Vysielanie do štvorca

Re: Vysielanie do štvorca

Poslaťod vavrena » Ned 21.10.2018 13:27

Peti, ale veď ten pes aj reálne hľadá štvorec. V trojkách ho hľadá úplne sám, označí sa mu len smer, a môžem ti povedať, že pes môže zablúdiť aj priamou cestou do štvorca, stačí, že sa nedíva pred seba, keď má, a keď kus krivo vybehne, o 15 metrov už to je riadne mimo. Samozrejme stalo sa nám :pac: . Bežala, bežala, a keď sa pozrela doľava, zistila, že je už na úrovni štvorca, a vedela, že je zle. Opravný pokus dala krásny, ale nula jak hrom, i keď snaha bola.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Vysielanie do štvorca

Poslaťod Shel-chan » Pon 22.10.2018 16:58

moschino píše:No vsak hovorim, ze ako trik (cele na jede povel a samostane vyoracovanie) mi pride tazsie.

to neni o tom, že by to ľudia chceli cvičiť ako jeden cvik, ono sa to cvičí samostatne a s viacerými povelmi, ale keď si pes zvykne na stereotyp, tak robí dopredu aj bez povelu.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Vysielanie do štvorca

Poslaťod moschino » Str 24.10.2018 20:21

Tak som skusila ten stvorec. Pasku si nevsimajte, je provizorna, splasila som to niekde v Pepcu :lol:
Takze teda jak to? Na videu nas 2hy pokus o stvorec vobec. Technika teda asi nikde, len ci to teda chapem ja :nwm:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Vysielanie do štvorca

Poslaťod Shel-chan » Str 24.10.2018 23:24

ooooo luxusné :love: ako si učila??

my two cents: ak má také vynikajúce zastavenie, zastavovala by som ho kľudne aj inde než v strede štvorca, nech fakt počúva na povel a neurobí si stereotyp že sa zastavuje vždy len v štvorci, aby ti pred štvorcom nezačal spomaľovať.
druhá vec: neopakovala by som to toľko krát. akonáhle to má naučené, robila by som na prvý správny, a potom šla na niečo iné.
strašne dobre to vyzerá :aplause: nepokazte si to!!
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Vysielanie do štvorca

Poslaťod Lindchen » Štv 25.10.2018 6:40

Veľmi pekne to vyzerá, ale súhlasím so Shel, že buď teda občas nech štvorec aj prebehne. Ak to nechceš, tak tento cvik rob minimálne, t.j. málo opakovaní za sebou. Samostatne si pretrénujte aj vysielačku rovno vpred bez štvorca. To zastavenie vyzerá, že má riadne v krvi už, netreba to drilovať, nech sa tam nezačne viazať na štvorec.
Ak sa chceš pohrať, tak nauč na nový povel zastavenie už aj s automatickým otočením sa kolmo na teba. Nie je to povinné, ale je to pekné na efekt.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Vysielanie do štvorca

Poslaťod moschino » Štv 25.10.2018 11:02

Vdaka :hi:
No, ja som si toto vydrela pri dd, ked som ho ucila chodzu predo mnou. Akurat taka drobnost je, ze on si to spojil s tym, ze sa ma na nieco focusovat a idem smerom k tomu. Pri dd si sam vyberie nieco, ktorym smerom ide, nieco pred nim. Nejaky stlpik, konkretny kusok zatarasy, hocico. Tu ak si vsimnete on sa focusuje na lavy zadny kuzel. Preco prave ten, netusim. Ak by som ho nezastavila na povel pred nim, isiel by az k nemu a robil by na nom nose touch. Ja ho zastavujem este predtym, ako tam dojde.

