Skušobný poriadok Obedience

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod Elis » Uto 20.03.2018 12:50

elfinka píše:Akože keď mi pes nezvláda iné psy, zákazu mu aj stopovať? Nonsens


buh vi, jak to vlastne je :-)
Offtopic: když se z 3 mesice/6mesicu/distanc v Ob stalo 6/12/distanc všude:-)
v IPO se to tak neresi - nevylouci te. ale v OB porusis pravidla OB - a nesmis nikam? divne..


ale ne, nebudu tam startovat:-)
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6398
Bydlisko: Praha

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod elfinka » Uto 20.03.2018 12:55

Pytala som sa speci aj na ipo, ci to fakt beru aj tam. A neodpovedali mi :lol:
Ani ci sa ten distanc dostava len za agresivitu na place, alebo aj spravanie mimo plac prenasaju aj do inych sportov.
Ono to aj tak zalezi od rozhodcu, na IPO ta tiez vedia disknut za agresivne spravanie mimo plac, len to proste tak neriesia rozhodcovia. Mozno je to proste nevyspelost stale toho OB?
Podobne ako za nevyspelost povazujem tu cast debaty o treningoch :smile:

Nu, Finsko sa pre mna kynologicky odpisalo vcerajskom :heh: Byvat tam, by bol Fido uz davno predany a ja by som sa venovala psovi ktory je aspon trosku nadejny

Offtopic: Ale privadza ma to na otazku, aky sport je vlastne vhodny pre podobneho kretenopsa? Aby bol bezpecny pre inych a pritom psa viedol k poslusnosti.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod Elis » Uto 20.03.2018 13:00

elfinka píše:Ono to aj tak zalezi od rozhodcu, na IPO ta tiez vedia disknut za agresivne spravanie mimo plac, len to proste tak neriesia rozhodcovia.


jen -disknout te z te konkretni akce :lol: a nijak dal se to moc neresi...
nevim -me to v te sportovce pripada, ze lidem ta agrese nevadi, protože ji vlastne dokazaji zvládat??
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6398
Bydlisko: Praha

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod Lindchen » Uto 20.03.2018 13:21

Neviem, ako to bue a nie som práve zástancom radikálnych riešení - tam sa zrejme museli dohodnúť všetky asociácie klubov a zväzy. Inak sa "neštart" nedá vynútiť.

A šport robiť môže, len nie pretekať na oficiálnych pretekoch a skúškach...
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod elfinka » Uto 20.03.2018 13:25

Lindchen píše:A šport robiť môže, len nie pretekať na oficiálnych pretekoch a skúškach...

:joint:
Takze nemoze. Cvicenie doma na dvore neni sport, ked mu to nikde nedovolia otestovat ci ma nacvicene naozaj.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod wer » Uto 20.03.2018 13:25

Lindchen píše:
A šport robiť môže, len nie pretekať na oficiálnych pretekoch a skúškach...

a to uz naco by to robil? :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod Lindchen » Uto 20.03.2018 13:30

Nevedela som, že pre ľudí sú preteky kľúčové, dôležité až takto :nwm: . Až tak, že "na čo iné by robil šport" - neviem, no, ako aktivitu, spoločne strávený čas? Dištanc skončí a ide sa ďalej.
Ale každý robíme šport pre iné.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod Elis » Uto 20.03.2018 13:57

Lindchen píše: neviem, no, ako aktivitu, spoločne strávený čas?


tak tomu ale pak nemusim rikat sport :hi:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6398
Bydlisko: Praha

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod Lindchen » Uto 20.03.2018 14:04

Čiže úroveň športu, resp. šport samotný je definovaný účasťou na pretekoch? Neviem. Možno to tak skutočne je, ja som to tak nikdy nebrala.
Pretekať sa dá aj tak, ako vidíme na Crufte :heh: . Robia teda šport, či sa proste len prihlásili?

Každopádne, príde mi nefér, aby pes nič nerobil, lebo nemôže na preteky. A to aj robiť to na úrovni. Uznávam, že toto úplne obvyklé nie je - makať a nesúťažiť.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod elfinka » Uto 20.03.2018 14:14

Elis píše:jen -disknout te z te konkretni akce :lol: a nijak dal se to moc neresi...

V IGP je uz pri disku za agresivitu povinnost spravit znova BH.
Taketo riesenie mi pride zmysluplnejsie, proste ukaz ze si sa napravil a mozes pokracovat. Bez ohladu na to kolko ti to potrva.

