Obraty, otocky, priradenie...

Obraty, otocky, priradenie...

Poslaťod kellee » Uto 26.01.2016 8:09

Ako robite otocky? myslim konkretne celom vzad? ako to ma byt spravne? ze pes sa toci so mnou, ci ma obehne? :hi:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Obedience

Poslaťod janajka » Uto 26.01.2016 8:18

ja som ucila ze ma obehne. To bolo super az prisla otocka vlavo bok namieste a bol problem. Ze ci sa ma zadkom posuvat alebo rychlo obehnut dopredu. A videla som ze vseetci mali, ze sa pes toci s nimi. Tak som to aj ja tak spravila a mala som pokoj. :joint:
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Obedience

Poslaťod wer » Uto 26.01.2016 8:19

Na ob sa mozes tocit aj vpravo, coz je jednoduchsie
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obedience

Poslaťod kellee » Uto 26.01.2016 8:30

ja som ucila obehnutie a rano pod lampou ma nejak osvitilo a rozmyslam ze ci to vobec dobre robim
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Obedience

Poslaťod pigie » Uto 26.01.2016 9:18

Mne sa tiez pes toci so mnou.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Obedience

Poslaťod kellee » Uto 26.01.2016 9:27

tak co ho idem prerabat?

a este jedna vec, ako napravit psa ak sa mi krivo priradi k nohe? rukou, povelom, mojim posunutim? co je najlepsie? ked napravam rukou, sa mi mierne vzpiera
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Obedience

Poslaťod lucik » Uto 26.01.2016 10:52

ja som mala kedysi priradenie obiehaním, potom sme začali s poľovným výcvikom a zistila som na skúške, že hups, na poľovnom vodítku ma neobehne (vodítko okolo tela).. tak sme preúčali na priradenie zľava (ale nie cúvanie, len taká otočka psa, pri poľovnom výcviku to nikto neriešil).. a teda keď sme začali so záchranárinou, tak so Candy som otočky zmenila znovu na obiehanie, ale keďže je pomalá, zaostávala, znovu sme preučili na cúvanie.. trošku je to rýchlejšie, aj keď niekedy prisadne krížom.. ona je taký môj sloník.. zato Shellynka má priradenie zacúvaním ako maliňák, prískokom.. tiež niekedy nepresne, ale za chôdze je ten obrat rýchlejší ako u Candy, ktorá pri cúvaní drobčí :lol:
ak sa dáme na OB, tak ešte uvidím, či zostaneme pri priradení zacúvaním, alebo otočkou spolu so mnou.. mám pocit, že pri pomalej Candičke bude to zacúvanie rýchlejšie aj keď efektne to nevyzerá..
a Shelly niekedy uskočí tak, že vyzerá, že jej na labu stúpam (tuším Barborke so Sheimim na to povedali na tom neofiko OB preteku, že sa jej ten pes bojí, nepáčilo sa im to) :ach:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Obedience

Poslaťod wer » Uto 26.01.2016 10:56

z mojho pozorovania - tie priame obraty su najlepsie. obiehanie je efektne, ked je naozaj rychle a tesne, ale vznika z toho casto chyba - predbiehanie psovoda a tlacenie sa doprava... ja mam teraz obiehanie, ale s dalsim isto priame otocky.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obedience

Poslaťod lucik » Uto 26.01.2016 11:39

priame znamená čo? že otočku robíš doprava a psa máš stále pri nohe, alebo to čo som písala s tým zacúvaním, že otočku robíš vľavo a pes zacúva?
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Obedience

Poslaťod wer » Uto 26.01.2016 12:02

Tak ja som myslela v suvislosti so sportovkou, kde sa psovod musi tocit dolava - priamo je spolu so psovodom, nie oproti ako pri obehu. A teda doprava je este jednoduchsie pre psa, ale tam by tiez mohol vzniknut problem s predchadzanim - ak pes caka celom vzad
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obedience

Poslaťod Elis » Uto 26.01.2016 13:32

kellee píše:ako napravit psa ak sa mi krivo priradi k nohe?


podle me je to skoro jedno. jak který pes. ELiska nemá rada, když na ni saham -tak ji davam druhy povel.
dulezitejsi je, co po te opravne nasleduje :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Obedience

Poslaťod kellee » Uto 26.01.2016 13:34

Elis píše:
kellee píše:ako napravit psa ak sa mi krivo priradi k nohe?


podle me je to skoro jedno. jak který pes. ELiska nemá rada, když na ni saham -tak ji davam druhy povel.
dulezitejsi je, co po te opravne nasleduje :angel:



ak sa napravi/ spravne priradi napr po druhom povele, pockam chvilu a pochvalim
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Obedience

Poslaťod Elis » Uto 26.01.2016 13:36

kellee píše:pockam chvilu a pochvalim


a za co si psa takhle pochválila?
jake chovani ma potom vyhledávat, aby se dostal k odmene?
:nwm: :nwm:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Obedience

Poslaťod elfinka » Uto 26.01.2016 13:39

Elis píše:dulezitejsi je, co po te opravne nasleduje

Ou, majn got. Vinna som, zase raz :plac: ja sa to snad nikdy nenaucim.

Mna by zaujimalo, co by ste robili po tom nepodarenom pokuse ako dalsi pokus. Lebo mne ked sa raz nepriradi spravne a opravim ho (tzn nebola ani odmena), tak si pri druhom raze uz neni uplne isty co chcem a je to este horsie... Naviest potom? Alebo mu to spravit lahsie? Tzn miesto priradenia spredu spravim priradenie zozadu, ze len podide dopredu ku mne.

Elis píše:a za co si psa takhle pochválila?

Ale tak snad pochvala ma byt, nie? Aby vedel co je ta spravna poloha. Akurat bez odmeny, odmena je az za uplne spravny cvik :nwm:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Obedience

Poslaťod kellee » Uto 26.01.2016 13:40

a co mam potom? pes sa priradi zle, dam opravny povel, napravi sa a dam dalsi a odmenim za ten? napriklad vykrocim, alebo lahni, abo tak? ci?
pretoze ja som momentalne s nim v takom stave, ze proste odmenujem kazdu chvilu, inak ma dlabe
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Ďalší

Späť na Obedience