Skušobný poriadok Obedience

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod Elis » Pon 13.02.2017 8:28

pigie píše:OB je podla mna prave o subjektivite :angel:


tak porad pes musi predvest cviky, ne? :nwm:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod pigie » Pon 13.02.2017 8:29

To ano, ale ako sa pritom chova, aky ma celkovy dojem, to je o subjektivite.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod elfinka » Pon 13.02.2017 9:07

No však, celkový dojem je o subjektivite. Načo ju tlačiť aj do ostatných cvikov?
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod dasken » Pon 13.02.2017 9:11

pigie píše:OB je podla mna prave o subjektivite :angel:
sak to, hlavne ked vies za jeden cvik dostat od rozhodcov 8 aj 0 bodov, a vobec im to nepride zvlastne


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
dasken
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 380

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod dasken » Pon 13.02.2017 9:11

pigie píše:OB je podla mna prave o subjektivite :angel:
sak to, hlavne ked vies za jeden cvik dostat od rozhodcov 8 aj 0 bodov, a vobec im to nepride zvlastne


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
dasken
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 380

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod pigie » Pon 13.02.2017 9:14

Pretoze pes sa ma pohybovat prirodzene pri chodzi pri nohe? :nwm: Toto nie je o celkovom dojme, ale o tom, aby ludia neucili nasilne veci, ktore psovi prirodzene nie su. A neverim, ze akykolvek pes bude vyvracat hlavu na pana dobrovolne, kym nie je za to odmenovany :nwm:

A je to uplne jedno, aj keby to bolo popisane uplne presne do puntiku, vzdy tam bude rozhodca vnasat subjektivitu, lebo proste OB take od prvopociatku je, ze sa prihliada nielen na cviky, ale aj na plemeno, radost prevedenia (akoze uz len teraz nieco, co sa niekomu paci moze niekomu prist bleee),...

Ako mne sa prave preto OB paci :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod clupko » Pon 13.02.2017 10:07

tak ja neverim, ze akykolvek pes pojde cloveku presne pri lavej nohe na urovni kolena bez toho, aby za to bol odmenovany :heh: nic z OB nie je prirodzene, vsetko musis naucis. a ked ma nejaky pes taky prejav, ze nadsene hopsa s hlavou vyvratenou dohora.... tak holt smola, niektori rozhodcovia to budu penalizovat. mne sa tato zmena zda dost odveci :nwm: jasne, ze zalezi od subjektivneho hodnotenia, ale podla tohoto by rozhodca mal dat 0 (alebo zrazku) aj ked sa mu tento prejav paci.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1921
Bydlisko: za horami

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod pigie » Pon 13.02.2017 10:09

Ale v pohode pojde pri kolene, ked bude za to odmenovany. Ale tu hlavu vyvratenu dohora no, nefim.... Ved vid Fry.. On chodil pri nohe a nevyvracal hlavu. Teraz vyvracia, lebo bol za to odmenovany :heh: Sa asi nechapeme. Ale ja radsej 100x radsej vidim psa iduceho popri nohe a pozerajuceho sa vpred, ako vytoceneho a poskakujuceho :angel: Prirodzenejsie je to prve a podla mna aj menej penalizovane :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod Elis » Pon 13.02.2017 10:41

dasken píše: hlavne ked vies za jeden cvik dostat od rozhodcov 8 aj 0 bodov, a vobec im to nepride zvlastne


a nezduvodnuji to??
dokazu si představit takovy rozdil, protoze proste jeden si chyby nevšimnul a druhy ano -konec koncu -proto tam jsou dva.
ale ne, ze podle dojmu hodnotit????

k te chuzi - podle me je to velkou merou dane hlavne stavbou tela. blbe se to ovlivuje jen vycvikem.
vycvik vyresi zakladni pozici u nohy, ale uz ne tolik pohyb.

jinak dotaz -ono se to vi o te chuzi třeba jiz několik sezon? měli jste cas si psy predelat?

Offtopic: jinak ja jsem zvedava na letošní sezonu - moji sportovku ma piskat OB rozhodci.
jsem z toho poněkud rozpacita, protože uz jsem slyšela o tom, jak piska - a -no nelibi se mi to. konkretne třeba penalizovala prirazeni s výskokem -ze to ohrozuje psovoda a je to od psa nebezpecny projev?? atd.


pigie píše:Ale tu hlavu vyvratenu dohora


vis, když jsem kdysi zacinala cvicit, Eliska mi tu pozici nabízela docela sama od sebe.
koukala na me s pohledem "dej mi úkol, dej mi úkol" :ha:
mela jsem ji teda predelat na prirozenejsi nekoukani na me ? :angel:

aneb -co je prirozene, ze?
proto mi vadi když se do OB vic a vic bude pridavat subjektivni dojem. ty ostatní zmeny se mi libi -zpresnuji bodovou penalizaci za tu kterou chybu -to je pro me OK cesta. clovek vi, CO ma cvicit. u te chuze to zazdivaji...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod pigie » Pon 13.02.2017 10:44

Elis - prirodzene pozeranie na psovoda beriem a to ani oni neriesia. To, co je neprirodzene chcu riesit. A ze to zrusi tych par, co sa budu tvarit, ze pes to robi prirodzene je podla mna nic v porovnani s kvantom tych, co to tak schvalne ucia...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod Elis » Pon 13.02.2017 10:49

pigie píše:To, co je neprirodzene chcu riesit.


a ja ti pisu , ze nevyresi, protoze to nejde moc rozeznat :jazyk:

však nepoznají ani psa pod tlakem - neumi to ohodnotit.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod pigie » Pon 13.02.2017 10:49

Inak, tie nuly su zvlastne, lebo tie su zvycajne dobre vytycene, za co je 0. Skor bodove zrazky urcene uplne presne popisane, byvaju len v niektorych pripadoch.

Vyriesia, vsetko, co IM pride neprirodzene budu bodovat 0 :nwm:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod Elis » Pon 13.02.2017 10:55

pigie píše:Vyriesia, vsetko, co IM pride neprirodzene budu bodovat 0 :nwm:


a to je presne to, co nam vadi....

ano, uplne extrémy jdou dobře poznat a asi i ohodnotit.
ale pak ještě zbyva prevazuji "seda zona" - kde to muze byt tak i tak :kak:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod pigie » Pon 13.02.2017 10:56

Seda zona je uz len o tom, ako to na psovi vyzera :nwm: U niekoho to moze byt OK, pre niekoho 0 :nwm: Normalna subjektivita :nwm:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod elfinka » Pon 13.02.2017 11:00

pigie píše:to ani oni neriesia. To, co je neprirodzene chcu riesit.

Na toto len, pockajme si. Ale ja som dost skepticka, ak nerozozna ci to je alebo neni prirodzene, tak to logicky nemoze ani ferovo ohodnotit.

Obcas staci s takym psom robit, a clovek zmeni pohlad na to, co je a co neni prirodzene. Uz som robila aj s hovi-steniatkom ktore prirodzene vyhadzovalo packy do vzduchu, a to mi kedysi prislo ako nieco sialene divne.

penalizovala prirazeni s výskokem -ze to ohrozuje psovoda a je to od psa nebezpecny projev

Offtopic: A neni? :haha: Ja obcas mam trochu strach ze po priradeni psa budem bez nosa alebo ucha :haha:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obedience