Popularizácia Obedience - ako na to?

Re: Popularizácia Obedience - ako na to?

Poslaťod gaidheal » Štv 04.08.2016 10:59

Ako človek, čo so psom nič nerobí a uvažuje o OB, išla by som na nejakú akciu kuknúť. Tam by mi všetky výkony prišli úžasné, lebo môj pes vie akurát tak sadnúť a vôbec by som nechápala, prečo kto bol ako hodnotený a čo nebolo akože dobré, lebo slovný komentár buď nie je žiaden, alebo potichu len pre zúčastneného. A opýtať by som sa ani nemala koho, lebo celá tá pospolitosť okolo ob mi pripadá taká uzavretá do seba. Aj to subjektívne hodnotenie by ma dosť demotivovalo, plus tie reči zo zákulisia, tak si poviem, že ďakujem, budem si to len tak solichať za domom.
gaidheal
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 531

Re: Popularizácia Obedience - ako na to?

Poslaťod moschino » Štv 04.08.2016 11:01

však aj DD nemá moc veľa spoločného s tým, čo robia na orechiáde v "naj trik" a koľko dogdancerov začínalo práve tak. Veď nemusí to byť práve sadni, ľahni, ale vopred vypísané nejaké cviky, čo si účastník pripraví vopred, ako chôdza pri nohe na vodítku, odloženie, privolanie, sadni - ľahni. Jasné že to nie je práve OBZ, ale taká primitívnejšia verzia, ale nejako tých ľudí treba nakopnúť do toho. A ver tomu, že ak sa tam nejaký Dunči zo sídliska predvedie slušne, a majiteľ zistí, že taký šport je, bude sa o to zaujímať viac
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Popularizácia Obedience - ako na to?

Poslaťod zuzkabluzka » Štv 04.08.2016 11:39

Koncom mája boli v BA Dog Days zamerané na prezentáciu jednotlivých aktivít so psami. V programe bolo aj OB. Akým štýlom to bolo robené, ani kto to robil, neviem, mali sme iné povinnosti v tom čase.
Možno tie ukážky na orechiádach, dogmilitary a tak nie sú zlý nápad. Aspoň sa OB dostane viac do povedomia.
A tak celkovo sa mi hodí ako istý druh nadstavby k základnej poslušnosti, tam by si mohlo nájsť svoje miesto.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Popularizácia Obedience - ako na to?

Poslaťod vavrena » Štv 04.08.2016 11:40

Ukážky OB boli napríklaj aj na Inchebe minulý rok. A čo si myslíte, koľko divákov tam bolo?
vavrena
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Popularizácia Obedience - ako na to?

Poslaťod zuzkabluzka » Štv 04.08.2016 11:41

Pozri, my sme mali k ukážkam aj úvodný praktický tréning. A sem-tam ktosi aj ostane. :lol:
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Popularizácia Obedience - ako na to?

Poslaťod wer » Štv 04.08.2016 11:45

treba tuto cez df zorganizovat dake stretko pre zaujemcov. taky "seminar" v mensom - zadarmo, bez nejakych super lektorov. baby - stewardky :hih: - mozete predstavit tento sport, porozpravat o pravidlach, poukazovat cosi a povenovat sa kazdemu jednotlivo. keby aj par ludi prislo, mohlo by to mat zmysel.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Popularizácia Obedience - ako na to?

Poslaťod moschino » Štv 04.08.2016 11:53

určite to chytí skôr tých, čo si to môžu na akcii aj skúsiť / niečo príp. vyhrať ako tých, čo sa budú kukať, lebo kukať nikoho dlho nebaví, hlavne OB asi moc nie
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Popularizácia Obedience - ako na to?

