Switch to full style
Odoslať odpoveď

Obedience pomocky

Ned 01.05.2016 17:46

Ake pomocky mate na cvicenie OB doma? Kde to zvyknete vsetko nakupovat? Aport je naozaj najvacsi 450 gramovy a vacsi sa neda pouzit? (My nosime 900g momentalne)
Kolko kuzelov si zohnat na trenovanie?

Offtopic: Mame vraj spravit zopar zakladnych skusok a ZOP sa mi nepaci, tak reku ze sa vrhneme do OBZ kym tam nedaju aj u nas to priblble chodenie psov blizko okolo seba

Re: Obedience pomocky

Ned 01.05.2016 17:57

Kužele mám z normálneho športového obchodu, na OB sú na tréning minimum štyri, na ten štvorec, a ak si chceš ohraničiť vzdialenosť na ďalší cvik, tak len preložíš, alebo si nakúpiš viac a značkuješ čo chceš. Ja mám kuželov 9 (bolo 10, ale desiaty niekto rozkúsal), ale to kvôli DD.

V OB sú činky oveľa ľahšie, ja som tiež trénovala s IPO činkami. Ale nemám šajn o váhach jednotlivých veľkostí, vyberáš si pred štartom takú, aby bola psovi akurát do huby. http://ob-vlcek.webnode.cz/pomucky-pro-ob/aporty/

Re: Obedience pomocky

Ned 01.05.2016 17:58

vavrena napísala podstatné, doplním, že 450 g je najväčší aport na skúške.

Re: Obedience pomocky

Pon 02.05.2016 13:20

Ja mam cosi aj odtialto http://www.akidog.cz/
Plus urcite si kup velky kuzel :no:

Re: Obedience pomocky

Uto 07.06.2016 18:03

Aj som zabudla, včera som zmajstrovala štvorec, ľudia, mám poriadny štvorec! Už nemôžem vydržať, kedy otestujem :heh: .

Re: Obedience pomocky

Uto 07.06.2016 18:28

foto

Re: Obedience pomocky

Uto 07.06.2016 18:31

Urobím, len som v práci a prídem neskoro, mobil mi pri umelom osvetlení zle fotí, sfotím zajtra ráno (ak nezabudnem) :yes: .

Re: Obedience pomocky

Uto 12.07.2016 11:08

aká má byť farba a rozmery kuželov? A pásky na štvorec? Sa mi zdá, že niekde spomínali už aj ružovú. Môže byť dvojfarebná?

Re: Obedience pomocky

Uto 12.07.2016 16:25

Skúšobný poriadok farbu neurčuje, len výšku koželov a šísku pásky. Kužeľ má byť tuším 15 cm a šírka pásky aspoň 3 cm. Kužele aj na preteku bývajú o trošku vyššie, psovi na tom až tak nezáleží, ak ide o centimetre.
Najčastejšie bývajú kužele oranžové, červené a žlté, pásky bývajú červené a čierne. Pre mňa je používanie týchto farieb choré, pes to dobre nevidí, ale čo už. Dobrým zvykom by bolo mať aspoň pásku bielu :ua: . Ale ak chceš pretekať, rieš radšej tak, ako je na preteku, lebo pes sa ti stratí.

Re: Obedience pomocky

Uto 12.07.2016 17:53

Dakujem :smile:

Re: Obedience pomocky

Uto 26.07.2016 19:45

linda ahaaaaaa :aaa:
huraaaa
Obrázok

edit: pozerám na tie kužele, šak tie sú väčšie než ten pes [emoji38] ak tie už nebude vidieť, asi ho zahluším... :pac:

Sent from my Passport using Tapatalk

Re: Obedience pomocky

Uto 26.07.2016 19:50

Naco je dobry umelohmotny aport?

Re: Obedience pomocky

Uto 26.07.2016 20:23

Umelohmotný je prechodový - z dreva na kov.
Ja ho moc nemusím, Arisa naučil akurát poriadne prekusovať, lebo on ľúbi hryzkať plasty :joint: .

Shel, super :jop: .

Re: Obedience pomocky

Uto 26.07.2016 20:42

čoooo, a ja som ho kvôli Kese kupovala, lebo že ona si vždy tak prechytí ten drevený, mňam mňam :pac:

má byť aj proti prekusovaniu, tvrdý plast vraj psy neláka žuvať

Sent from my Passport using Tapatalk

Re: Obedience pomocky

Uto 26.07.2016 20:46

Shel-chan píše:má byť aj proti prekusovaniu, tvrdý plast vraj psy neláka žuvať.

U nás to teda ani trochu nezabralo :fizel: . Donesiem ti ho ukázať, ako je obžratý. A to samozrejme nedostával na nejaké žutie, len aport. Na druhej strane je pravda, že ho to rozaportovalo na činky.
Odoslať odpoveď