pripade prinosom :haha:

A tak vlastne dnes dobre :heh: Tesim sa. Mam dobru naladu. Vzdy ma potesi, ked ma nachvilu presvedci, ze mozno ma aj 2 mozgove bunky :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Aport

Poslaťod kellee » Uto 11.04.2017 20:58

ja si raz to plemeno naozaj kupim :lol: ja milujem tie tvoje pribehy a cim viac pises, tym viac po tom plemene tuzim
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Aport

Poslaťod pigie » Str 12.04.2017 5:37

Ja som uz na toto plemeno dostala od chlapa zakaz :haha: Ach, a uz aj meno som mala vybrate :haha: Ale zase sa mu vobec nedivim, skor by som sa divila sebe, keby som si fakt este raz take zadovazila :haha: Ale je pravda, ze oni maju naozaj nieco do seba, co ine psi nemaju. Ta ich laska k svojmu cloveku je naozaj nadstandardna a fakt sa to chova ako deti. Maju velmi vela spolocneho. Sa nedivim, ze si to kupuju ako nahrazku dietata a nahati maju s detmi spolocne este ovela viac. To uz je uplne mimo mojho chapania ten pes, ale tam to aspon chapem, chybaju tomu iste geny, resp. su ine, tak tam musi chybat toho viac nez len zuby :haha:

Ale vcera, ked si tam lahol k tej cinke, som na neho zirala, hovorim, CO TO ROBIS? Vyskocil, zacal ist ku mne, tak ja otazka cislo dva COOOOO TOOOOOO ROBIS????!!!!! Hned vedel, co vlastne bolo povodnym planom, sa pre nu okamzite vratil. Ja ho raz zastrelim, fakt :heh:

A este som si vsimla, ze som to tak napisala, akoby som ho po cinku poslala 4x, ked to robil spravne. Nie, bolo to len 3x. :haha: Som si musela overit, ci to nebola nahoda :haha: 2x mi nestaci :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Aport

Poslaťod pigie » Str 12.04.2017 15:29

Takze, sorry, ale nepodarilo sa natocit ako som si predstavovala, zlyhal moj predpoklad, ze som v zabere aj v zakladnej pozicii :heh: Prvy pokus neodmeneny, hrabol nohou. Dalsie dva uz hej, ale to je aj pocut :haha: Tesim sa z toho, ale neodvazim sa otocit cinku inak, ani ju dat inam :haha: Ale ved ja som trpezliva :heh: (To je vtip! :haha: )
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Aport

Poslaťod elfinka » Str 12.04.2017 16:34

Offtopic: Ja len cakam kedy sa tu casom zacnu zjavovat nastvane posty ako ho zabijes, lebo neurobil spravne vyslanie do nikam a potom do stvorca, a to by predsa mal zvladnut kazdy pes taky zakladny cvik :haha:

Super pokroky mate :klobuk:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Aport

Poslaťod pigie » Str 12.04.2017 17:10

Offtopic: Diky. Aj ja sa tesim. A nie, vysielacka pre mna nie je zakladny povel (ale aport navzdy bude a to vo forme 'uplne jedno co a kam odhodim, prinesies to' :haha: ) :heh: Ale zabijat mi ho nic nezabrani aj tak. Uz som si na to zvykla :haha:
Mimochodom dnes som s nim chcela este odcvicit kuzel... Ale sused na mna volal cez plot. Nuz, musela som ist zavriet psa, aby som pocula, co mi hovori :prd: Ja mu raz tie hlasivky fakt vyoperujem. A konecna. Koniec cvicenia, uz bol vyklepany. A sused mi len chcel povedat, kedze pocul, ze ho cvicim, ze ked nebude posluchat, tak ich fenka sa hara a moze za to ona :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Aport

Poslaťod pigie » Štv 20.04.2017 20:31

Dnes taka vtipna situacia. Prepocul povel pust. Ja som automaticky predpokladala, ze pusti. Nepustil svina. Visel na aporte, ked som ho brala :heh: Ked som ho spustila na zem sposobne sedel a furt drzal. V takychto chvilach ho lubim, aj ked urobi hovadinu. Ale aspon ju urobi dobre :heh: Druhy povel uz pocul :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Aport

Poslaťod pigie » Uto 25.04.2017 20:39

Dnes som si trufla nechat pol metrovu medzeru od kvetinaca. Neurobil otocku :jupi: Sice chodi teraz krivo k aportu, neviem preco, robi obluk :haha: ale tak, aspon to vezme dobre, ked je cinka spravne ulozena :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Aport

Poslaťod pigie » Pia 28.04.2017 7:30

Ono to neaportuje. Od vcera. Ani tuk. Vzdavam to. Proste nevezme to zas do huby ani za nic, lebo je to isto jedovate. To nie je pes toto. :prd:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Aport

Poslaťod Elis » Pia 28.04.2017 8:53

jak často ty aporty vlastne trénuješ?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Aport

Poslaťod clupko » Pia 28.04.2017 8:54

podla tejto temy mozno az prilis casto :heh:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Aport

Poslaťod pigie » Pia 28.04.2017 8:56

3-4x do tyzdna, niekedy mesiac pauza, niekedy 2 tyzdne. Ja nemam ziaden plan :heh: Ale ja viem, preco neaportuje. Prsi :joint:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obedience