Obiehanie kužela

Re: Obedience

Poslaťod Lindchen » Uto 19.01.2016 11:48

Na začiatku tohto videa je ten kužel, takže asi tak nejako, ale aj s prisadnutím: https://www.youtube.com/watch?v=X0_0h--pv6k Potom ďalej je to už o nácviku trojkového aportu.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Obedience

Poslaťod clupko » Uto 19.01.2016 11:51

Natalia a Biff píše:Máte nejaký povel na to obehnutie kužela?

revir :ha:
edit: aha, vlastne menime to na okolo. ja som ho povodne ucila obiehanie stromov a pod., len zo srandy, na povel okolo, potom sme to prenasali na plenty pomocou povelu "okolo-revir", az sme presli na "revir". tak teraz aby sme to odlisili, mame prakticky dva povely na to iste (zatial).
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1921
Bydlisko: za horami

Re: Obedience

Poslaťod lucik » Uto 19.01.2016 17:02

kks, štve ma ten nový cvik obiehanie kužela.. som sa tak vytešovala, že OB by sme robili a nerve sa mi to so záchranárinou (naopak, že sa to bude dopĺňať) a prd, práve kužel bude teraz problém. na záchranárskej skúške máme vysielanie psa na kužel, ktorý je stred medzi troma métami (stolčekmi), pri kuželi má pes v nejakej polohe zastaviť a čakať na smer na ktorý stolček ho vyšlem.. ako sakra vysvetlím teraz psovi, že keď vidí kužel, musí rozlišovať aj povel, ak počuje povel kužel má tam vyštartovať a na povel zaľahnúť pri ňom a ak počuje povel okolo, má ho obehnúť? :plac:
so staršou problém, že to zaľahávanie pri kuželi má už tak zafixované, že bude ťažké učiť obiehanie a s mladšou problém, že sa potrebujeme naučiť zaľahávať pri kuželi a zároveň som chcela práve s ňou začať aj OB.. fok fok fok, véééľa roboty
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Obedience

Poslaťod Lindchen » Uto 19.01.2016 17:10

K tým kužeľom, Aris nemá dotiahnutý box, neviem, či chápe presne, čo má robiť, zatiaľ skôr robí asi mechanicky.
Neviem, či je metodicky lepšie robiť hneď od začiatku rozlišovačku, nech sa neviaže na kužeľ, ktorý je v dvoch cvikoch, vyslovene len na povel, alebo naučiť poriadne ten štvorec a potom až začať kužeľ. Povel pozná, vyslať sa vie, akurát kužeľ ešte nikdy neobiehal. Je to na pár tréningov si mylílm.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Obedience

Poslaťod Natalia a Biff » Uto 19.01.2016 18:03

Ten revir neni zlý nápad, my ho nikde nepoužívame a evokuje mi ešte z čias keď som robila sportovku to obehnutie, kužel vomne neevokuje nič také :smile: ináč som vymyslela povel že "bežoló" len mi je z neho strašne smiešno :lol: ako spojenie slov bež a okolo :smile:
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Obedience

Poslaťod lucik » Str 20.01.2016 12:40

:jop: to je dobrý povel :heh:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Obedience

Poslaťod wer » Str 20.01.2016 12:48

Noo, neviem, aj ked pre psa je jedno, ake slovo k comu priradime. Ale revir = prieskum terenu (vyhladanie)
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obedience

Poslaťod clupko » Str 20.01.2016 14:53

ja viem, ale momentalne to pre nas znamena len obiehanie (plenty, velkeho stromu, apod.)
a ked ten povel nema pes na nic ine pouzity, tak preco nie. dobre sa to vyslovuje, nemyli sa to s inymi povelmi.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1921
Bydlisko: za horami

Re: Obedience

Poslaťod Natalia a Biff » Str 20.01.2016 21:56

Som skúsila použiť povel revír, ale asi som ho povedala veľmi výrazne, lebo sa peso jaksi zľakol a šiel ku mne pomaly, tak neviem či predsa ten "kužeľ" nepoužijem, alebo "go", ten tiež nepoužívam. Mladej je to šumafuk, len chalanisko je dosť citlivý na hlasné a výrazné povely :pac: Na kieho ďasa tam dali ten kužeľ :aaa:
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Obedience

Poslaťod hruska » Str 20.01.2016 21:58

ja toto moc nerieism, fox obieha na "strom" :joint:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Obedience

Poslaťod pigie » Str 20.01.2016 22:01

Mne to pes nechapem, vcera par krat. Dnes par krat, ale kym mu neukazem kam ma ist, tak sa tvari jak debil. Moj oblubeny cvik asi tiez nebude jeho oblubenym cvikom :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Obedience

Poslaťod Natalia a Biff » Str 20.01.2016 22:08

No mne obiehajú na povel okolo, len ak neukážem smer a len stojím, tak obiehajú mňa a v agi používam povel okolo, tak keď obehne na ten povel strom, tak už čaká smer kam bežať ďalej a nechcem ho dopliesť, že má dojsť až ku mne a sa priradiť, alebo predsadnúť, tak vymýšľam povel ktorý si spojí aj s tým prisadnutím, alebo predsadnutím, u nás to nebude natrénované nejako perfektne, bude mi stačiť ak to aspoň urobí :smile:
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Obedience

Poslaťod pigie » Str 20.01.2016 22:32

Citam ten kuzel a tusim som z toho este viac mimo, co sa tyka povelov

„Okolo”, [„Vpravo/vľavo“ a/alebo signál rukou], („K nohe”)
Mozem alebo nemozem ukazat rukou, ked v zavere hovoria o penalizacii, ak sa psovod dotkne psa alebo mu ukaze smer :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Obedience

Poslaťod hruska » Str 20.01.2016 22:45

Ja okolo mat nemozem, okolo je u nas "outrun".
A ja teda kuzel ucim ukazanim na "kuzel"
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Obedience

Poslaťod Natalia a Biff » Štv 21.01.2016 23:10

Šak to, že tiež tomu popisu nerozumiem, môžem či nemôžem ukázať :nwm: Ja tiež nemôžem povel okolo, to je na obiehanie skocky, ale na začiatok to asi nejako spojim s ešte jedným povelom a to okolo potom vynecham, tiež neni problém keď ukážem rukou smer, ale keď len stojím tak obieha mňa :lol:
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obedience