A ucila som na target na zemi. Akurat, ked som ho uz odburavala a bol dost daleko od neho, ze ho maly na zemi nevidel, snazil sa hladat nieco ine, na co sa zameria a ktorym smerom ide. Preto ten focus. No a odmenovala som vzdy to, ze kuka dopredu, nie na mna. Preto aj tu kuka jak taky trt na predmet, ktory si vybral. A nechcem to prave menit, ze sa ma otacat na mna :nwm: staci mi pre nejake OBZ aj toto, ze kuka do prec?
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Vysielanie do štvorca

Poslaťod Lindchen » Štv 25.10.2018 11:11

Stačí.
Kto ťa bude posudzovať?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Vysielanie do štvorca

Poslaťod wer » Štv 25.10.2018 11:14

Offtopic: metodicky podla mna to stoj ma byt tak, ako bezi... proste akonahle zacuje povel, nohy sa musia prestat hybat.. :angel: ked sa uz toci, je to kvazi zmena polohy...
tym nevravim, ze to tak naozaj je, len proste logicky sa to vylucuje s presnostou :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vysielanie do štvorca

Poslaťod Lindchen » Štv 25.10.2018 11:18

wer, máš pravdu. Ale aj jedno aj druhé je z hľadiska cviku dobre.
Môj osobný názor je, že sa preferuje otočka, ale skúšobný poriadok to neupravuje, takže nie je problém so zastavením. Je pravda, že som videla asi len dvoch psov takto zastavovať, ale boli tam zlé body pre viacero chýb, neviem, či toto konkrétne bolo/nebolo vytknuté. Nemyslím si, že by malo byť.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Vysielanie do štvorca

Poslaťod moschino » Štv 25.10.2018 12:15

Ok. Netusim kto. Rozmyslam nad tym modrym zavodom v hale. Ale kto posudzuje nemam sajnu. Vsak mne ani skusobny poriadok nic moc nehovori, nie este kto posudzuje :prd:
Ked sme boli na tom seminari s Julkou, vtedy sme robili box prvykrat. Tiez takto robil, ale nepamatam sa, ci sa vyjadrila, ze to je zle alebo ze to tak byt nema. Iba ze tak to robi malo psov :nwm:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Vysielanie do štvorca

Poslaťod Lindchen » Štv 25.10.2018 12:26

Vo vyšších triedach sa psovod pohybuje a pes je privolaný k nohe. Nemal za tebou príliš otáčať, resp. nesmie zmeniť polohu - takže potom tá výdrž v polohe musí byť tip top. Ale ak chceš len Ztko, v pohode. Nemyslím si, že bude bodová zrážka.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Vysielanie do štvorca

Poslaťod vavrena » Štv 25.10.2018 12:50

Rovnaký spôsob zastavenia vo štvorci - hlavou od psovoda má tiež dogdancerka Sandra Roth, a tá vyhrala prvé kolo OB1 na Joop de Reus s 306 bodmi, a štvorec mala za 10 :no:.

Tu skôr vidím malú zrážku za to, že pes ide krajom, nie na stred.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Vysielanie do štvorca

Poslaťod moschino » Štv 25.10.2018 13:14

Za to je zraska? Vsak stvorec triafa. Nie je to terc, ze stred za viac bodov :nwm: toto OB je strasne zvlastny sport
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Vysielanie do štvorca

Poslaťod Shel-chan » Štv 25.10.2018 23:26

ja tiež súhlasím, že takto by to malo byť.
málo psov to tak robí, lebo im je prirodzenejšie sa otočiť na psovoda, aby s ním udržali kontakt. ale technicky je toto správnejšie, v skúšobáku nie je napísané, že sa má pes otočiť.

v nižšej triede určite nebudú riešiť, že pes ide krajom. v trojke by už teoreticky mohli, ale... tam máš zas milión iných vecí, čo vieš pohnojiť.

predbiehanie štvorca môžeš trénovať aj tak, že keď sa dostane do štvorca, tak namiesto zastavenia zavelíš uvoľňovací povel a hodíš v tom smere (za štvorec) hračku/pamlsok.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Vysielanie do štvorca

Poslaťod Elis » Pia 26.10.2018 6:15

me se to libi takhle :lol:

když mu pak reknes lehni -neotoci se?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obedience