Ono to aj tak nakoniec zalezi len od rozhodcu. Jeden mi vravel ako na nejakom vyssom preteku diskol psa za zavrcanie na bedne, ini sa len s uskrnom pozerali ako po sebe psy na bedne vrestia a chcu sa zabit, len si dali pozor aby ich nekusli pri podavani ruky :lol:

Oni sportovat nemozu ani psy hendikepovane, toz asi ked je pes hendikepovany na hlavu tak to tiez sedi, ze by cvicit nemal. Len je to take smutne, lebo ked uz psa mas, tak co s nim potom. Ten co nemoze zo zdravotneho hladiska, tam to mrzi menej, lebo ked nemoze fyzicky tak proste nemoze. Ale ked cvicit chce, fyzicky moze, len nevyhovuje :nwm:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod Elis » Uto 20.03.2018 14:32

elfinka píše:proste ukaz ze si sa napravil a mozes pokracovat


njn. ale do jake miry se to "opravuje" ve sportovce ?
jen do te, do které to jde.
tj. když pes je pod povelem, pod vlivem psovoda a zrovna a tak i cele okolí.

nikdo se nebude snazit vygumovat psovi hlavu uplne všude a navždy - jen při nástupu dostane do huby micek.

trosku v tom vidim rozdil od toho, ze budeme všichni a vždycky všude slunickovi?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6398
Bydlisko: Praha

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod Elis » Uto 20.03.2018 14:37

Lindchen píše: Každopádne, príde mi nefér, aby pes nič nerobil, lebo nemôže na preteky. A to aj robiť to na úrovni.


neznam nikoho takového.
zato znam dost pripadu, kdy když to není na zavody -kaslou na psa -ale cas od casu to nevydrzi - a psa "vytahnou". jestli se to treba samo od sebe nezlepšilo :ua:

a jinak -před 6ti lety jsem netusila, ze něco takového jako sport se psem existuje - a presto jsem se dokázala se psy zabavit docela dobře.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6398
Bydlisko: Praha

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod elfinka » Uto 20.03.2018 14:39

Elis píše:nikdo se nebude snazit vygumovat psovi hlavu uplne všude a navždy - jen při nástupu dostane do huby micek.

trosku v tom vidim rozdil od toho, ze budeme všichni a vždycky všude slunickovi?

Nu, co ine nez suhlasit.
Ja akoze chapem tu druhu stranu, proste ked je pes slnieckovy vzdy a vsade, tak je mensia sanca ze nastane problem ked sice v treningu furt poslucha, ale zrovna to psovod neodhadol kedy je uz cas startovat. Boja sa o svoje psy, aj ja sa bojim o ich psy ked startujem :haha:
Do bezneho sidliskoveho zivota ani nechces tie normalne psy ktore maju aj neslnieckovy pohlad na svet.

Elis píše:před 6ti lety jsem netusila, ze něco takového jako sport se psem existuje - a presto jsem se dokázala se psy zabavit docela dobře.

Zabavit? To samozrejme ide. Ale rozhodne by nebol s poslusnostou (ani sidliskovou) tam kde je teraz ked sportujeme.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod Lindchen » Uto 20.03.2018 14:43

elfinka píše:Len je to take smutne, lebo ked uz psa mas, tak co s nim potom.

Áno, ja toto plne chápem.

Asi sa zhodneme, že fakt agresívneho psa na pretek nie - nie v zmysle, aby sa ostatní mali reálne obávať (alebo majiteľ), že dôjde k nejakému nešťastiu.

Za tie roky, čo som sa zúčastnila rôznych akcií a pretekov, mi príde, že asi len v športovke a mushingu existuje obozretnosť a psov si vedia postrážiť. U iných športov je to tak trochu anarchia - mnohí prídu nepripravení so pšíkom, ktorý "nič neurobí" a "chce sa hrať". Vedela by som hovoriť... :ua:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod Elis » Uto 20.03.2018 14:46

elfinka píše: Do bezneho sidliskoveho zivota ani nechces tie normalne psy ktore maju aj neslnieckovy pohlad na svet..


to uz není moc daleko od trhani drapku a vyoperovavani hlasivek ale...

elfinka píše: Ale rozhodne by nebol s poslusnostou (ani sidliskovou) tam kde je teraz ked sportujeme.


tohle uznavam.
a nejen na urovni poslusnosti. ale vůbec zdrave empatie k tomu zvireti.
se sportem se z tech psu stali vetsi "partaci" nebo jak to nazvat.
dřív si clovek po dvou dnech vsimnul, ze psovi asi není nejlepe. dneska to vim během hodiny. a to jsem -mysli si teda, nebyla uplny ignorant nikdy.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6398
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obedience