Fixovanie labiek pri polohách

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod pigie » Pon 18.01.2016 21:30

A komu pes robi sklopku pri nohe pekne a ked je pred panom, tak nist? :heh: Ja som dnes zistila, ze to dava velmi pekne, ale pri nohe a v stave jeho cvicebnej extaze. Nikdy som si to nejak nevsimala, ale ked o tom zacnete, tak si vsimat vzdy zacnem :heh: Takze hybe nohami naozaj len na dialku :heh: Inak fixuje zadne a pri lahni vstan lahni robi pekne sklapanie.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Obedience

Poslaťod Bára » Uto 19.01.2016 11:33

Barbor píše:Skúšala som jej dávať aj zábranu pred predne laby ale tam sa mi zas chcela posúvať do boku napríklad, alebo si skrčí predné laby proste, ona sa posunúť musí,všeliak inak len nie a nie zaklapnut :heh:


Riešila som podobné so 4r. fenou, ktorá nemala polohy nejak pevne naučené, čo sa týka prevedenia... skôr nám šlo o to, nech sa mi nevyosuje v polohe pri nohe a neposúva dopredu. Narvali sme ju do bedne a bol to boj, lebo keď povedzme sedela alebo stála tesne pri prednej stene, tak na "ľahni" sa tiež poskladala jak ťava, ale nezaklapla dozadu, ani za pána :heh: Nejak takto:
156243_2034949250031_7752232_n.jpg
156243_2034949250031_7752232_n.jpg (29.07 KiB) Zobrazené 4595 krát

Ale teda pribúdajúcimi tréningami sa to zlepšilo a prišla na to, že pre ňu pohodlnejšie je zaklapnúť.

Mladého som učila od šteňaťa zaklapnúť (striedala som zo stoja a zo sedu) a ten to mal potom naozaj ukážkové, ale tiež som bola na začiatku zúfalá, keď sa pri navádzaní medzi predné nohy celý krútil a potom neskôr zas nechával prdel hore. Ale teda hodne pomohol kliker (klikla som až keď pustil dole aj prdel) a precvičovanie polôh v bedni s prednou zábranou. Potom sa jedného krásneho dňa zobudil a zrazu to vedel, aj keď sa občas stalo (keď nebol tak nažhavený), že riť mu padla neskôr ako predok :haha:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod Barbor » Uto 19.01.2016 11:49

Bára presne, jednoducho nezaklapne ale zloží tam tie laby aj keby si ich dolámať mala :heh:

Už sme cvičili aj podla Darciinho návodu, zatial hlásim úspech, mám pocit že to konečne pochopila, že "toto je TO", ale uvidíme dávam tomu čas. Bude video. A som zistila...pri vstaň zo sedu mi vykročí dopredu - avšak ak zo stoja dam sadni tak prdel podsunie pod seba tz sa posunie o to čo sa posunula keď vykročila :nwm: to budem musiet jedno z toho prerobiť nech sa vzdy vráti do tej predoslej polohy bez posunutia. Cize bud vstane riťou hore alebo si sadne že prednými zacúva
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod Bára » Uto 19.01.2016 12:15

Podľa mňa nemáš nad čím rozmýšľať - fixovať predné pri každej polohe :nwm: Neviem čo trénuješ (či riešiš iba polohy pri nohe/pred psovodom alebo na diaľku), ale posúvanie dopredu pri zmene polôh sa ti môže vypomstiť.
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod Lindchen » Uto 19.01.2016 12:17

Držíme palce Barbor pri učení zaľahnutia zo sedu :lol: . To je zabijak na trpezlivosť, Arisa by som skôr zabila, než by to pochopil.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod elfinka » Uto 19.01.2016 12:34

Mne to zalahnutie zo sedu pochopil okamzite potom, ako pochopil ze aj pri vstavani ma supnut zadok dozadu a nie vykrocit.
V konecnom dosledku ci fixujes predne ci zadne, obe tam maju niektoru zmenu taku, ze je "odveci" a tazko sa na nu zvyka :smile:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod pigie » Uto 19.01.2016 12:36

elfinka píše:obe tam maju niektoru zmenu taku, ze je "odveci" a tazko sa na nu zvyka :smile:

