Ako a kedy začať

Ako a kedy začať

Poslaťod midaw » Str 01.06.2016 10:03

Kedy je správny čas na začatie cvikov napr. Vyslanie do štvorca atď. Alebo s akými cvikmi začať?
midaw
Nováčik
 
Príspevky: 43

Re: Ako a kedy začať

Poslaťod elfinka » Str 26.10.2016 12:53

Ozivim temu lebo ma prihodny nazov :joint:
Mate nejake oblubene zdroje inspiracie na nacvik jednotlivych cvikov? Videa, blogy, fb skupiny?
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Ako a kedy začať

Poslaťod Elis » Sob 29.10.2016 10:02

to nikdo nic?
jsem se tesila :ua:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: Ako a kedy začať

Poslaťod Alexis_2506 » Ned 11.06.2017 12:59

Taktiež by som rada vedela čo a ako pri obedience, napríklad či sa to dá naučiť aj doma, bez všetkých seminárov, ak nie som nejaký skúsený psí tréner :angel:
Alexis_2506
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2

Re: Ako a kedy začať

Poslaťod Lindchen » Pon 12.06.2017 14:25

Všetko sa dá učiť aj doma "na kolene". Obvykle potom človek zistí, že na niektoré cviky/výcvikové zádrhely už nestačí, vyberie sa na seminár a tam zistí, že kopec vecí robil zle a že niečo už možno ani nepreučí alebo bude preúčať veľmi dlho.
Také lowcostové riešenie je chodiť na trénigy s niekým, kto trebárs semináre pochodil alebo je v OB skúsenejší.

Dobré je aspoň popozerať videá, mnohí tréneri majú free videá na YT a osobne odporúčam No limit obedience. Je to síce platené, ale ozaj na úrovni a výborné veci sú tam vysvetlené.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Ako a kedy začať

Poslaťod Aris » Pia 26.01.2018 15:04

Oživím túto tému :hi: viac-menej definitívne som sa rozhodla pre obedience. Takže, donesiem domov šteníka a čo teraz? Keďže pôjde o útulkáča, najprv budeme musieť absolvovať všetky očkovania kým sa vyberieme na cvičák. Čo ho zatiaľ mám doma učiť? Naklikať ho? Bojím sa, že niečo pokazím hneď v začiatkoch a budem musieť pracne preúčať.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Ako a kedy začať

Poslaťod Lindchen » Pia 26.01.2018 15:08

Zatiaľ ho vychovávaj, aby z neho bol dobrý spoločník. Na obedience budeš mať samostatnú sadu povelov, takže zatiaľ ho kľudne uč prevádzkové povely, socializuj, môžeš naklikať. Popozeraj si skúšobný poriadok, hlavne vykonanie cvikov, ako majú vyzerať. Potom jednotlivé cviky môžeš prebrať na DF. Môžeš si objednať knihu o OB.
No a veľa, intenzívne sa hrať.
Už ho budeš mať doma, keď bude seminár?
Naposledy upravil Lindchen dňa Pia 26.01.2018 15:11, celkovo upravené 1
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Ako a kedy začať

Poslaťod Aris » Pia 26.01.2018 15:10

Nie, plánujeme až nejak máj/jún, ale to už chcem byť múdra :ha:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Ako a kedy začať

Poslaťod Lindchen » Pia 26.01.2018 15:11

Prines otázku na seminár :lol: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Ako a kedy začať

Poslaťod Aris » Pia 26.01.2018 15:20

Ja sa hanbím, že sa tam budem pýtať úplne hlúposti :ach: napríklad vôbec nemám jasno, či sa najskôr učí fixácia labiek alebo najskôr sadni/ľahni/stoj a keď toto zvláda tak sa pridá tá fixácia. :nwm:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Ako a kedy začať

Poslaťod Lindchen » Pia 26.01.2018 15:30

Seminár je na to, aby sa ľudia pýtali na to, čo nevedia. Zrovna ten, čo som ti odporúčala, je koncipovaný pre začiatočníkov (aj) :smile: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Ako a kedy začať

Poslaťod elfinka » Pia 26.01.2018 15:34

Aris píše:Bojím sa, že niečo pokazím hneď v začiatkoch a budem musieť pracne preúčať.

Iba ten, čo nič nerobí tak nič nepokazí. Môžeš samozrejme čakať kým budeš mať dozor a predtým nič nerobiť, ale v tréningu platí miliónkrát že chybami sa človek učí.
Ja by som už s prckom začala troškou chôdze za pamlskom a inými navádzanými cvikmi na svalovú pamäť. A hlavne veľa hier na spoluprácu a sústredenie.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Ako a kedy začať

Poslaťod Elis » Pia 26.01.2018 15:44

elfinka píše: A hlavne veľa hier na spoluprácu a sústredenie.


:yes:

Ale Aris - neboj se vyzkouset si, jak se pes vlastne uci :lol:
Nebud hned svazana nejakou vidinou sportu.
Spokojeny spolecny život, psi partak -to je to nejdulezitejsi. Az pak je sport nejaky...

jinak - Eliska umela/umi spoustu hlouposti -k nicemu vlastne. Ale hodne jsem se na tom naučila ji znat, klikr používat a tak.
podavani věci do ruky, pamlsek na nos a jeho chyceni, zavirani dveri, hledani hracek podle jmena, panackovani, sudy - to jen tak narychlo, co si pamatuji.
tohle kdyz se nauci blbe, nic se nestane totiz :-)
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: Ako a kedy začať

Poslaťod Aris » Pia 26.01.2018 16:41

Tak Rony toho vedel celkom dosť, ale vždy mi bolo jedno ako ľahne, ako predsadne, všelijaké blbiny som vždy učila. Myslím, že bol celkom pekne motivovaný, ale ja už to ani moc nepamätám ako som ho učila. Šak som mala 13 rokov, tak teraz som z toho taká trochu nesvoja, aby som to ( aj prílišnou snahou) nakoniec len celé nepokazila, aby nakoniec pes aj mal chuť pracovať. Jasné, keď to nepôjde tak nebudem z toho smutná, ale chcela by som sa venovať nejakému športu ak sa bude dať. :smile:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Ako a kedy začať

Poslaťod wer » Pia 26.01.2018 22:38

Chyb urobis ajajaaj, tomu sa nevyhnes. :lol: Ono so steniatkom je fakt najpodstatnejsie to, co baby hovoria - vybudovat si ten kontakt a chut spolupracovat cez hry. Zvysovat motivaciu na hracky, zradlo
Zvysok dako pojde. :no: Nebud veru v krci, uzivaj si to a hlavne sa neporovnavaj s nikym. :heh: Tie seminare ti pomozu v tom rozhlade, pozeraj videa, citaj clanky, sleduj pri praci profikov...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Ďalší

Späť na Obedience