Fixovanie labiek pri polohách

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod Lindchen » Pon 18.01.2016 12:00

U Arisa vzniklo posúvanie tým, že si dllllho ľahal len zo sedu, takže zo stoja robil to, že si jemne podsadil zadok (akoby si šiel sadať), posunul nohy a tak zaľahol. Tým, že ľahni to stoja sa nerobilo, tak to takto dopadlo. Len nedávno som čítala, že polohy by sa mali učiť zároveň. Akože nie naraz, ale v rovnakom období, to mi vtedy nenapadlo.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Obedience

Poslaťod clupko » Pon 18.01.2016 12:37

Barbor píše:ale to sa mi potom stalo ze ked sme cvičili lahni, tak podobne som cvicila aj uklon s tym ze zadok hore a potom pri lahni mi pomaly spúšťa riť

jo, toto aj u nas. ked si nelahne okamzite, tak najpr predok a rit necha hore, az potom poooomalicky znizuje zadok
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Obedience

Poslaťod Elis » Pon 18.01.2016 14:24

Darcia píše: A wer vsak pri stoj-lah je jedno ktore chce fixovat inokedy ked tam fixuje vsetky 4 nie?


u tohoto to jedno je - ale pak se to prave projevi i jiné kombinace poloh :yes:

Barbor -vitej v klubu. rok a pul, mozna dva? - s tim uz "bojujeme"?
a vyzkoušela jsem uz skoro uplne všechno :pac:

když ctu tebe -ten pes nemá aktivni zadek - vyzadovala bych lehnuti dozadu ze sedu. odmenovala bych posun do zadu v leze na zemi.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod Barbor » Pon 18.01.2016 14:45

Elis, na teba som čakala čo napíšeš a presne aj toto mi vrtalo v hlave, že nakolko aj to fixovanie nôh suvísí s tým lahaním :ach: si ma nepotešila, lebo to lahnutie zo sedu máme pekné :ua: to som nechcela prerábať :ua: kazdopadne, skusim co písala Darcia, to by mohlo na ňu zabrať a uvidí sa :nwm: a keby to nešlo...hmmm...prerábať to lahnutie zo sedu bude ťažkeeee, ona to má tak pekne fixované už :ua:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod Elis » Pon 18.01.2016 15:07

no -me prave taky leha Eliska dopředu ze sedu.
a taky moc hezky a rychle -moc pekne to vypada, kdyz placne téma prednima o zem :ha:
ale...

posunujeme mi takhle hodne dopředu při kombinaci: sedni/vstan/lehni/sedni .
při sedni/vstan - taky delava nechtene krůčky dopředu -nez kdyby mela opravdu dobře fixnute predky a aktivni zadek.
nefixovala jsem od zacatku zadne nohy - chtěla jsem jen rychle zaujeti polohy a tohle je výsledek :ach:
a ma to teda strasne zazite uz.

Offtopic: tak koho by napadlo, ze se nekdy propracuju do stadia, kdy mi bude vadit 10cm posun 50kg psa :pac:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod pigie » Pon 18.01.2016 15:10

Offtopic: Cely Fry :ha: Ze vam to vadi baby :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod Barbor » Pon 18.01.2016 15:13

natočím naše, aj lahni zo stoja ale aj celé polohy ako máme, dám video večer

pigie ja si tiez hovorim ze take hovadiny, ale tak detaily, o tom to je, co narobím. Niežeby som mala nejake plány, ale ked to už učím, nech to mám poriadne aby som to nemusela prerábať ked sa naskytnú nejake neoficiálky :angel:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod Elis » Pon 18.01.2016 15:56

pigie píše:Offtopic: Ze vam to vadi baby :heh:


viz. téma cviceni exotu - nikdy z Elisky nevymáčknu projev pracaka - a bude ji to stat body.
Jedine, co mi zbyva je pak vyhrat si s detaily - tam je muze zase nahnat :no:

třeba ta borderka -když nemá na obranach razanci - to zmenit nedokaze. ale obehnout zasteny za plny počet v jejich silach je :yes:

a pak taky - prece sakra musim prijit na to, jak to toho psa jde naucit :joint: :ha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod Darcia » Pon 18.01.2016 16:04

A keby nepreucala rovno polohy ktore maju dobre ale zaradaila aktivitu zadku v inych veciach? Ucenie vykaldania zadnych labiek na predmety a podobne "hovadinky" aby sa pes naucil ze tie zadne laby a zadok tam su?
Wherever you go, there you are.
Darcia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1105

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod hruska » Pon 18.01.2016 16:14

Elis píše:
pigie píše:Offtopic: Ze vam to vadi baby :heh:


třeba ta borderka -když nemá na obranach razanci - to zmenit nedokaze. ale obehnout zasteny za plny počet v jejich silach je :yes:



a to je presne to, bordera sa nema co lepit :D my mame trocha problem s tesnymi obiehackami, aj ked asi aj preto, ze som ich neucila, naopak, podporovala som siroke obiehanie. Urcite sa to ale da naucit a psi v pohode rozlisuju, ved kolko psov beha A3 i trialy trojkove napriklad
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod Lindchen » Pon 18.01.2016 16:27

Barbor, to pekné ľahnutie zo sedu čo máte, to by som určite neprerábala, môžeš si tým rozbabrať polohy. Ako máte zariadené vstaň zo sedu? Pokiaľ ste na tom moc nerobili, tak fixuj zadné, aspoň ja by som tak urobila, lebo ten ľah zo sedu pri fixácii predných môže byť ešte horší "pôrod" ako to sklápanie.

Čo nevylučuje, aby si robila zo zadkom nejaké cviky, bude sa ti hodiť na cúvanie pri nohe.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod Barbor » Pon 18.01.2016 16:35

vstaň zo sedu máme tak, že vykročí prednými, aj keď..aj to máme dobre fixovane :ach: :heh: uvidíme, dnes večer ked budeme mat cvičiacu chvílku tak skúsim Darciin návod na použitie psa
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod Lindchen » Pon 18.01.2016 16:37

No však to si zapadá potom, lebo fixujete zadné. Pri sklápaní je to jedno, lebo sú fixované vlastne obe. Skús tak a daj vedieť potom :smile: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod Darcia » Pon 18.01.2016 17:55

Offtopic: Len ma napadlo aby sa priznali zasluhy spravnemu cloveku tak tento sposob ucenia sklapania nam ukazala Kristyna Vojkovska na OB seminari :smile:
Wherever you go, there you are.
Darcia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1105

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod Lindchen » Pon 18.01.2016 18:01

Offtopic: Treba prísť na jej seminár v apríli, kto by to chcel skonzultovať :angel: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obedience