Switch to full style
Odoslať odpoveď

Re: Obiehanie kužela

Štv 18.01.2018 18:52

pigie píše:Natoc Fida! Chcem to vidiet :heh:


uvidíš..
hned po tom, co Fido bude delat v posledních 10ti trénincích stromeček před veceri :nwm:

Re: Obiehanie kužela

Štv 18.01.2018 19:21

... A nebude medzitým robiť kužeľ. Čiže nikdy :angel:
Ale dnes mi napríklad na lahni pred boxom vyrazil do boxu. Úplne normálne to je, však tréning je celý o tom, psovi to upratať v hlave.

Rozdiel je samozrejme v rýchlosti psa, Fida stopnem po jednom skoku. Ale takú malinu úplne vidím pred očami jak robí to isté.

Re: Obiehanie kužela

Štv 18.01.2018 19:29

Ale moj stromcek vobec netrenoval este. Trenoval aport vpravo a vlavo , ked stoji predo mnou, lebo stale ma problem trafit prvu stranu :heh: Skok cez prekazku s aportom netrenujem, to mu ide. A kuzel som vytiahla cez den. Pobral sa proste krizom cez pozemok najprv po aport, potom si obehol kuzel na opacnom konci a nakoniec skocil cez prekazku opat na druhom konci. Druhy krat to uz dal spravne a len obehol kuzel :heh: Podla mna vyskusal, ci jeho kreacia nahodou nebude odmenena nejakou megaodmenou, ked sa tak posnazil :ha:

Re: Obiehanie kužela

Štv 18.01.2018 19:56

Offtopic: ja som dne tiez psovi zrala pamlsky :lol: susene hovadzie, human-grade kvalita, iba s petrzlenom, bez soli - ale veeelmi dobre to bolo!

Re: Obiehanie kužela

Štv 18.01.2018 22:40

Offtopic: To funguje asi, keď mu rozhrýzam granulu na polku, tak pleští oči :haha: .

Re: Obiehanie kužela

Pon 22.01.2018 8:59

ked cvicime kuzel, toho psa to sialene nabudi, a to zviera sa nevie ovladat,po jednom dvoch obehnutiach musim cvik ukoncit,co na tom kuzeli je?

Re: Obiehanie kužela

Pon 22.01.2018 9:13

behavy cvik, to psov nabudzuje. to vie byt samotne odmenou

Re: Obiehanie kužela

Pon 22.01.2018 9:37

kellee, robíš nejaké hry na sebakontrolu a pod? V kombinácii s tým kužeľom (a boxom, aportom) sa ti to bude hodiť, to sú také pretáčacie cviky až.

Re: Obiehanie kužela

Pon 22.01.2018 9:45

Lindchen píše:kellee, robíš nejaké hry na sebakontrolu a pod? V kombinácii s tým kužeľom (a boxom, aportom) sa ti to bude hodiť, to sú také pretáčacie cviky až.


prave uz to nejaky ten cas cvicime prasit mu zacina teraz? :oo:
ake hry? to by sa mi zislo

Re: Obiehanie kužela

Pon 22.01.2018 10:01

Daj si do googlu "impulse control games for dogs" (lebo existujú aj pre deti, dospelých), nájde kopec videí aj návodov.
Mne sa páči toto zhrnutie: https://journeydogtraining.com/blog/9-g ... e-control/.
Asi by si to zaslúžilo aj vlastnú tému.

Re: Obiehanie kužela

Pon 22.01.2018 10:02

Lindchen píše:Daj si do googlu "impulse control games for dogs" (lebo existujú aj pre deti, dospelých), nájde kopec videí aj návodov.
Mne sa páči toto zhrnutie: https://journeydogtraining.com/blog/9-g ... e-control/.
Asi by si to zaslúžilo aj vlastnú tému.


dakujem :ahoj: :ahoj:

Re: Obiehanie kužela

Pon 22.01.2018 10:11

jaaj, to su "hry"? :lol: okrem bodu 2, ktory ucim ako No.1 vsetkych zaciatocnikov, zvysok beriem len ako barlicky pre majitelov pre vychovu sidliskacov. :ha: u sportoveho psa chcem prave vybusnost, drive.... chcem od neho, aby rychlo prechadzal zo vzruchu do utlmu a nie aby bol permanentne v utlme. :angel: samozrejme, ovladatelnost musi byt. tu energiu musi pretavit do rychlosti a do celkoveho vyrazu...
inak este sa divim, ze tam nie je "hra", ze pes sa nema dobijat za odmenou a len sediet ako mumak. :angel: to je tiez take oblubene a ja to neznasam - zle sa pracuje so psami, co sa hned vzdavaju...

Re: Obiehanie kužela

Pon 22.01.2018 10:37

V obedience sa to veľmi často využíva, ten prejav je žiaduci (v rôznej miere, to už záleží, kto ako).
Sú tam iné požiadavky na psa ako na IPO a spol. :nwm: .

EDIT: to, čo spomínaš wer, to nedobíjanie sa, to sa robí snáď ešte častejšie v OB :lol: .

Re: Obiehanie kužela

Pon 22.01.2018 10:47

ake ine? ja ked sledujem tych lepsejsich, tak nie su ine. :heh: naroky sa postupne ale isto zvysuju. to, co stacilo kedysi, uz nebude stacit. :angel: ja som to tvrdila aj pred rokmi a uz je to tu. :lol:
a chces mi povedat, ze ten clanok je pre OB pretekarov..?
Naposledy upravil wer dňa Pon 22.01.2018 10:50, celkovo upravené 1

Re: Obiehanie kužela

Pon 22.01.2018 10:48

Ja som chcela s wer nesuhlasit, lebo vsak spravne impulse control hry su prave o tom, naucit psa aby aj ked je nazhaveny aby pockal a vypustil energiu az ked moze.
Ale henta stranka sa mi tiez uplne nepaci, pouzitelne max IYC, nulova varianta a hra c. 9, zvysok su fakt skor take sidliskovoposluchacie.
Odoslať odpoveď