Poslaťod Sunny » Štv 04.08.2016 11:56

Ja som sa tak dostala k agility - sranda preteky popri rovnako sranda konských pretekoch. Pes skončil vtedy druhý (kokardu mám dodnes doma :heh: ) a do mesiaca som bola na agi cvičáku :heh: Dovtedy mi to ani nenapadlo. Rovnako sa teraz prezentuje canicross, alebo scooter so psom, viď DogFest minuloročný (a na predminuloročnom tuším presne takéto sranda obedience preteky boli, nie? A boli super :yes: ) Samotné ukážky taký efekt nemajú, detto ak ide o divácky nezáživný šport. Ale ak si to človek vyskúša, zažije tú "závodnú atmošku", pes je šikovný a ide im to, tak sa ich určite aspoň pár chytí a bude pokračovať.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8297
Bydlisko: Morava

Re: Popularizácia Obedience - ako na to?

Poslaťod zuzkabluzka » Štv 04.08.2016 12:01

Tiež si myslím, že ak sa dá niečo vyskúšať, bude to mať väčší úspech. My sme si na spomínanej akcii vyskúšali coursing. Celkovo o vyskúšanie si rôznych aktivít po ukážke bol slušný záujem.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Popularizácia Obedience - ako na to?

Poslaťod vavrena » Štv 04.08.2016 12:04

Sunny píše:Rovnako sa teraz prezentuje canicross, alebo scooter so psom, viď DogFest minuloročný (a na predminuloročnom tuším presne takéto sranda obedience preteky boli, nie? A boli super )


Veď presne o to sme sa snažili, o tú popularizáciu :smile: . Sranda obedience boli na predminuloročnom, a 34 prihlásených či koľko? :heh: A na budúci rok už bude aj pravá obedience súťaž.
vavrena
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Popularizácia Obedience - ako na to?

Poslaťod wer » Štv 04.08.2016 12:06

len to "vyskusanie si" si u OB moc predstavit neviem. :lol: to nie je, ze psa bez pripravy proste pustim na drahu, alebo poskacem prekazky, ze ci to mna a psa bude bavit. :nwm: lebo co budes skusat? sadni? :ha: to je fakt zazivne a urcite to chyti niekoho... :haha: a potom ze OB je nudne...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Popularizácia Obedience - ako na to?

Poslaťod hisham » Štv 04.08.2016 12:10

Mozno len ukazat, ako sa da pes motivovat, mnoho ludi ani netusi, ze by si pes mohol napr. lahat na posunok po par pokusoch. To moze fakt neznaleho cloveka celkom nakopnut a vyvolat v nom zaujem.
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Popularizácia Obedience - ako na to?

Poslaťod moschino » Štv 04.08.2016 12:12

nepustíš, však pes na vodítku, chôdza pri nohe, sadni a ľahni na vodítku, odloženie možno ja bez skupinky :nwm: veď ide o to to tým ľuďom priblížiť. Potom by som tam nahnala nejakého profesionála, kde ľuďom padne sánka (možno na minútu - dve, aby ich to neznudilo) a povedať im kde a ako toto môže dosiahnuť ich pes. Jasné že to nebude ozajstné OB :nwm: tak ako"naj trik" nie je ozajstný dogdancing. A tak isto ako bolo na devínskych hrách to vyhľadávanie majiteľa psa a nie je to záchranárina. Na ozajstne OB nech si potom idú po pár tréningoch, keď zistia, že vôbec nejaké OB existuje
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Popularizácia Obedience - ako na to?

Poslaťod Sunny » Štv 04.08.2016 12:18

Wer nebola si na DogFeste, inak by si si predstaviť vedela :joint: Tam to šlo a bola to fakt sranda aj pre divákov :yes: Disciplíny všelijaké, len čo si spomínam, obehnutie okolo stoličky, prenesenie psa na rukách, odloženie a následné hodenie rôznych hračiek okolo :heh: , nejaká chôdza pri nohe na vodítku s pohárom v ruke tuším, aj skok cez nízku prekážku bol... vymyslieť sa toho dá veľa :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8297
Bydlisko: Morava

Re: Popularizácia Obedience - ako na to?

Poslaťod wer » Štv 04.08.2016 12:29

ved to si viem predstavit - vsak take robievame kazdy rok na cvicaku :jazyk: ale s OB to nema ze absolutne nic. :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obedience