Aport

Re: Aport

Poslaťod wer » Pon 18.12.2017 14:52

omyl. prave to, ze potrebujes ucit drzanie. pes musi cinku vo vysledku drzat pevne, bez prekusov, nesmie mu visiet za ocaky... a to naucis prave tymi tenkymi tyckami. :no:

edit: som vedela, ze elis ucila tiez tak - hadam sa nenahneva, nasla osm foto. :angel:
Obrázok
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Aport

Poslaťod kellee » Pon 18.12.2017 15:11

a tymto sa nauci? a dalsi postup je potom aky?
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Aport

Poslaťod pigie » Pon 18.12.2017 15:23

A u psov, ktori nemaju nechut k veciam do huby sa nemoze dat rovno cinka? Ja by som to tak s pokojnym svedomim urobila totiz. Aj Fry dostal cinku a teda dobre, lebo u neho najvacsi problem su aj tak bocnice, kedze palicky aportoval :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Aport

Poslaťod wer » Pon 18.12.2017 15:29

tak metodik je vela. kazdemu psovi sedi nieco ine. zaklad je ale pevne drzanie. dalsim krokom je napr pohnut sa s tym, odovzdat, predsadnut, priradit sa, drzat pevne v pohybe... dalsia faza az zdvihanie (nie s odhadzovanim hned - pod psa, pred psa, niekto podava cinku atd). tiez sa cvici uchopovanie cinky (nie som si ista, ci aj na ob...) - musi brat v smere cinku.
no a so steniatkom sa este v ramci hry trenuje rychle prinasanie. na dve lopty - okamzity rychly navrat. to musi mat 100% zafixovane skor, ako prvykrat odhodis cinku. :no:

pigie, ale to nie je o nechuti. :heh: to je o pevnom drzani - coz fry nema. bocnice to nema mat kvoli tomu, ze mu to lahsie vyrves z huby. s bocnicami to proste nie je mozne. :lol:
Naposledy upravil wer dňa Pon 18.12.2017 15:30, celkovo upravené 1
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Aport

Poslaťod kellee » Pon 18.12.2017 15:29

no len Indy je cimprlin, vadi mu akakolvek manipulacia, akoze necha si co to urobit, ale nie je to ako s Alexom, takze chcem aby sam k tomu dosiel co a ako
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Aport

Poslaťod wer » Pon 18.12.2017 15:31

akoze mu to hodis a nech si s tym robi, co chce? :ha: oookaa. tak stav na to, ze bude sam od seba vsetko vediet na 100% :heh:
inak vycvik je o tom, snazit sa predchadzat chybam...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Aport

Poslaťod pigie » Pon 18.12.2017 15:38

wer píše:pigie, ale to nie je o nechuti. :heh: to je o pevnom drzani - coz fry nema. bocnice to nema mat kvoli tomu, ze mu to lahsie vyrves z huby. s bocnicami to proste nie je mozne. :lol:

Mam pocit, ze hovorime o niecom inom ako o aporte :heh: Ale ano, chapem, ze drzanie byva pevnejsie ako u Frya, Hugo ho mal pevne napr. len vo vode, tam sa mu v hube nic neposunulo, na suchu to bolo tralalaaaaaa, kus sem, kus tam, zongloval v hube s cimkolvek, aj ked to malo 2kg. Vo vode neexist, tam ked ma chnapol za ruku, tak som vedela, ze musim zatat zuby a vydrzat bolest, lebo on proste nepusti ani o mm, kym nedojdeme na breh :haha: Takze ja pevne drzanie na suchu asi ani nepoznam :heh: Ale tak Fry sa snazi, ho obcas zdvihnem s cinkou, ked zabudnem na pust, neda si vziat teraz len tak ani on :haha: Ale on to berie vsetko akoby to bolo z :kak: , takze rozumiem, ze nema pevne drzanie :yes: Aj ked bezne mu teda aport z huby nevypadava :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Aport

Poslaťod kellee » Pon 18.12.2017 15:39

jasne ze nie, ale proste mu to do huby nestrcim, jednak ju ani neotvori a jednak akonahle robim natlak, tak proste odo mna cuva a nepride
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Aport

Poslaťod pigie » Pon 18.12.2017 15:41

Vitaj v klube. U nas nakoniec aj tak najviac pomohol natlak :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Aport

Poslaťod kellee » Pon 18.12.2017 15:43

pigie píše:Vitaj v klube. U nas nakoniec aj tak najviac pomohol natlak :heh:


skusam to najskor s klikrom, tomu natlaku sa dufam vyhnem, to zviera ma naozaj velmi jemnu povahu, mam co robit hlavne so sebou :lol:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Aport

Poslaťod wer » Pon 18.12.2017 15:48

ehm. nebudem sa k tomu radsej vyjadrovat...

pigie, taky clovek vo vode je asi tazsi, ako cinka na susi. :heh: to keby vo vode drzal ledabolo, tak sa mu to vysmykne.
a preto sa uci to drzanie, lebo psy mavaju k tomu tendencie drzat to slabo. a nie v zmysle, ze vypadne... chybou je aj to tralalaaa. to je proste vidno, ze to pes nedrzi pevne. a nehovorim este o prekusoch... to odstranit je ovela narocnejsie.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Aport

Poslaťod elfinka » Pon 18.12.2017 15:51

wer píše:to je o pevnom drzani - coz fry nema. bocnice to nema mat kvoli tomu, ze mu to lahsie vyrves z huby. s bocnicami to proste nie je mozne.

Chapem princip, ale toto chce aby pes velmi chcel odmenu. Inak mu je uplne fuk ci mu to z huby vyrvem alebo nevyrvem, akurat si pocka na dalsiu sancu to podrzat.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Aport

Poslaťod wer » Pon 18.12.2017 15:53

aj na to su metodiky, ale to asi nie je predmetom tejto debaty. :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Aport

Poslaťod elfinka » Pon 18.12.2017 15:54

Myslis tie po zlom? :lol: Nieco som pocula - ale mne potom asi radsej staci slabsie drzana cinka :angel:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Aport

Poslaťod Shel-chan » Pon 18.12.2017 15:54

kellee, ak chceš trénovať obedience, aport sa nosí tesne za očnými zubami. daniel diaz na seminári vyzdvihol výhody tohto spôsobu.

preto ti bolo pred tým, než začneš, odporučené ísť na seminár ku skúsenému trénerovi, čo má už nejaké to OB za sebou. nech nemusíš potom preúčať zlé začiatky.

o to, že si začiatočník, sa báť nemusíš. okrem pár skalných českých reprezentantov boli snáď vždy čo som bola na všetkých slovenských seminároch takmer samí začiatočníci.
...a tak už niektorí nie sú začiatočníci.
Naposledy upravil Shel-chan dňa Pon 18.12.2017 15:57, celkovo upravené 1
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obedience