Skušobný poriadok Obedience

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod Elis » Str 15.02.2017 17:29

Shel-chan píše: teda pri skúškach je to irelevantné


Offtopic: no, jak pro koho :ha:
me to tenkrat poněkud otevřelo oci - a zacala jsem cvicit uplne jinak. neb jsem se zarekla, ze TOHLE uz se nikdy nesmí opakovat. o par mesicu později mela poslusnost uz pres 90.


nicmene -vedela jsem, za co mi body se bral, proc. A o to jde. Zadne hadani z kristalove koule jak dosáhnout lepších bodu :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod wer » Str 15.02.2017 17:37

Offtopic: tak zrovna konkretne na BH to aj je irelevantne, lebo tam je to tak plus-minus. :heh: hlavne nech tam badat tu ovladatelnost, potom je to v cajku. :lol:
a preteky podla BH stala nechapem, sorry :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod Elis » Str 15.02.2017 18:06

Offtopic:
wer píše:a preteky podla BH stala nechapem, sorry


:haha: nemit Kachne, napsala bych, ze ja taky ne :-) ale se trosku bojim to ted psat :ha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod Shel-chan » Str 15.02.2017 18:41

Offtopic: nemusíš chápať všetko :joint: bavíme sa o tom, či sa u nás boduje - odpoveď je hej, a pri závodoch závažia...

eliiiis napíš! :hih: nech vieme, čoho sa vyvarovať :joint:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod Lindchen » Pon 19.03.2018 14:50

Zaujímavé info od Lucky Gabrielovej zo stretnutia s prezidentkou FCI pre Obedience Carinou Saavander TU.

Zaujal ma hlavne bod 5, teda že pretekár môže odmietnuť vykonať cvik a má nulu, nie však DISK :jop: . Mohlo by sa dostať do pravidiel, takisto tam zrejme smeruje aj bod 6 o veľmi prísnom posudzovaní nezvládnutej odkladačky - dištanc na 3, 6 mesiacov alebo navždy.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod wer » Pon 19.03.2018 15:06

ta odkladacka - aspon to odradi ludi s nedotrenovanymi psami...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod clupko » Pon 19.03.2018 15:08

ja nechodim na preteky, tak nemam prehlad - ako casto sa stava, ze pes odide z odlozenia a zamieri k inemu psovi? ... lebo neviem, ci prave odradzat potencialnych ucastnikov je to, co potrebujeme :lol:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1921
Bydlisko: za horami

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod wer » Pon 19.03.2018 15:18

ked neodchadza, tak hadam nie je problem. :nwm: a ked odide na preteku, nuz, tak ma sancu to dotrenovat - 3 mesiace zas nie je az taka doba. len si treba uvedomit, ze tym svojim odchodom moze niekomu cudziemu pokazit jeho odkladacku a dokonca cely trening... osobne zas viem o ludoch, co nejdu na pretek, lebo sa prave boja, ze daky cudzi pes dojde k ich psovi. nedotrenovane psy nepatria na oficialny pretek. ked, nech sa prihlasia na tie treningove...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod Elis » Pon 19.03.2018 15:25

jaky vidíte prinos pro moznost odmitnout delat treba pulku cviku? :nwm:
při zachovani 60 % ? aby zkouska byla splnena predpokladam.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod wer » Pon 19.03.2018 15:29

a neberu to len "treningovo"? :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod Lindchen » Pon 19.03.2018 15:37

K odkladačke, stáva sa to, ale nijak extrémne často. Najčastejšie chyby sú čuchanie a zmena polohy, prípadne odchod za psovodom. Pokus o napadnutie a pod. sa prihodí, ale zriedka - ale je dobre, že sa o tom uvažuje. Odradí veľmi málo ľudí a aspoň si dajú pozor na nácvik. Plus dištanc na 3 mesiace je nič, častejšie u nás aj tak nie sú preteky :heh: .

Mne chýbala možnosť odmietnuť nastúpiť na cvik. Dala som povel na úplne iný cvik, ktorý pes vykonal a tak dostal nulu - efekt bol rovnaký. Nemyslím si, že sa to bude nejako masovo využívať alebo na veľa cvikov - kto by si vypýtal nulu, ak môže mať aspoň aké-také body? Podľa mňa to využíjú ľudia "s dôvodom".
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod Elis » Pon 19.03.2018 16:29

"Pokud je ochoten zaplatit celé startovné a odcvičit jen 1 cvik, je to jeho právo"

tak ja narazela hlavne na tuhle poznámku :angel:

Lindchen píše:Podľa mňa to využíjú ľudia "s dôvodom".


to se deje ve sportovce v narodaku - a duvody jsou zdravotni. jen splnit zkousku za závodech i s tou jedinou nulou muze byt pak problém. s dvěma uz je to spis sci-fi.

pro zajimavost - jaky cvik jsi nedelala a proc?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod Lindchen » Pon 19.03.2018 16:43

áno, ale aj tak si nemyslím, že sa to bude nejako často využívať. Na druhej strane, prečo nie, organizátorom to pomôže :no: . Možno bude aj viac pretekov/skúšok.

Aris splnil limit skúšky s 3 nulami (3 cviky vtedy ešte vôbec nevedel :heh: ) - záleží, ako vysoko hodnotené sú ostatné cviky.

Nešla som prekážku, veterinár neodporúčal psovi skákať. Na MSR som chcela odmietnuť aport, pes bol po zubnej operácii.

EDIT: k dôvodom, z nejakého dôvodu môže mať pes nejaký cvik nedorobený, napr. nemajú k dispozícii trebárs tú prekážku alebo pes nemá dokončený aport... Nejaký cvik nie je psovod schopný naučiť/psoc nejde, nechápe ho.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod Elis » Pon 19.03.2018 16:57

Lindchen píše:Aris splnil limit skúšky s 3 nulami (3 cviky vtedy ešte vôbec nevedel ) - záleží, ako vysoko hodnotené sú ostatné cviky.


tohle prave vim :yes:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod elfinka » Pon 19.03.2018 17:03

Lindchen píše:kto by si vypýtal nulu, ak môže mať aspoň aké-také body?

Napriklad niekto co si neni isty tym odlozenim a nechce riskovat dozivotny distanc? :haha:

Ja sa musim spytat vlastne, ze kolko psov sa tak vyskytuje takych kretenov ze trpnu ci nezozerie druheho psa na odlozeni. Aj ked, dvihat sa som videla zatial len dobre psicky, so zlymi si na tom odlozeni majitelia dali ovela viac zalezat.

Offtopic: Ja uz nikdy v zivote nechcem zleho nervneho psa :hmm: :hmm: Esteze aspon na stopach to je snad safe, najhorsie co sa moze stat je nula alebo jednorazovy disk ked by zacal lovit.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obedience