Obraty, otocky, priradenie...

Re: Obedience

Poslaťod Barbor » Uto 26.01.2016 14:41

:yes: po nepodarenom, ja by som išla o krok späť, urobiť tak aby sa podarilo :heh:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Obedience

Poslaťod lucik » Uto 26.01.2016 14:42

wer píše:Tak ja som myslela v suvislosti so sportovkou, kde sa psovod musi tocit dolava - priamo je spolu so psovodom, nie oproti ako pri obehu. A teda doprava je este jednoduchsie pre psa, ale tam by tiez mohol vzniknut problem s predchadzanim - ak pes caka celom vzad


asi nechápem :ua:
všade som písala o obrate o 180 stupňov - čelom vzad - obiehanie je, že sa ty zvrtneš doľava čelom vzad, pes ťa obehne a priradí sa, alebo zacúva a priradí sa.. a na OB som videla obrat čelom vzad, že psovod sa otočil na pravú ruku a pes ho obehol tak, že stíhal kopírovať jeho obrat.. takže priamo je potom ten obrat psovoda na ľavú ruku a zacúvanie psa, áno?

doprava do pravého uhla pri chôdzi mám pomalé pri oboch labroškách, lebo ani jedna ma nesleduje už tak pozorne :angel:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Obedience

Poslaťod kellee » Uto 26.01.2016 14:44

Barbor píše::yes: po nepodarenom, ja by som išla o krok späť, urobiť tak aby sa podarilo :heh:


tak spravik krok v pred, aby sa mi priradil znovu?
On uz sa pekne priraduje, problem je z odkladacky, svinuch sa priradisice k nohe ale tvarou k mojmu boku,
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Obedience

Poslaťod wer » Uto 26.01.2016 14:48

kellee, tak vseobecne - mozno je prave v tom chyba - stale odmenujes, inak na teba dlabe. nema dovod sa snazit. neustale odmenovanie je na mieste len vtedy, ked pes povel nepozna vobec resp. sa s nim len zoznamuje.

a co sa tyka konkretnej otazky - zavisi ako ho ucis a v akej si faze.. pes vie, ako ma vyzerat to priradenie? neucila by som ho priradenie na dvakrat. isto opravit, bez odmeny a na druhy pokus chybu nedovolit - ty vies, ci to vie spravit na prvykrat, alebo potrebuje pomoct.. a ja by som spravila bezprostredne po chybe este obrat na mieste dolava - aby sa ucil, ze ten zadok ma hadzat este viac dozadu a nie zostat vpredu...

lucik - aj ja vravim o celom vzad. a priame je to, co nazyvas ty zacuvanim. :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obedience

Poslaťod Elis » Uto 26.01.2016 14:51

elfinka píše: Mna by zaujimalo, co by ste robili po tom nepodarenom pokuse ako dalsi pokus.


to zalezi na situaci -uci se pes cvik /flaka ho.
uci se - usnadnit. flaka -trvat si na svém.

elfinka píše: Ale tak snad pochvala ma byt, nie? Aby vedel co je ta spravna poloha. Akurat bez odmeny, odmena je az za uplne spravny cvik :nwm:


ma chvalit - a klidne když psa opravuje / dostava do pozadovane polohy.

ale kellee opravi, pocka, pochvali. a to je pro psa něco jiného...

kellee píše: dam opravny povel, napravi sa a dam dalsi a odmenim za ten? napriklad vykrocim, alebo lahni, abo tak? ci?


ano -dalsi, ale stejny povel :smile:
trvas na tom "pokazenem" cviku - prave nepokracujes dal na jiny povel.
a idealne ze stejne situace -ani bych nepoposla :no:

pes vyhledava pozici, za kterou je odmenovany.
ono to zni jako klise, ale je potřeba na to porad myslet.
a když mu do te pozice pomuzes -jakkoliv-nevyhledal ji sam.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6398
Bydlisko: Praha

Re: Obedience

Poslaťod wer » Uto 26.01.2016 14:57

a ja teda pridam tip na ucenie toho obratu/priradenia napriamo - som to odkukala :hi: a funguje super. pes sa musi v prvom rade naucit tocit, pracovat aj so zadnymi nohami. takze prvy krok robit tocky pred psovodom - proste klasicke DD tocky. :lol: no a ked vie tocky, v ramci jednej tocky to ukoncit pri nohe.
samozrejme, dalej s tym pracovat - toto je len navod na naucenie mechaniky pohybu - cez navadzanie s pamlskom
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obedience

Poslaťod kellee » Uto 26.01.2016 14:59

Ako priradenie na dva krat? k nohe sa priradit bezchybne vie.
priznam sa ze obrat do lava som este nikdy neurobila :hi:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Obraty, otocky, priradenie...

Poslaťod wer » Uto 26.01.2016 15:05

tak ja sa stracam... o com je rec? o priradeni, nie? a pises, ze sa priradi krivo. a ty ho opravis - to je uz na dvakrat. takze ho naucis, ze moze byt krivo a potom sa napravit... to je zle. musi sa priradit okamzite na prvy sup, bez toho medzizastavenia.
a ak vravis, ze priradit sa vie - a je rec o obrate celom vzad, tak ten obrat urob z toho. najskor urob priradenie a potom hned celom vzad. tam je skoro rovnaky pohyb. a teda nerozumiem, preco si nerobila obrat dolava..? vsak to je jednoduchsie na vysvetlenie a pomoze ti to. :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obraty, otocky, priradenie...

Poslaťod kellee » Uto 26.01.2016 15:15

jasne uz chapem. :hi: moja chyba som nepochopila
pravdupovediac ma ta otocka do lava nikdy ani nenapadla. nepytaj sa preco- neviem :nwm:
len ja potrebujem to priradenie opravit a slo o to, ze ako ked mi toto urobi, ci zopakovat povel, ci ako? Chapem ze som robila chybu, ze som za opravenie odmenila.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Obraty, otocky, priradenie...

Poslaťod hruska » Uto 26.01.2016 16:06

ja musim naucit take pekne obraty, len neviem metodiku. Chodzu pri nohe ma dajme tomu ze ok, ale nie ked prudko stocim. To je obrat ni? :D Neviem jak sa to uci.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Obraty, otocky, priradenie...

Poslaťod wer » Uto 26.01.2016 16:09

vsak som jednu z moznosti popisala pred chvilou...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obraty, otocky, priradenie...

Poslaťod pigie » Uto 26.01.2016 16:12

Offtopic: Nepaci sa mi tato tema. Doprava dolava... Nad kazdou vetou stravim asi 10x viac casu, ked rozmyslam o akych smeroch a otockach sa bavite :heh:
Mne pes nestiha hlavne pri otocke doprava, sak on niekedy dobehne...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Obraty, otocky, priradenie...

Poslaťod janajka » Uto 26.01.2016 16:14

bavime sa o otockach v pohybe, ci v otockach na mieste, kedy pes musi aj prisadnut? :lol:
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3530
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Obraty, otocky, priradenie...

Poslaťod hruska » Uto 26.01.2016 16:16

ja potrebujem videa :lol:
statie i pohyb
som lama
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Obraty, otocky, priradenie...

Poslaťod wer » Uto 26.01.2016 16:17

janajka, akekolvek otocky. ci priradenie, ci obrat celom vzad v statike, ci pohybe. princip rovnaky.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obedience