Tréneri obedience - skúsenosti a referencie

Re: Tréneri obedience - skúsenosti a referencie

Poslaťod Elis » Pon 22.01.2018 16:31

Lindchen píše: vlastný pes až toľko neznamená.


tak to nevim, jestli s timhle souhlasim.
asi potrebuju videt vysledky uceni?

navic -nevim jak v OB, ale ve sportovce uz jsem vicekrat zazila, ze ten vyvoj jde tak rychle kupredu, ze kdo momentalne nezavodi -ujizdi mu vlak v metodice, hodnoceni, postupech.

neni lepsich praktickych rad nez od cloveka, co aktualne zavodi.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Tréneri obedience - skúsenosti a referencie

Poslaťod hisham » Pon 22.01.2018 16:32

Hej, mas pravdu, je to gro vycviku ako takeho. Ja som chcela vediet, ci v tejto zalezitosti neprisla s niecim revolucnym :lol: Ocividne nie, preto vravim, ze jak Diaz, lebo to je jediny seminar, na ktorom som bola, chapes :heh:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Tréneri obedience - skúsenosti a referencie

Poslaťod Lindchen » Pon 22.01.2018 16:36

Elis, trošku som prehnala, ako áno, určite, súhlasím. Ale mať jedného šikovného psa neznamená, že si poradí s iným - takým, ktorého vlastne nepozná.

Jo, hisham, nič revolučné, ale pre mňa proste šokujúce - to prevedenie :aaa: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Tréneri obedience - skúsenosti a referencie

Poslaťod Elis » Pon 22.01.2018 16:49

Lindchen píše:všetci tréneri vytýkali benevolentosť pri odmeňovaní. To je problém, prečo väčšina semináristov nenapreduje, príliš dlho ostávajú na jednej úrovni a tolerujú psovi slabé výkony.


tohle je ale casto zpusobene nejistotu ( nebo prave malo znalostna ). ale je to prirozene...

bavime se o tom casto.
Offtopic: kdyz jsem trenovala parkury sama -dostala jsem se na urcitou vysku, ktera byla "bezpecna". a nechtelo se mi zvedat prekazky - protoze jsem mela sama odpovednost za vysledek treninku. trenink stagnoval.
kdyz stal na zemi trener - slo se vys a trenink poskocil najednou o velky skok. i kdyz se stala chyba -koncilo se vždycky lepe nez se zacalo ( byl to dobry tener :lol: ) - ono u tech koni to ma cele jaksi jiné meritko -ty "chyby" totiz znamenaly pad, zraneni :joint:


ale principielne - s temi psy je to to same. sama si hraju, bojim se pritlacit neb si nechci rozbit to, co mam uz naucene i kdyz ne na 100%.
ale aby se to pohlo -je treba pritlacit. a asi ani ne riskovat -jako vedet, jak z toho ven, aby se to posunulo kupredu a ne zpatky.
a pocitaji se i sokujici pokusy Offtopic: -hlavne pokud se to netyka mého psa :aaa:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Tréneri obedience - skúsenosti a referencie

Poslaťod Elis » Pon 22.01.2018 16:49

Offtopic: a piste pomaleji, jo? nestiham cist areagovat :joint:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Tréneri obedience - skúsenosti a referencie

Poslaťod Lindchen » Pon 22.01.2018 16:51

Elis píše:ale aby se to pohlo -je treba pritlacit. a asi ani ne riskovat -jako vedet, jak z toho ven, aby se to posunulo kupredu a ne zpatky.

Toto :yes: .

