Fixovanie labiek pri polohách

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod elfinka » Pia 16.03.2018 10:31

No samozrejme tak od oka, v pomere k velkosti psa a tak. Ale ked sa pohne u jednej polohy a potom sa druhou zmenou napravi, tak sa to rata ako dva pohyby a za kazdy idu body dole.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod pigie » Pia 16.03.2018 10:33

Sa mi znechucuje cele ob...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod kellee » Pia 16.03.2018 10:36

vitaj v klube :lol: posledny seminar ma total znechutil, lebo penalizuje sa kazda blbost
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod Lindchen » Pia 16.03.2018 10:36

Znechucuje? :nwm: Prečo?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod elfinka » Pia 16.03.2018 10:44

Ja to teda nechapem. Sa divite, ze sport ktory je LEN o poslusnosti a tom ako presne a pekne vyzera riesi presnost prevedenia?
Zas si treba uvedomit, ze na vybornu staci 80%. Tolko v sportovke je znamka Dobra ("blee, fuj, tak malo bodov"). Na splnenie skusky 60% (sportovka ma 70%).
Nechcete robit presne? Obetujte par bodov a mozete robit nepresne. Mozete obetovat body v cviku ktory psovi nejde, a vysperkovat tie ktore mu idu napriklad :nwm:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod pigie » Pia 16.03.2018 10:54

Ale toto pre mna bohuzial nie je o presnosti... Toto je o nuteni psa do poloh, ktore mu nie su priroddzene :nwm: Neznasam cirkusantske cviky...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod clupko » Pia 16.03.2018 11:04

... a ktory sport je pre psa uplne prirodzeny? :lol:
staci pozriet nazov temy. vsak tu sa riesia prave tie uplne malickosti, detaily, ked chces mat ten vykon vysperkovany ako sa len da. keby stacilo proste len sadni-lahni-vstan tak, ako je psovi prirodzene, tak by to predsa bolo pomale, nepresne, a nezostaval by v tej polohe. to je vsetko naucis, rovnako ako fixaciu.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod pigie » Pia 16.03.2018 11:14

Sport asi ziaden... Asi preto neznasam sport :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod Elis » Pia 16.03.2018 12:09

pigie píše:Sport asi ziaden... Asi preto neznasam sport :haha:


tak za to ale OB nemůže :lol:
ani nikdo netajil ze to sport je :joint:

Offtopic: jako ze se lidi ze sportovky hadaji, ze dnesni ipo uz není pes do praxe -i tam mi to prijde usmevne.
ale u OB resit, ze to není nic přirozeného -to u je moc :haha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod pigie » Pia 16.03.2018 12:10

Offtopic: Ok, uz mlcim :hi:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod Elis » Pia 16.03.2018 12:16

ale ne, nemlc :no:

v podstate si vystihla, proc me OB uplne jako sport neuspokojuje. je to vlastne takovy polosport?

uz jen to, ze k OB musíš mit ještě nejakou doplnkovou cinnsot, aby to pes ustal - to je taky na zamyslenou, ze nemůže clovek naplno propadnout treninku jen jednoho sportu.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod elfinka » Pia 16.03.2018 12:58

Elis píše:v podstate si vystihla, proc me OB uplne jako sport neuspokojuje. je to vlastne takovy polosport?

Pockajpockajpockaj. Aky polosport?
Co je pre teba sport, a cim ho OB nesplna? Lebo takto to znie ako ked R ma velke reci o tom ze OB je len zabavka pre psy ktore su nahovno :angel:

Ad ze pes potrebuje este nieco ine aby to ustal - ja som zachytila prave naopak debatu o tom, ze miesat viacero aktivit sa nevyplatilo, proste jeden sport (OB) poriadne a zvysok casu relax bez nejakych velkych ambicii. Ale ten relax hadam potrebuje pes v akomkolvek sporte :nwm:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod Lindchen » Pia 16.03.2018 13:10

Nepoznám nikoho, kto robí len jeden šport a nemá druhoradú aktivitu :nwm: . Snáď okrem športovkárov, ale zas si treba uvedomiť, že tam sú aj 3 oddiely.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod Elis » Pia 16.03.2018 13:50

elfinka píše: Ale ten relax hadam potrebuje pes v akomkolvek sporte :nwm:


relax jo.
jen ze je třeba vylozene jiny sport delat -i kdyby rekreacne a jako relax - s uplne protichudnyma pozadavkama.
obracene je to zase u agi. tam je pes tak rozvrkoceny, ze ho uklidnuji na OB.
když nekdo dela agi a coursing -tak to chápu jako doplnkovy sport :-)

a necertete se hned, nikomu nesaham na sporty :lol: -jen premyslim, co vlastne po tech psech chceme.

priznam se, ze v tomhle mi ta sportovka jedina pripada velmi vyvazena v požadavcích na psa z toho, co znam.
a asi i zachranarina? ale tu nedelam. co dalšího?

edit: ještě proc o tom vůbec zacinam -myslite ze to někdo říká tem lidem, co zacnou chodit na OB ( nebo na agi) -ze ten pes potřebuje i jiné vyziti, kdyz je tak obvykle, ze všichni delaji vice sportu?
teprve do tehle oblasti - co se da delat se psem - pronikam -tak me to zajima. u sportovky jsem byla rada, ze jsem stihala tréninky -pomysleni na doplnkovou cinnost me fakt nenapadli - plus to, ze to nebylo třeba proste.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod Lindchen » Pia 16.03.2018 14:15

No dělají, podľa mňa skôr robia fakt druhoradú aktivitu. Jednu takú, kde sa chodí na tréningy a jednu "domácu" - čo urobíš kdekoľvek na lúke. V agi sa už vôbec nepohybujem, ale v mojich časoch sa hodne robil aj iný šport. Protichodný. Sama neviem teraz, či je to skutočne tak potrebné - robiť protichodný šport. Aktuálne si myslím, že vcelku stačí nejaká zábava, ktorá kladie na psa iné požiadavky, kľudne aj turistika alebo nejaké triky bez konkrétneho cieľa.

EDIT: športovku som nikdy nerobila, resp. možno pár vecí na nedokončené ZMMP a neviem si predstaviť, čo by som k tomu robila ako doplnok. Riešiť stopy, poslušnosť a ešte kúsať, to musí byť zaberák samo o sebe.

EDIT2: pohybovala som sa medzi študentkami so psíkom - úplne iná, špecifická kategória.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obedience