Skušobný poriadok Obedience

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod wer » Uto 20.03.2018 13:47

elfinka píše:Do bezneho sidliskoveho zivota ani nechces tie normalne psy ktore maju aj neslnieckovy pohlad na svet.


a ja nechcem uplne slnieckoveho psa. :lol: bit so psami by sa nemusel, ale ani sa tesit kazdemu nemusi :angel:

a jasne, ze sa viem zabavit so psom aj inak. ale pre mna je prioritou a gro zaujmu sportovka... keby som nemohla robit sportovku, tak by som radsej sla do ineho plemena a venovala sa uplne inemu sportu (inak sranda, ze ste to tu zrovna spomenuli - bol by to prave mushing :joint: ). ale zase - isto by som sa tomu nevenovala len rekreacne.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod Elis » Uto 20.03.2018 13:50

Offtopic: není to vůbec oxymoron -"rekreacne na spickove urovni" ? :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod elfinka » Uto 20.03.2018 13:59

wer píše:a ja nechcem uplne slnieckoveho psa. :lol: bit so psami by sa nemusel, ale ani sa tesit kazdemu nemusi :angel:

Pre mna je dokonaly pes taky, pre ktoreho su ine psy vzduch. Dufam ze sa mi taky raz podari :smile:

Elis píše:to uz není moc daleko od trhani drapku a vyoperovavani hlasivek ale...

A to zas nie. Len proste niektore psike su do prepsovaneho prostredia vhodnejsi, a ked ich takych chovatel vyrobi, tak tym nikto netrpi. Naopak, ked psovi ine psy nevadia, tak sa aj jemu zije urcite lepsie.

Lindchen píše:len v športovke a mushingu existuje obozretnosť a psov si vedia postrážiť.

Je to mozne. A dost mala ohladuplnost, hrat sa velkym stylom s kopou behania a vrcania pri place na ktorom sa sutazi, postavit si klietku meter od vstupu na plac a podobne mile chovanie.
A miesto toho aby sa pracovalo na celkovej kulture, tak sa robi bubu, ze sa budu postihovat "zle psy" ktore su sice pod kontrolou, ale co keby nahodou neboli.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod Lindchen » Uto 20.03.2018 14:17

Zas nechcem, aby to vyznelo, že v iných športoch sa hádam psy vo veľkom napádajú alebo čo. Ale je oveľa viac pustených psov, hrajúcich sa psov na jednej kope, kŕmiacich sa psov a aj nejaké prejavy psov sa berú na ľahkú váhu, že "však si nič neurobia, môj sa nebije". Také trošku podceňovanie niektorých situácií. Treba povedať, že zažila som situácie, čo pri troche smoly mohli dopadnúť zle, nie, žeby sa často niečo vážne dialo.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod wer » Uto 20.03.2018 14:20

z mojho pozorovania sa to deje tam, kde je to prave "rekreacne". :no: ti ludia to nemyslia vazne a tie svoje psy az tak moc nepoznaju a nedokazu odhadnut a uz vobec nie dobre ovladat...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod Lindchen » Uto 20.03.2018 14:23

Asi ako kde, videla som aj starých pretekárov, aj trénerov mať psy kadejako pohodené :heh: . Ja mám psa vždy zavretého, keď nič nerobí, a to agresívny nie je. Nemusí so mnou jesť pizzu alebo sa hrať s loptou hneď vedľa búdky druhého psa :nwm: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod wer » Uto 20.03.2018 14:25

v akom zmysle? behaju a obtazuju druhe psy? lebo vyviazany pes na cvicaku mi az tak nevadi...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod pigie » Uto 20.03.2018 14:27

Offtopic: Pre mna sport nikdy nebude. Uz to viem, hoci som si myslela, ze raz mozno, ked bude spravny pes a nalada. No nie, nebude, ani s dokonalym psom a vynikajucou naladou :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod wer » Uto 20.03.2018 14:29

a preco si si myslela, ze raz mozno? a uz si nemyslis?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod Lindchen » Uto 20.03.2018 14:30

Nechcem to nejako preháňať, takže zhrniem z mnohých podujatí a viacerých rokov: psy v ceste, musíš tesne obísť, prekročiť, psy kŕmiace sa alebo niečo žuvajúce, psy s hračkou " bez dozoru" (dozor je, ale na 100% pes na povel zareaguje?), psy žobrajúce pri jedle, psy trénujúce a - psy vítajúce. To všetko "v ceste", kde prechádzajú ľudia so psami.

Ja to nemám rada, prídem na prepsené a preľudnené miesto, kde nonstop a nevyhnutne vstupujeme niekomu do osobného priestoru a oni nám. Nie jedna BOCka na nás vrčala, ktorá "nič neurobí".
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod pigie » Uto 20.03.2018 14:30

Offtopic: Nic, nesedi mi to. Tak ako mi nesedel ludsky sport (hoc som nebola uplne drevo :angel: ), som dufala, ze v psom to bude ine. Nie je :smile:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod wer » Uto 20.03.2018 15:07

a lindchen, deje sa to aj na majstrovstvach sveta napr?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod Lindchen » Uto 20.03.2018 15:08

Neviem, nebola som.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod wer » Uto 20.03.2018 15:17

tak na jednom preteku, co som bola, rozhodkyna sama upozornovala ludi, aby mali psy pod dozorom a nenechali ich behat len tak...
nie je to len taka "nezrelost" tych ludi? nechce sa mi verit, ze takto funguju naozaj uspesni pretekari.. naozaj nemyslim tuto nase preteky, kde uroven je dost nizka.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod Lindchen » Uto 20.03.2018 15:36

Ako vravím, na veľkých, zahraničných pretekoch som nebola.
Jo, je to taká nezrelosť alebo taký hurá prístup. Tak kto sú u nás pretekári? Chápeš, ľudia, čo boli na 5-6 pretekoch alebo pretekajú trebárs v inom športe a prišli "pozrieť". Nevravím, že je to masové, ale...
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obedience