Fixovanie labiek pri polohách

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod kellee » Uto 20.02.2018 17:07

Elis a stala ti na tej naplasti? ja som na zem napriklad dala len to modre co vidiet na tom targete to je take gumene a na spodu sato lepi amaly totalne nechapal, musela som mu dat tento vyvyseny, to chape
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod Elis » Uto 20.02.2018 19:51

kellee píše:a stala ti na tej naplasti?


to vis, ze jsem ji to tak naučila blbe :smile: mele mi nohama ted- neumi klidne stat.
ale jako jo, chapala to.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod kellee » Uto 20.02.2018 21:51

no to aj alex robi, ale to je znedockavosti u neho, ide ma porazit z toho ale teda dnes prvy krat sme mali krasne polohy bez pohnutia prednych lab.

problem zo sedu do lahu, totalne nie a nie to urobit, vsetko statne da pekne, ale tu mu stale tie predne nohy suchne dopredu
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod Elis » Uto 20.02.2018 21:57

fixujes predek?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod kellee » Str 21.02.2018 8:19

ano, po neuspechu so zadnymi nohami, som sa vratila k prednym a ide to dobre,
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod elfinka » Str 21.02.2018 8:26

Ide to dobre, len tá najťažšia zmena nejde dobre. To tak je vždy :lol:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod kellee » Str 21.02.2018 8:39

zo sedu do lahu je najtazsia? nechape ze ma ten zadok suhnut dozadu :lol: namiesto toho sucha nohy dopredu
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod elfinka » Str 21.02.2018 9:27

kellee píše:zo sedu do lahu je najtazsia?

Samozrejme, vsak to je uplne neprirodzene, tak sa pes sam od seba nepohne snad nikdy.

Taky fix zadnych je sice na zmeny sed <-> stoj trosku menej prirodzeny nez fix prednych, ale stale to je pohyb ktory pes obcas ponukne aj sam od seba.
Ja som sa to pytala na treningu a dozvedela sa, ze fix prednych odporuca len malym extra pohyblivym psikom, lebo tam nejde uplne odsledovat kriteria pri trenovani, zatial co to ci su predne stale na targete odsledovat ide.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod Elis » Str 21.02.2018 11:45

elfinka píše: fix prednych odporuca len malym extra pohyblivym psikom, lebo tam nejde uplne odsledovat kriteria pri trenovani.


tak ono ten fix zadnich se nabizi i vzhledem k posloupnosti cviku a pozadavku v OB.
proc pracne ucit fix prednich do OB 1, ze :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod kellee » Str 21.02.2018 11:54

ale mne nebol on schopny ten fix zadnych noh urobit, :nwm:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod Elis » Str 21.02.2018 11:59

kellee píše:ale mne nebol on schopny ten fix zadnych noh urobit, :nwm:


Sed/leh/sed evidentne ano, když to ted dela problém ho to naucit na predni, ne?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod elfinka » Str 21.02.2018 12:03

Elis píše:tak ono ten fix zadnich se nabizi i vzhledem k posloupnosti cviku a pozadavku v OB.
proc pracne ucit fix prednich do OB 1, ze

:yes: :yes:

kellee píše:ale mne nebol on schopny ten fix zadnych noh urobit

Tak jasne, urcite budu psike ktorym viac sadne na predne. Alebo ludia. Alebo to co uz pes ma naucene a je tazke preucit.
Takze nasledujuca otazka je cisto zo zvedavosti - akym sposobom si skusala ten fix zadnych, ze neni schopny ho urobit? Na targete aby pochopil sam? Navadzanim? Este inak? :smile:
Mne napriklad (ucila som do sportovky prave lah a stoj robit s hybanim zadku dozadu) pri cviceni neponukol fix zadnych, ale pri citlivom navadzani sa to obcas stalo, a aj len tak pri sadnuti na prechadzke obcas sam zacuval do sedu alebo vstal tym ze siel prednymi dopredu.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod Elis » Str 21.02.2018 12:39

Offtopic:
elfinka píše: aj len tak pri sadnuti na prechadzke obcas sam zacuval do sedu alebo vstal tym ze siel prednymi dopredu.


jinak tohle je legrace, jak maji ruzne sporty zmapovane jinak ty pohyby v polohach :lol:
na OB se zacina v leze -ale ja zacinam ze sedu - a tak chvilku trvalo, nez jsme se domluvili na tom, co mam cvicit za kombinaci, abych mohla pokracovat v treninku sportovky a nerozbijela si zaroven uceni fixovani :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod elfinka » Str 21.02.2018 12:41

To by ma inak zaujimalo. Ci vies pokracovat v precvicovani nefixnutych labiek a pritom si nepokazit ucenie fixovania. Lebo ja som kvoli tomu uplne vypustila ZZO-X z planu, kym nebude komplet fix zadnych.
A potom uz budem mat preucene to priradovanie. Takze vlastne naveky :joint:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod Elis » Str 21.02.2018 13:00

elfinka píše: Ci vies pokracovat v precvicovani nefixnutych labiek a pritom si nepokazit ucenie fixovania.


tak o vikendu jsi videla, jak jsem uspesna :ha:
zrovna tak jako kdyz zacnes proverovat doma polohy ruznym tlacenim na psa - a pak po tobe nekdo chce, abys psa opravila posunutim :-D

ne, vazne - hledam cestu.
Urcite se nehodlam sportovky vzdat na vice nez rok- coz je asi tak tak doba, kdy by fix mel byt upevnen? podle toho, co mi rikaji.
Hlavne si to ja musim v hlave srovnat. Jak resim vice veci najednou - obcas mi dojde, ze pozadavky jsou velmi podobne a ze je musim lepe rozlisovat, prip. davat pauzy aspon.

Ale rozhodne proste budou holky umet vic cviku :lol:
Uz ted vim, ze u nohy me fix vlastne nezajima - jen prede mnou. a myslim si, ze jsou schopne se to naucit rozlisit.

Uprimne i premyslim, jestli stojim o ten pohybovy stereotyp? Elisak asi bude zase nastroj mych pokusu :-) jak to odrbat :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obedience