Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Tréneri obedience - skúsenosti a referencie

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod vavrena » Pon 22.01.2018 12:33

tak ako sa to robí bežne - že odmeníš len ten najlepší výkon. Pes to bude opakovať dovtedy, kým to neurobí najlepšie ako vie. Kľudne 10 krát za sebou. Ale ako bolo povedané, toto je pre pracovné a už pretekárske psy s vysokým drivom, ktoré sú schopné rozmýšľať, opakovať cviky a meniť prevedenie a rozmýšľať nad tým. Nie pre psy, s ktorými sa ide skladať OB Z, chápeš...
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod Lindchen » Pon 22.01.2018 12:35

Na prvý pohľad to bol dosť šok po všetkých seminároch :heh: . Dávalo to zmysel, občas nie (mne), ale fungovalo.
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod hisham » Pon 22.01.2018 12:51

Dik :jop: Takze rovnako ako Diaz.
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Pon 22.01.2018 12:59

hisham píše: Cize Elis, podla teba su OB treneri este vacsi "drsnaci" nez ipaci? :lol:

nevim, jestli ještě vetsi -na to se pohybuju v OB prilis malo, abych to mohla napsat jako fakt -ale myslim si to.
Z toho, co vim o uceni poslusnosti doted..
Stejni urcite :lol:
Naposledy upravil Elis dňa Pon 22.01.2018 15:54, celkovo upravené 1
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod elfinka » Pon 22.01.2018 13:33

Ja som sa bala celkom ist k OB trenerke, som mala povodne pocit ze je to vsetko nunupozitivka. Ale toto popisane sa mi paci. Teda, nie to ze niekto sutazi so psom s upalom, ale ze sa trenuje tak aby to davalo zmysel, nie tak aby to bolo nutne furt nunupozitivne :smile:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Pon 22.01.2018 14:37

hisham píše:Dik :jop: Takze rovnako ako Diaz.

Ani náhodou :lol: .
Díaz učí a pracuje dosť pozitívne, aj keď nekliká teda. Oproti Valentine mega rozdiel v podaní. Ale jemu psy častejšie blbnú na place.

elfinka, no záleží, ku komu by si šla.

EDIT: Inak posledný marcový týždeň 2019 príde zas, tak dojdite kuk :lol: .
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Pon 22.01.2018 15:52

Lindchen píše: Ono tie úspechy a super drive so super presnou poslušnosťou prichádza po xy psoch. To asi nikto nemal na prvú šupu (asi).

ja ti nevim :-)
Podle me - kdyz nepouzijes urcite zpusoby -NIKDY tam nebude spickovy vykon u kazdeho psa, co si poridis i kdyby byl buhvikolikaty v rade...
uz jen protoze k tomu spickovemu vykonu si zacnes vybirat psy - nevezmes každého :yes: :lol:

Offtopic: A uplne presne chapu, proc neco nechces pouzit -mam to nastavene hodne podobne. Taky mam hranice, když mi nejaka dokonalost uz nestoji "za to" :-) :yes:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Pon 22.01.2018 15:53

Lindchen píše: elfinka, no záleží, ku komu by si šla.

k nekomu, kdo bude mit vysledky s tim konkretnim psem?? :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Pon 22.01.2018 15:57

Hlavne to neviem použiť, nemám na to skúsenosti, nutne to ani teraz nepotrebujem. Nemám na to ani psa ani ciele momentálne. A tiež sa mi to tak úplne nepáčilo :ha: .

S tým počtom psov neviem, či si rozumieme. Hovorím o tom, že človek naberá skúsenosti postupne, aj sa odváži viac skúšať, vymýšľať - pri každom ďalšom psovi. A teda má aj viac info. Samosebou, kto nerastie, neučí sa, tak môže mať psov aj 20.
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod elfinka » Pon 22.01.2018 16:02

Ja si myslim, ze ani len na vlastnych xy psoch sa clovek nenauci tolko, aby ten uspech nebol skor nahoda ze ste si so psom a vybranym sportom zrovna sadli.

Kto je teda pozitivkovy a kto neni?
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Re: Tréneri obedience - skúsenosti a referencie

Poslaťod Lindchen » Pon 22.01.2018 16:15

Ja by som skôr šla k niekomu, kto sám vychoval úspešných pretekárov (aj s rôznymi plemenami). Lebo ako elfi hovorí, vlastný pes až toľko neznamená.
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Pon 22.01.2018 16:16

Na akú úroveň sa chceš dostať a koľko do toho chceš investovať? :lol:
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Pon 22.01.2018 16:17

[/quote] človek naberá skúsenosti postupne, aj sa odváži viac skúšať, vymýšľať - pri každom ďalšom psovi.[/quote]

jj. tohle je fakt..
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod hisham » Pon 22.01.2018 16:19

Lindchen píše:
hisham píše:Dik :jop: Takze rovnako ako Diaz.

Ani náhodou :lol: .

Lindchen, ale nevravim o celkovom pristupe, ale o odmenovani iba top vykonov. Aj on to stale prizvukoval a neodmenil psa za vykon, ktory nebol jeho top (dokonca ani stenata - ak mali predchadzajuce pokusy lepsie, horsie uz neodmenil, ignoroval).
Toto:

vavrena píše:tak ako sa to robí bežne - že odmeníš len ten najlepší výkon. Pes to bude opakovať dovtedy, kým to neurobí najlepšie ako vie.

Mozno v jej podani to vyznelo drsnejsie, ale princip je rovnaky - alebo sa mylim?
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Pon 22.01.2018 16:26

Nemyslím si, že v tom je jadro prístupu ich dvoch, v tom je jadro výcviku ako takého. Ak už pes niečo vie, je to schopný predviesť, tak nebudem odmeňovať horšie výsledky - neuspokojím sa so slabším výkonom :nwm: . Čo som pochodila semináre, tak všetci tréneri vytýkali benevolentosť pri odmeňovaní. To je problém, prečo väčšina semináristov nenapreduje, príliš dlho ostávajú na jednej úrovni a tolerujú psovi slabé výkony.

Vyzeralo to o doosť inak, občas to bolo riadne "týranie" (prosím neprehliadnuť úvodzovky), ale v konečnom dôsledku áno, to isté.
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obedience