Štekanie a iné zvukové prejavy

Re: Skusky Obedience

Poslaťod Lindchen » Uto 05.04.2016 12:33

Elis píše:zvlasni to je -ale vzhledem k tomu, ze o zakazuji všechny zkusebni rady - predpokladam, ze je to proste chyba při uceni, spatny postup.

Lovím v pamäti, kde začal štekať a prečo. U nás vplyv č. 1 je agility, tam bol zvyknutý vrieskať, lebo vzrušenie a nikdy sa mu to nezakazovalo, nebolo prečo, vplyv č. 2, musela som ho "dvíhať", lebo mal slabý záujem o poslušnosť, začal vtedy tak viac štekať.
Zaujímalo by ma, čo si o tom myslí niekto, kto dlho dlho cvičí, napr. pri tých vysielačkách si psy šteknú. Prečo? Ako sa tomu vyhnúť? Ako riešiť, ak už to nastane?

Píšem si ako otázky na semináre :lol: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Skusky Obedience

Poslaťod Elis » Uto 05.04.2016 12:44

Lindchen píše: musela som ho "dvíhať", lebo mal slabý záujem o poslušnosť,


tohle si myslim, ze ze jadro pudla...
není vyvazena chut na praci. bud je ji malo, nebo moc :otaznik:

Offtopic: tak to ja si pamatuju, když jsem zacala rozstekavat Elika - tak presne muj dotaz znel -a nebude pak stekat porad?
pry neboj se, naostro to delat nebude :haha:
a pracaci fakt ne, to jen ten muj exot nestastny ...

Lindchen píše:Píšem si ako otázky na semináre


:jop:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: Skusky Obedience

Poslaťod Lindchen » Uto 05.04.2016 12:50

Mne aj bolo jasné, že by štekal trvalo, ale zas som sa mýlila v tom, že však ho dvihnem a potom to odučím :heh: :prd: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Skusky Obedience

Poslaťod pigie » Uto 05.04.2016 12:52

Offtopic: Ja take ani neskusam. Mali sme v skupine bliakajuceho fundla. Dakujem, neprosim :prd:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Skusky Obedience

Poslaťod Shel-chan » Uto 05.04.2016 13:00

Vidím, že riešite... prajem vám dostať do ruky šeltiu :prd:

Ale inak ono sa to dá, po pár tréningoch fakt dôsledného odbúravania ja som zaznamenala minulý rok fakt výrazný pokrok pri Sheimim na agility (!!), a to mi ani trénerka neverila, že to bude mať nejaký osoh.

Ale pri poslušnosti je to iné, lebo na agility sa pes teší, čiže aj keď ho stopnem alebo sprdnem, tak kývne packou a šinie si to ďalej, kdežto pri poslušnosti to samotné nadšenie pre vlastnú činnosť skoro neexistuje :ua:

Sent from my BlackBerry Passport using Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Skusky Obedience

Poslaťod Lindchen » Uto 05.04.2016 13:02

Niekde musí existovať tá tenká hranica medzi excitovaným štekaním a tichým, aktívnym záujmom cvičiť, nejako sa neviem zbaviť tej viery :lol: . Hľadám ju :heh: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Skusky Obedience

Poslaťod clupko » Uto 05.04.2016 13:04

aj mne pri obiehani obcas vystekne, ale skor, ked uz obieha treti, stvrty krat. pride mi to ako taky nadseny vykrik :lol:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Skusky Obedience

Poslaťod calwen » Uto 05.04.2016 13:06

Tak zrovna na agi to stekanie neriesim (Rox), kym ma vnima, ked pretecie moj pohar trpezlivosti, tak ju sprdnem, dostane kratky timeout a potom funguje dalej :joint: Ale u nej musim aj pri agi citlivo, bojim sa, ze ona by vacsi tlak nezniesla. S Emmou aj keby riesim stekot pri agi, tak ju mozem v zuboch roztrhat a blacat bude :haha: :prd: :haha:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Skusky Obedience

Poslaťod Elis » Uto 05.04.2016 13:11

Lindchen píše:, nejako sa neviem zbaviť tej viery


taky v to verim :yes: :haha:
proste musí...

jen cim vic trénuju, tim vic vim, ze tahle vira bude prochazet ještě tezkyma zkouskama :haha:

Offtopic: a Kachne, KAchne me v tom jen utvrzuje. Ta teda steka z uplne jinych duvodu nez Eliska, ale steka taky :prd: :prd:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: Skusky Obedience

Poslaťod wer » Uto 05.04.2016 14:36

Lindchen píše:Zaujímalo by ma, čo si o tom myslí niekto, kto dlho dlho cvičí, napr. pri tých vysielačkách si psy šteknú. Prečo? Ako sa tomu vyhnúť? Ako riešiť, ak už to nastane?


