Tréneri obedience - skúsenosti a referencie

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod vavrena » Pon 22.01.2018 12:33

tak ako sa to robí bežne - že odmeníš len ten najlepší výkon. Pes to bude opakovať dovtedy, kým to neurobí najlepšie ako vie. Kľudne 10 krát za sebou. Ale ako bolo povedané, toto je pre pracovné a už pretekárske psy s vysokým drivom, ktoré sú schopné rozmýšľať, opakovať cviky a meniť prevedenie a rozmýšľať nad tým. Nie pre psy, s ktorými sa ide skladať OB Z, chápeš...
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod Lindchen » Pon 22.01.2018 12:35

Na prvý pohľad to bol dosť šok po všetkých seminároch :heh: . Dávalo to zmysel, občas nie (mne), ale fungovalo.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod hisham » Pon 22.01.2018 12:51

Dik :jop: Takze rovnako ako Diaz.
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod Elis » Pon 22.01.2018 12:59

hisham píše: Cize Elis, podla teba su OB treneri este vacsi "drsnaci" nez ipaci? :lol:


nevim, jestli ještě vetsi -na to se pohybuju v OB prilis malo, abych to mohla napsat jako fakt -ale myslim si to.
Z toho, co vim o uceni poslusnosti doted..
Stejni urcite :lol:
Naposledy upravil Elis dňa Pon 22.01.2018 15:54, celkovo upravené 1
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod elfinka » Pon 22.01.2018 13:33

Ja som sa bala celkom ist k OB trenerke, som mala povodne pocit ze je to vsetko nunupozitivka. Ale toto popisane sa mi paci. Teda, nie to ze niekto sutazi so psom s upalom, ale ze sa trenuje tak aby to davalo zmysel, nie tak aby to bolo nutne furt nunupozitivne :smile:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod Lindchen » Pon 22.01.2018 14:37

hisham píše:Dik :jop: Takze rovnako ako Diaz.

Ani náhodou :lol: .
Díaz učí a pracuje dosť pozitívne, aj keď nekliká teda. Oproti Valentine mega rozdiel v podaní. Ale jemu psy častejšie blbnú na place.

elfinka, no záleží, ku komu by si šla.

EDIT: Inak posledný marcový týždeň 2019 príde zas, tak dojdite kuk :lol: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod Elis » Pon 22.01.2018 15:52

Lindchen píše: Ono tie úspechy a super drive so super presnou poslušnosťou prichádza po xy psoch. To asi nikto nemal na prvú šupu (asi).


ja ti nevim :-)
Podle me - kdyz nepouzijes urcite zpusoby -NIKDY tam nebude spickovy vykon u kazdeho psa, co si poridis i kdyby byl buhvikolikaty v rade...
uz jen protoze k tomu spickovemu vykonu si zacnes vybirat psy - nevezmes každého :yes: :lol:

Offtopic: A uplne presne chapu, proc neco nechces pouzit -mam to nastavene hodne podobne. Taky mam hranice, když mi nejaka dokonalost uz nestoji "za to" :-) :yes:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod Elis » Pon 22.01.2018 15:53

Lindchen píše: elfinka, no záleží, ku komu by si šla.


k nekomu, kdo bude mit vysledky s tim konkretnim psem?? :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod Lindchen » Pon 22.01.2018 15:57

Hlavne to neviem použiť, nemám na to skúsenosti, nutne to ani teraz nepotrebujem. Nemám na to ani psa ani ciele momentálne. A tiež sa mi to tak úplne nepáčilo :ha: .

S tým počtom psov neviem, či si rozumieme. Hovorím o tom, že človek naberá skúsenosti postupne, aj sa odváži viac skúšať, vymýšľať - pri každom ďalšom psovi. A teda má aj viac info. Samosebou, kto nerastie, neučí sa, tak môže mať psov aj 20.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod elfinka » Pon 22.01.2018 16:02

Ja si myslim, ze ani len na vlastnych xy psoch sa clovek nenauci tolko, aby ten uspech nebol skor nahoda ze ste si so psom a vybranym sportom zrovna sadli.

Kto je teda pozitivkovy a kto neni?
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Tréneri obedience - skúsenosti a referencie

Poslaťod Lindchen » Pon 22.01.2018 16:15

Ja by som skôr šla k niekomu, kto sám vychoval úspešných pretekárov (aj s rôznymi plemenami). Lebo ako elfi hovorí, vlastný pes až toľko neznamená.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Tréneri obedience - skúsenosti a referencie

Poslaťod Lindchen » Pon 22.01.2018 16:16

Na akú úroveň sa chceš dostať a koľko do toho chceš investovať? :lol:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod Elis » Pon 22.01.2018 16:17

[/quote] človek naberá skúsenosti postupne, aj sa odváži viac skúšať, vymýšľať - pri každom ďalšom psovi.[/quote]

jj. tohle je fakt..
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod hisham » Pon 22.01.2018 16:19

Lindchen píše:
hisham píše:Dik :jop: Takze rovnako ako Diaz.

Ani náhodou :lol: .

Lindchen, ale nevravim o celkovom pristupe, ale o odmenovani iba top vykonov. Aj on to stale prizvukoval a neodmenil psa za vykon, ktory nebol jeho top (dokonca ani stenata - ak mali predchadzajuce pokusy lepsie, horsie uz neodmenil, ignoroval).
Toto:

vavrena píše:tak ako sa to robí bežne - že odmeníš len ten najlepší výkon. Pes to bude opakovať dovtedy, kým to neurobí najlepšie ako vie.


Mozno v jej podani to vyznelo drsnejsie, ale princip je rovnaky - alebo sa mylim?
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Tréneri obedience - skúsenosti a referencie

Poslaťod Lindchen » Pon 22.01.2018 16:26

Nemyslím si, že v tom je jadro prístupu ich dvoch, v tom je jadro výcviku ako takého. Ak už pes niečo vie, je to schopný predviesť, tak nebudem odmeňovať horšie výsledky - neuspokojím sa so slabším výkonom :nwm: . Čo som pochodila semináre, tak všetci tréneri vytýkali benevolentosť pri odmeňovaní. To je problém, prečo väčšina semináristov nenapreduje, príliš dlho ostávajú na jednej úrovni a tolerujú psovi slabé výkony.

Vyzeralo to o doosť inak, občas to bolo riadne "týranie" (prosím neprehliadnuť úvodzovky), ale v konečnom dôsledku áno, to isté.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obedience