A presne preto mi to je proti srsti ucit dosledne. Sa zamyslal niekto nad tym, ako s tym pracuje telo?
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod Barbor » Uto 19.01.2016 12:40

sa trochu strácam..ale nemám v pláne fixovať na všetky povely iba predné laby. Zalahnutie zo sedu máme pekné a to preúčať rozhodne nebudem. Radšej preučím to sadanie zo stoja aby si riť nepodsunula ale aby prednými zacúvala
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod Lindchen » Uto 19.01.2016 12:44

elfinka píše:V konecnom dosledku ci fixujes predne ci zadne, obe tam maju niektoru zmenu taku, ze je "odveci" a tazko sa na nu zvyka :smile:

Presne! :aaa:

Aris má vstaň s tým, že posúva zadok, ale nechápe, že to má urobiť aj v ľahu, akože potrápila by som sa, ale načo. Radšej prerobím to vstaň. Ale to už je o tej voľbe.

barbor, tiež by som sa tak rozhodla.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod Elis » Uto 19.01.2016 12:45

Bára píše:keď sa pri navádzaní medzi predné nohy celý krútil a potom neskôr zas nechával prdel hore


presne, presne...
Spratecek nebyl fyzicky schopen posunout zadek... ale dorostl a zkoordinoval se.
ta motorika ma u stenat taky svůj vyvoj :lol:

pigie píše: Sa zamyslal niekto nad tym, ako s tym pracuje telo?


ted moc nerozumim?
je to cvik jako každý jiny. když chci "panacka" - taky to zpracuje mozek i telo? :nwm:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod Barbor » Uto 19.01.2016 12:50

ja trošku asi chapem aj pigie ako to myslela :yes: preto teraz nejdem preúčať všetko na predne laby lebo je to v móde alebo čo :nwm: snažím sa aby jej to polohy boli prirodzené, tak ako má to lahni zo sedu tým ze zaklapne predne laby, podla mňa sa to tak psovi robí prirodzenejšie ako keby mal zasúvať zadok dozadu :nwm:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod pigie » Uto 19.01.2016 12:58

Elis píše:ted moc nerozumim?
je to cvik jako každý jiny. když chci "panacka" - taky to zpracuje mozek i telo? :nwm:

Panacka pes nerobi tak casto ako napr. lahni a ked to psa naucim sklopkou, ktora mu je neprirodzena, tak napr. co tie klby? Proste dalsia z veci, kde chceme nieco, aby pre nas to pekne vypadalo, ale co na to pes nikoho nezaujima. A zrovna polohy mi pridu hodne zatazove. To je akoby niekto chcel, aby sme na zem lahali tak, ze sa hodime rukami na zem, hoci logicky by si si najprv sadla a potom lahla.
Naposledy upravil pigie dňa Uto 19.01.2016 13:00, celkovo upravené 1
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod clupko » Uto 19.01.2016 12:58

ale ked mas psa pri nohe, nemal by byt vzdy nejak ramenom na urovni tvojich noh? lebo pri fixacii zadnych pri lahnuti zo sedu sa posunie o 30cm vpred a potom na teba kuka s mrte velkym zaklonom hlavy, cim by sa mozno mohol zacat aj natacat telom na teba. to nevadi? :nwm:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1921
Bydlisko: za horami

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod Lindchen » Uto 19.01.2016 13:00

Pár príspevkov dozadu som sa pýtala to isté čo pigie, čiže pridávam sa k otázke, na moju sa nejako zabudlo.

clupko, deje sa to, ale v nácviku sa to dá celkom ľahko riešiť (to natáčanie telom), pokiaľ sa to nenechalo tak, že Aris :heh: . Ak je pes v ľahu, tak už sa s ním nepracuje, psovod odchádza vždy, takže to tam nevadí.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod Barbor » Uto 19.01.2016 13:01

podla mna si ten pes zo stoja tak či tak lahá tým že sa sklopí :nwm: napríklad moja to tak vždy robila, nemusela som ju to učiť, ale sklopí sa až po tom čo vykročí :nwm: ten pohyb tam je kvazi rovnaký či už krok urobí alebo neurobí :nwm:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obedience