Obraty, otocky, priradenie...

Re: Obraty, otocky, priradenie...

Poslaťod janajka » Uto 26.01.2016 16:28

no co ja viem, pri chodzi som nemala problem, pes sam pekne sa priradi k nohe a pokracuje so mnou, celom vzad v chodzi robil a vlastne aj robi poza mna. Potom prisli otocky na mieste - obrat v pohode poza mna aj s priradenim a sadnutim, vpravo v pohode ale vlavo bok amen. Ako ten pes ma vediet, ze ide vlavo bok, ked vlastne pouzivam povel K NOHE pri jednom aj druhom a zacinam sa tocit rovnakym smerom. Pritom pri jednom ma zadok posuvat vzad a pri druhom nos dopredu okolo mna. Chapete co myslim? Skusala som rozlisit trochu povel alebo nohy inak davat. Ale teda, neviem, ked som ucila vlavo bok, robil potom vlavo bok aj vtedy ked som chcela celom vzad (teda chcel ale potom sa rychlo snazil napravit), ked som potom opakovala celom vzad, robil celom vzad aj na vlavo. Proste to posledne co som robila, to sa snazil urobit. Nakoniec som zmenila otocku (celom vzad) ze sa tocim v smere hodinovych ruciciek, vsak este k tomu aj voditko prislo do ruky a bolo to pre neho lahsie a nemal sa kde pomylit.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Obraty, otocky, priradenie...

Poslaťod elfinka » Uto 26.01.2016 16:31

janajka píše:Ako ten pes ma vediet, ze ide vlavo bok, ked vlastne pouzivam povel K NOHE pri jednom aj druhom a zacinam sa tocit rovnakym smerom.

PRESNE pre toto som v 9 mesiacoch preucila z obiehania na priamu otocku. Mne sa obiehanie paci, je to efektne a pekne na pohlad, ale pes v tom mal hokej strasny.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Obraty, otocky, priradenie...

Poslaťod wer » Uto 26.01.2016 16:33

tak pax to rozlisuje v pohode. myslim, ze celom vzad robim rychlejsi pohyb a on to poste rozlisi.
ale ako som povedala - dalsieho psa to ucit nebudem.

a elfinka - fida by som ani napr. obiehanie neucila - je velky a nie prilis rychly, to prave dobre nevyzera. :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obraty, otocky, priradenie...

Poslaťod pigie » Uto 26.01.2016 16:36

A mate niekto video na pekne a rychle obehnutie? Lebo mne obehnutie vzdy pride velmi zdlhave, aj ked pes je rychly (ale mozno som videla fakt len pomalych :heh: ) :lol: Prisadnutie mi vzdy prislo pekne efektne a hlavne rychle.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Obraty, otocky, priradenie...

Poslaťod clupko » Uto 26.01.2016 16:44

my mame celom vzad s obchadzanim a nema problem to rozlisit od 90 stupnovej otocky. neviem ako to vie, asi sa nejak inak pohnem alebo co :nwm:
ale nie sme dobry priklad na rychlost :ha:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1921
Bydlisko: za horami

Re: Obraty, otocky, priradenie...

Poslaťod janajka » Uto 26.01.2016 16:50

A su vlastne aj v IPE obraty na mieste?
Lebo v chodzi s tym problem moj pes fakt nemal, lebo presne obrat je rychlejsi a vlavo bok ho tak plynulejsie jemnejsie vyblokujem. Ale na mieste sa to nedalo velmi aplikovat, jedine zeby som spravil vlavo bok, ze nezostanem na rovnakej pozicii mojho vychodiskoveho bodu. Esteze je jedno na aku stranu sa vlastne psovod toci.

Inak ja som Gaiu ucila priradovacky k nohe (skoda ze chodzu nema peknu, prikrcena bordera a daleko odoman) a Baka obiehanim. Mne sa vsak viac pacia priradovacky ale sa mi to zda tazsie.

A toto, cuvanie. Nejake typy? :lol:
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Obraty, otocky, priradenie...

Poslaťod wer » Uto 26.01.2016 16:56

janajka, myslim, ze ty prave tomu cviceniu moc nedavas a pes ti robi sam... :joint: vsak to aj pises - ze mu to slo a nemusis sa zamyslat, ako to naucit spravne, ked to pes nevie sam od seba. nie je napriklad rychly a mrstny...

a to, ze nie su na IPO preteku obraty na mieste este neznamena, ze ich nerobim. :ach: a nie, nepletie sa mu to.

a na cuvanie je viac metod. za prve - opat - pes si musi uvedomovat zadne nohy, ich pohyb. uc pracu zadnych noh.

k tomu obratu - pracne hladam, ale neviem si spomenut, kto ma take pekne obraty obiehacie. nasla som aspon miu:
https://www.youtube.com/watch?v=bpvOoEODDvQ
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obraty, otocky, priradenie...

Poslaťod Slausa » Uto 26.01.2016 17:01

Offtopic: Zablúdila som sem, čítam, čítam ale nejak mi tie obraty s obchádzaním nešli do hlavy. Tak som vstala a prechádzala po kuchyni jak trubka predstavujúc si psa pri nohe. A ze mi teda trvalo kým som pochopila :lol: :prd:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1487

Re: Obraty, otocky, priradenie...

Poslaťod pigie » Uto 26.01.2016 17:04

Dik za video, ale presne... ked si predstavim, zeby len mrdla prdelou a zvrtla sa s nou, pride mi to ovela rychlejsie a plynulejsie. Ale tak, mna Hugo obiehal a dobiehal :haha: Tuto je to pekne rychle, ale nepaci sa mi to tak.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Obraty, otocky, priradenie...

Poslaťod clupko » Uto 26.01.2016 17:06

mne to takto pride jednoduchsie pre psa, nemusi zrazu uplne otocit smer chodze :nwm:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1921
Bydlisko: za horami

Re: Obraty, otocky, priradenie...

Poslaťod wer » Uto 26.01.2016 17:07

no vravim - zly priklad - velky pes a hoci je rychly, ona pomala :ha: dojde elis a hodi daco lepsie hadam :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obraty, otocky, priradenie...

Poslaťod pigie » Uto 26.01.2016 17:08

clupko píše:mne to takto pride jednoduchsie pre psa, nemusi zrazu uplne otocit smer chodze :nwm:

To ano, urcite :yes: Aj lahsie na pochopenie. Vzdy proste ista strana. Fry sa zacal priradovat sam od seba, som bola velmi stastna, lebo Huga sa mi to nepodarilo naucit, teda... kym by zacuval... To nie, fakt nie :heh: Fry si to podla mna v hlave sam prebral, ze rychlejsie bude takto :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Obraty, otocky, priradenie...

Poslaťod elfinka » Uto 26.01.2016 17:09

wer :au: ze pomaly. Ja mam prave pocit ze je v pohode, jasne neni to malina ale ked je motivacia tak je aj rychlost :angel:

Offtopic: Ta Mia je taka nizka, alebo je ten pes taky slon (oproti inym malinam co som doteraz videla)?
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Obraty, otocky, priradenie...

Poslaťod clupko » Uto 26.01.2016 17:11

Offtopic: ja ze Mia je meno toho psa, chvilu som kukala na tu otazku kym mi to doslo :pac: :heh:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1921
Bydlisko: za horami

Re: Obraty, otocky, priradenie...

Poslaťod elfinka » Uto 26.01.2016 17:12

Offtopic: haha, vidis mna zas nenapadlo ze by to mohol byt pes, ale tak neva keby aj, mna na cvicaku volaju Fido :haha:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obedience