Elis píše:a pocitaji se i sokujici pokusy Offtopic: -hlavne pokud se to netyka mého psa :aaa:

:lol: :lol:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Tréneri obedience - skúsenosti a referencie

Poslaťod Connie » Pon 22.01.2018 16:59

Mne sa jej práca so psom celkom páčila až na pár detailov - ten veľký psychický nátlak (neviem, či je to to správne pomenovanie) na borderky, ktorý mi v istých bodoch prišiel zbytočne prehnaný a bez zmyslu.
Nemám problém s "nepozitívnou" metódou, len teda myslím si, že som nebola jediná koho tam už boleli oči/uši, keď borderku nechali 15 minút opakovať povel target až sa z toho úplne zblbla, alebo keď sa druhej opakoval 10 minút povel k nohe, aby si napravila jednu packu o 3cm (na začiatku, potom sa opravila ešte na horšie, trošku lepšie, horšie a tak ďalej...).
Páčilo sa mi, že sa snažila docieliť toho, aby ten pes reálne rozmýšľal nad tým, čo robí a nie len nad odmenou. Dokonca aj to chytenie a povytiahnutie za obojok keď pes kňučí, vyzeralo, že by to mohlo fungovať. A zistila som, že mám úplne na hovno naučený kužel, lebo som blbo klikala. :angel:
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Tréneri obedience - skúsenosti a referencie

Poslaťod Lindchen » Pon 22.01.2018 17:04

Áno, toto myslím, čo Connie.

Dobre, že píšeš, mne sa veľmi páčilo, ako vravela, že "mne sa nepáči, akú má pes pri cviku náladu" a tiež, ako to zmeniť, napr. pri pomalých odkladačkách za pochodu. Vysvetlila veľmi dobre, preto pri polohách na diaľku psovi nevyjde prvé sadni a zvyšok je už dobre :jop: . Ten kužeľ, áno, no :heh: . Že čo nám všetkým psy stoja pri kuželi.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Tréneri obedience - skúsenosti a referencie

Poslaťod wer » Pon 22.01.2018 17:08

Lindchen píše:
Dobre, že píšeš, mne sa veľmi páčilo, ako vravela, že "mne sa nepáči, akú má pes pri cviku náladu" a tiež, ako to zmeniť, napr. pri pomalých odkladačkách za pochodu. Vysvetlila veľmi dobre, preto pri polohách na diaľku psovi nevyjde prvé sadni a zvyšok je už dobre :jop: .

coze? nepochopila som ani slovo :hi: poprosim vysvetlit.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Tréneri obedience - skúsenosti a referencie

Poslaťod Elis » Pon 22.01.2018 17:10

bych rekla, ze pes ma byt myslenkama při cviku, co se po nem bude chtit -ne rozchocholouseny, cekajici na odmenu nebo naopak vypnuty? ma premyslet o tom, co se po nem chce?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Tréneri obedience - skúsenosti a referencie

Poslaťod Lindchen » Pon 22.01.2018 17:10

Ani sa nedivím, vysvetlím, len teraz už padám z roboty, tak neskôr sa k tomu vrátim :lol: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Tréneri obedience - skúsenosti a referencie

Poslaťod wer » Pon 22.01.2018 17:13

Elis píše:bych rekla, ze pes ma byt myslenkama při cviku, co se po nem bude chtit -ne rozchocholouseny, cekajici na odmenu nebo naopak vypnuty? ma premyslet o tom, co se po nem chce?

Offtopic: aha. tak lindchen to napisala asi po cesky. :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Tréneri obedience - skúsenosti a referencie

Poslaťod Elis » Pon 22.01.2018 17:17

Offtopic: třeba se pletu :-)
jen popisuju, proc nemam první pokusy uspesne ja s Eliskou :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Tréneri obedience - skúsenosti a referencie

Poslaťod Lindchen » Pon 22.01.2018 17:31

Áno, Elis má pravdu. Psovod sa otočí chrbtom a pes sa vypne alebo myslí na iné. Než sa zapne, tak presvihne prvú polohu.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Tréneri obedience - skúsenosti a referencie

Poslaťod wer » Pon 22.01.2018 17:48

aha. ja som v tom hladala nieco zaludnejsie :heh: z tej zlozitej vety. :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obedience