Skušobný poriadok Obedience


Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod calwen » Pon 23.05.2016 12:47

Linda prosim prekopci sem to vysvetlenie ohladom voditka :no:

Ja mam otazku k skusobaku, trieda OBZ, cvik 1, odkladacka.
Strana 20, pisu:
Povely: "zostan"
V texte je potom "lahni"
Je tam teda len jeden povel povoleny? Ziadne "lahni, zostan"? Alebo ako to mam chapat??
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod calwen » Pon 23.05.2016 12:52

Dalsia otazka k OBZ - uz nie je povolene ist naznacit pokladanie predmetu do stvorca? :oo:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod wer » Pon 23.05.2016 13:11

No jo, to odtial vypadlo. Na Z to ale fakt mohli nechat
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod clupko » Pon 23.05.2016 13:12

nie je.
a prva otazka - neviem, ale myslim si, ze len jeden povel. lahni = lahni a lez kym ti nepoviem nieco ine, tak teoreticky je to to iste ako lahni, zostan :nwm:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod calwen » Pon 23.05.2016 13:14

Okej tak ten Pezinok prvy a posledny raz OBZ na SK, fakt sa mi ten skusobak nepaci. Hlavne, ze tam capnu nestrannost, ktora ma vypovednu hodnotu nula cela nic :ach:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod Elis » Pon 23.05.2016 13:22

calwen píše: ze tam capnu nestrannost,


a to je co?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod calwen » Pon 23.05.2016 13:23

CVIK Z.2 Nestrannosť voči ostaným psom a cudzej osobe
Povely: „K nohe“ (2 povely), „Sadni”
Vykonanie: Psovodi sa so svojimi psami na vodítku na povel stewarda zoradia do rovnej línie a
zaujmú základný postoj so psom v sede pri nohe. V skupine by mali cvičiť najmenej 3 psy, nie viac
ako 6. Psy sedia približne 3 m jeden od druhého. Psovodi postupne so svojimi psami na pokyn
stewarda pristupujú so psom na vodítku k rozhodcovi, ktorý stojí oproti radu vo vzdialenosti cca
3 až 5 m. Psovod prvý v rade odkráča k rozhodcovi pred zoradenými dvojicami tak, aby pred nimi
neprechádzal vzdialený viac ako 1 m. Posadí psa pred rozhodcu a podá mu ruku. Rozhodca osloví
psovoda a psa. Potom steward zavelí psovodovi, aby sa zaradil na pôvodné miesto. Pri návrate
psovod so psom obíde rad psovodov dookola. Počas celej chôdze psovod drží vôdzku voľne
v pravej ruke.
Inštrukcie: Cvičenie a hodnotenie všetkých súťažiacich v rade začne, keď sú dvojice zoradené
v rade a steward ohlási „Začiatok cvičenia“.
Pes, ktorý prejavuje agresivitu voči psom alebo ľuďom je z ďalšieho cvičenia vylúčený a nemôže
v predvádzaní ďalších cvikov pokračovať. Psovi je dovolené otočiť hlavu a poobzerať sa dookola,
toto však nesmie byť znakom znepokojenia (nervozity) alebo úzkosti.
Hodnotenie: Pes musí sedieť pokojne a priateľsky, nesmie preukazovať známky strachu a
agresie. Ak je chovanie psa agresívne, dvojica je diskvalifikovaná a incident je zaznamenaný do
výkonnostnej knižky. Body sa strhávajú, ak je počas cvičenia pes psovodom neustále naprávaný.
Penalizované je aj nadmerné ovládanie psa vôdzkou, nedovolené slovné povzbudzovanie,
dotýkanie sa psa počas cviku, nepokoj psa v sede, alebo pri prechode okolo radu psovodov.
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod kellee » Pon 23.05.2016 13:30

no a toto ja potrebujem nacvicit, :ua:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod Elis » Pon 23.05.2016 13:34

kellee píše:no a toto ja potrebujem nacvicit, :ua:


Offtopic: a když se to nacvici -ukazuje pak tenhle požadavek nestrannost psa nebo jak ma nauceny povel? :angel:
tyhle cviky na BH, ZZO atd. mají urcity vyznam jen tim, ze se tam pes nepoveluje -ne ze by nesli nacvicit, ale taky se za ne nikdo nesnazi rozdávat body :nwm:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod calwen » Pon 23.05.2016 13:36

Hlavne to OBZ na SK ani nie je povinne, takze sa tomu cviku vies uplne vyhnut, tak aky to ma vyznam mat to v jednej triede?
Omnoho lepsie to mate u vas - staci mat na prestup V a nemat nulu za odlozenie z OBZ.
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod Lindchen » Pon 23.05.2016 13:40

Kopírujem info ohľadne použitia vodítka v nižších triedach:
Lucie Gabrielová píše:Explicitně se uvádí, že příchod na plac smí být na vodítku na startovní místo prvního cviku. Pak cvičí a přechází mezi cviky bez vodítka. Po ukončení posledního cviku smí psa zase připoutat a odejít na vodítku.
Mezi cviky pes na vodítko upoutáván nesmí. Důvod je jednoduchý. Chceme vidět psy, kteří mají vazbu - vztah s psovodem a chtějí s ním být a cvičit a ne psy, kteří se pokoušejí utéct, protože jim prostředí není příjemné a psovod je "donutí" zůstat pomocí vodítka.


Naznačenie odmeny v boxe by som najradšej nechala na výber s tým, že sa to nahlási vopred.
Tá nestrannosť :ach: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod clupko » Pon 23.05.2016 13:47

uff, ale to som si az teraz uvedomila, pri cviku nestrannosti idem popred psov vo vzdialenosti nie viac ako 1m?! to ako vazne? vsak to je tym psom prirodzene neprijemne, nie? (alebo naopak, je to prilis velke lakadlo, ignorovat psa, ktory mu prechadza necely meter pred cumakom...)
prvy v rade, to je ten, co stoji z pohladu rozhodcu vlavo, ze? cize prechadza popred rad tak, ze medzi nim a radom je jeho pes. to je vyborne :pac:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod elfinka » Pon 23.05.2016 13:48

Nestrannost maju aj v HU ak som spravne postrehla.
Kym je ta trieda nepovinna tak mi to je sumak, a ked to spovinnia (alebo zavedu u nas do povinneho Z), holt psich sportov je kopa inych :smile:
Je to nefer voci chudakom labilnejsim psom, aj oni chcu cvicit a robit so svojim psovodom, bez toho aby im k cumaku strkali dalsie psy vo vzdialenosti menej nez 1 meter :pac: Aj na tej BH je tam odstup aspon 5 krokov, nestrcia mu toho druheho psa priamo do papule.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod Lindchen » Pon 23.05.2016 13:52

Je to veru aj v HU.
Neviem, či by som tú nestrannosť robila, kebyže nastúpim do Ztka. Dá sa ísť aj väčšia vzdialenosť, za cenu bodovej straty.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Ďalší

Späť na Obedience