striedanie vzruch-utlm. pes nedokaze byt dlhsie v "utlme" - ticho sediet - a nastava pretlak, ktory si musi niekde vyventilovat. stekne. alebo si urobi otocku. alebo nieco ine si vymysli.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Štekanie a iné zvukové prejavy

Poslaťod Elis » Uto 05.04.2016 14:43

třeba u tech vysilacek -bych je zrychlila?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: Skusky Obedience

Poslaťod Shel-chan » Pon 18.07.2016 12:25

Lindchen píše:Nesmie sa kňučať, štekať, "broukat si" a nič podobné. Áno, občas sa kňukanie vyskytne. Ja osobne som nikoho štekať nepočula, len Arisiak furt bliaka [emoji38] .

Sheimi bliaka. Ale inak... si vlastne neviem spomenut, ze by este niekto.

Elis píše:nejdriv jsem si myslela, ze to ma tak zachycene - i se steknutim ( u nas třeba polohy na dalku) - ale cim vic sleduju ty ruzne exoty - oni si tim spis pomahaji. nakopava je to, ulevuji si tim.
proto je to asi tak tezke , aby to nedelalali :otaznik:

Elis píše:třeba u tech vysilacek -bych je zrychlila?

pomahaju, jednoznacne :yes: ulavuju pretlak. mne Sheimi pri OB nikdy nestekal - az do minulorocneho seminara, na ktorom som sa naucila zrychlit psa, a zacala som makat na tom, aby ho to bavilo.
a prave ked sme zrychlili vysielacky, tak zacal stekat - vzdy si vystekne aspon na zaciatku, ale vacsinou aj ked bezi odo mna.

pytala som sa na to cez vikend Lucky Stemmerovej. dala mi niekolko odpovedi:
1) bud je to ritual (pes ma cvik nauceny aj so stekanim), 2) alebo je to frustracia (ked nevie,, co ma robit), 3) alebo je to vzdialenostou.
treba potom vyskusat, ktore z toho to je (Linda, to mozeme dnes na cvicaku), a z toho pri oducani vychadzat.
u Sheimiho sme si napriklad potvrdili, ze je to vzdialenostou - pri istej este nesteka, potom uz zacne. necvicili sme vzdialenost postupne, ale preskocili sme na velku hned, ako minuly rok urobil pokrok a cvik pochopil.
riesenie: najst si "bezpecnu" vzdialenost a predlzovat ju postupne.
dalsia rada: netolerovat stekanie. po stekani psa napomenut (!), zrusit cvik, nechat psa sustredit, potom skusit znova.

pokračujem na telefóne :ha:
s tým napomenutím - nechcela som ho na štekanie upozorňovať, buzerovat ho, chcela som to nechať na pozitívku. ale Lucka vravela, že aj pes to oveľa horšie znáša, keď nevie, čo urobil zle, a zároveň si neuvedomuje, že to je to, čo opravujeme, a už to robiť nemá. čiže pokojne, ale rázne upozorniť, bez emócií, bez sklamania, potom zopakovať.

Sheimi mi to dosť robí vo vzdialenosti - vysielačka na box, na kužeľ, a najnovšie aj pri privolaní.
no a cez víkend začal kňúkať aj medzi cvikmi, že chce niečo robiť, no zbohom
keď ho to nebavilo, takéto vylomeniny ho ani nenapadli :joint:

p.s.: Lucka tiež spomenula, že práve pre štekanie sa jej prvý raz na agi stal aj posledným. a štekot odstraňovala na OB po tom ešte mesiac :hi:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Skusky Obedience

Poslaťod moschino » Pon 18.07.2016 12:55

wer píše:striedanie vzruch-utlm. pes nedokaze byt dlhsie v "utlme" - ticho sediet - a nastava pretlak, ktory si musi niekde vyventilovat. stekne. alebo si urobi otocku. alebo nieco ine si vymysli.


čiže pes, ktorý pri agi neštekal a postupne začína pri behu štekať (v prípade, keď presne vie, čo má robiť, napr. beží rovinku, slalom...), môže to hovoriť o tom, že je z behu viac vzrušený ako bol predtým? :nwm: či blbo chápem?
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Štekanie a iné zvukové prejavy

Poslaťod Shel-chan » Pon 18.07.2016 13:00

už vie, čo má čakať, je vzrušený, adrenalín pumpuje... a keďže štekanie je samoodmenovacie, tak už ani neprestane

Sent from my Passport using Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Štekanie a iné zvukové prejavy

Poslaťod moschino » Pon 18.07.2016 13:30

pri agility mi to nejako nevadí, na štarte nešteká a to že vôbec šteká som si všimla až z videa :ha: a beží rýchlejšie
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obedience